'Ik keek puur voor Antwan naar het WK' Swif t verslikt zich in eigen gulzigheid TOP Arnemuiden vergeet verder uit te lopen Tweede toernooizege op rij voor Lesley Kerkhove 17 Het laatste woord Middelburgse korfballers willen liefst elke week de perfecte wedstrijd spelen. Als dat tegen Merwede (18-9-overwinning) niet lukt, volgt er chagrijn. Bij Swift zijn ze niet snel tevreden. Er moet niet alleen gewonnen worden, maar het moet ook nog met veel doelpunten en daar moe ten dan óók nog een paar beauty's bij zitten. „Veel van de spelers wil len elke week de perfecte wedstrijd spelen", zei coach Dennis Plan- tinga zaterdag. „Ze leggen de lat zó hoog voor zichzelf dat het soms in de weg gaat zitten." Dat was tegen Merwede (18-9- winst) duidelijk te zien. De Mid delburgse koploper in de over gangsklasse wist dat de tegenstan der uit Sliedrecht niet tot grootse prestaties in staat was en dus re kende iedereen op een walk-over en een karrenvracht aan treffers. Maar dat ging niet door. Toen het in de eerste vijf a tien minuten niet wilde vlotten, zocht Swift te ge haast naar de goals. En dat had een averechts effect: ineens lukte wei nig meer. De Middelburgers mis ten kans na kans - het werd bijna lachwekkend. „Dit team wil soms te graag. Dat iedereen heel eager is, is mooi. Maar nu keerde zich dat te gen ons." „Het gebeurt ons vaak genoeg dat we 16 goals maken in één helft", voegde aanvoerder Joren Gillissen eraan toe. „Dat is dan wel in de zaal." Hij kon zich er wel in vinden dat veel Swift-spelers 'doelpunt- geil' zijn. „Wij hebben de kwalitei ten om veel te scoren. Als dat dan een keer niet lukt, moet je over schakelen naar plan B of C. Maar daar slaagden we vandaag niet in. Het ging in de eerste helft heel moeizaam." Hoofdklasse Eigenlijk is men bij Swift al bezig met promotie naar de hoofdklasse. Het wordt zelfs hardop uitgespro ken dat de Middelburgse club met dit team niet zou misstaan op het tweede niveau van Nederland. Met Naomi Zuidweg en Joren Gillissen, die al in hogere klasses speelden, en killers als Gijs Gillissen, Aïsja Zuidweg en Stephan den Boer is dat waarschijnlijk ook zo. Maar die stap omhoog moet nog wel even gemaakt worden. En dan mag het in de topduels, zoals over twee we ken tegen Nieuwerkerk, niet mis gaan. Gillissen: „We bekijken het echt van week tot week. Maar er zit veel potentie in dit team." Zo veel zelfs dat iedereen wist dat het na de magere openingsfase tegen Merwede (2-5 na twintig mi nuten) nog wel goed zou komen. Iedereen realiseerde zich: als de verdediging maar gesloten blijft en de schutters veel aanvalstijd gebo den wordt, gaan de doelpunten wel vallen. Dat gebeurde uiteindelijk ook. Onder aanvoering van Joren Gillissen, die als aanvoerder op stond en zijn teamgenoten op zweepte, en Gijs Gillissen, de ko ning van de frommelgoals, ging Swift erop en erover. „Als je weet dat het niet zo goed draait, moet je een stapje harder doen", zei Joren Gillissen. „Dat lukte mij vandaag aardig. In de tweede helft maakte ik een paar belangrijke goals waardoor we een beslissend gaatje sloegen. Ik heb toch nog lekker gespeeld vandaag." Maar dat gevoel had niet ieder een. Er was zelfs chagrijn bij som migen. „Dat is niet nodig"", vond Plantinga. „We winnen met negen punten verschil. Dat is niet iets om een kater van te hebben. Dit was maar een tussenwedstrijd voor ons. De belangrijke duels komen nog. Als je tegen Merwede een keer een mindere dag hebt, moet je dat accepteren." Gelukkig heeft hij echt kunnen laten zien wat voor klasse hij in huis heeft CLERMONT-FERRAND Tennis ster Lesley Kerkhove heeft het 25.000 dollartoernooi in het Franse Clermont-Ferrand op haar naam geschreven. In de finale versloeg ze Clara Burel in drie sets: 6-3 4-6 6-4. Kerkhove, de nummer drie van de plaatsingslijst, leek na de winst in de eerste set en een break voor sprong in set twee af te stevenen op een simpele zege. Maar net als in haar eerste vier partijen in Frank rijk kon ze setverlies niet voorko men. Burel brak de Zeeuwse terug en hengelde de tweede set binnen: 4-6. Ook in de beslissende derde set nam Kerkhove een break voor sprong. Ze liet zich niet opnieuw foppen en pakte de winst in het derde bedrijf, en daarmee de toer- nooizege, in 6-4. Het was voor de uit Zierikzee af komstige tennisster haar tweede toernooizege op rij. Een week eer der won ze namelijk ook het 25.000 dollartoernooi van Lissabon. Ze is nu tien achtereenvolgende partijen ongeslagen. Dat is een nieuw per soonlijk record. Haar langste zege reeks ooit stond op acht partijen. DEGELIJKE OVERWINNING maandag 1 oktober 2018 PM Gijs Gillissen wordt gehinderd terwijl hij naar een afspeelmogelijkheid zoekt, rubenoreel Roeland van Vliet Middelburg In 2013 was Johnny Hooger- land de laatste Zeeuw die op het wereldkampioenschap wielrennen op de weg in actie kwam. Tot gisteren. Bij het WK in Innsbruck stond Ant wan Tolhoek uit Yerseke aan de start. Hij werd 28ste. Hoogerland volgde zijn ver richtingen met grote inte resse. Bas Dingenouts Vlissingen Heb je de koers kunnen zien? Gisterochtend moest ik eerst een clinic geven in Waalwijk. Normaal gesproken ben ik vooral in Oostenrijk te vinden, waar ik sinds 2017 een pension run. Zo af en toe ben ik nog wel in Nederland. Na de clinic ben ik naar een vriend gereden, waar ik de laatste vijftig kilometer heb kunnen zien. Hoe vind je dat Antwan Tol hoek het heeft gedaan? Om eerlijk te zijn keek ik puur voor Antwan. Nou, daar heb ik geen spijt van gehad zeg. Ant wan reed echt ontzettend goed. Het koersverloop zat ook mee gelukkig. Het had ook zomaar gekund dat Antwan al vroeg in de race op kop moest rijden in het belang van het team. Dat was natuurlijk ook gewoon lo gisch geweest, want het Neder lands team was ontzettend sterk. Gelukkig heeft hij echt kunnen laten zien wat voor klasse hij in huis heeft. —Johnny Hoogerland Antwan Tolhoek (I) in actie tijdens het WK. FOTO COR VOS Hebben jullie onderling wel eens contact? Absoluut. De afgelopen twee weken is hij bij mij in Oostenrijk komen trainen. Ook de rest van het jaar hebben we geregeld contact. We zitten allebei in een WhatsApp groep, waar Zeeuwse (ex-)wielrenners in zitten. Of ik hem tips heb gegeven? Ik heb hem meegegeven dat wanneer er een groep op vijftig tot hon derd kilometer van de finish zou wegrijden, hij moest proberen mee te sluipen. Hij heeft mijn verwachtingen echt overtroffen. In de finale bleef hij niet alleen overeind, maar heeft hij zich ook nog eens onderscheiden. Hoe zie je de toekomst voor Antwan in? Heel erg positief. Vergis je niet, hij is nog maar 24 jaar oud. Ant wan en ik zijn in bepaalde ele menten wel vergelijkbaar, maar hij is bergop veel sterker dan ik was. Het is echt een rasklimmer- tje. De komende tijd moet hij voor zichzelf gaan uitmaken wat hij precies wil. Ik schat in ieder geval in dat hij zowel in grote rondes als in bergachtige een- dagswedstrijden bij de top kan gaan horen. A Lesley Kerkhove. fotoepa „Een degelijke overwin ning." Zo deed TOP Ar- nemuiden-coach Kees- Jan Oppe de derde zege van het seizoen af. Avanti kwam tekort om het de Zeeuwse hoofd klasser echt moeilijk te maken. Het werd 11-17. Maar de Arnemuidena- ren lieten na om het ver schil voor rust al verder te laten oplopen dan 6- 10. Oppe: „Dan hoopje dat je er na rust over heen knalt." Dat ge beurde niet. Onder meer omdat één vak moeite had met scoren. Toch was op driekwart wedstrijd (9-15) de buit al binnen. Zaterdag volgt de echte graadmeter voor TOP. Dan komt koploper Rohda naar Arnemui den. De Amsterdam mers stonden nog geen punt af in de eerste vier speelrondes. TOP loopt door de eerdere neder laag tegen Fiks twee punten achter en heeft een goed resultaat nodig om bovenin mee te blijven doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45