na missen van de wereldtitel Veel leermomenten Delta Sport/EOC Oemoemenoe komt maar niet op stoom Legende Ceulemans zet de toon bij Dallinga 15 listisch. „Natuurlijk had ik willen winnen. Maar dat komt nog een keer." Duidelijk is dat Fontanesi en Van de Ven er bovenuit staken dit sei zoen. Nadat de Nieuw-Zeelandse Courtney Duncan wegviel met een blessure, bleven alleen zij over. Uit eindelijk was het gat acht punten; Fontanesi eindigde met 260 pun ten, Van de Ven met 252 punten. Beenbreuk Dat de Zeeuwse nog zo dicht bij de wereldtitel kwam, mag best een medisch wonder genoemd wor den. Vier maanden voor het sei zoen brak ze haar been. Ze onder ging drie operaties en terwijl haar been nog niet eens volledig ge heeld was, reed ze alweer mee met de wereldtop. En meteen ook deed ze met de besten mee. Als ze pijn had, verbeet ze die gewoon. Geen Zeeuwse sporter is zó hard voor zichzelf, niets kan haar stoppen. Op 8 oktober moet ze wéér onder het mes, omdat het bot in haar lin kerbeen niet goed genoeg heelt en alleen nog door platen bijeen wordt gehouden. „De eerste twee wedstrijden had ik eigenlijk nog niet mogen rij den", reageerde Van de Ven. „Maar dat heb ik wel gedaan. En als je dan nog beseft dat ik veel pech heb ge had in Assen, met twee valpartijen en slechte starts... Ik kwam naar Italië om het gat met Fontanesi te dichten. Dat is helaas niet gelukt, maar dit is nog steeds heel goed." In de manche van gisterochtend nam Van de Ven na de start de tweede plaats in, achter de Duitse Larissa Papenmeier. Fontanesi zat dicht achter haar. Zij had twee ron des nodig om aan kop te komen, waarna Van de Ven voortdurend in haar nek hijgde. Ze kwam er alleen niet langs. Het verschil bij de finish was zo'n 1.5 seconde. Met een eerste en een tweede plaats in Italië werd Van de Ven tweede in het dagklassement en tweede in het eindklassement. Niemand die dat negen maanden geleden had gedacht. De Zeeuwse promovendus werd direct bij aankomst in Weert op z'n nummer gezet door de arbi trage. „We kregen direct te horen dat we te laat waren", vertelde Jansen. „Terwijl we ongeveer een uur van te voren binnen kwamen. Laten we zeggen 58 minuten. De arbitrage nam ons meteen even apart om op professionele wijze de regels voor te schotelen. Of dit nu de standaard is voor de tweede divisie weet ik niet, maar het ver raste ons wel een beetje." Ook binnen de lijnen kende Delta Sport/EOC wat aanpas singsproblemen. „Zowel aanval lend als verdedigend hadden wij moeite met hun fysieke spel", er kende Jansen. „Wij stonden nog te passief, durfden niet uit te stap pen en lieten de tegenstander wel spelen binnen de negen meter. Aan de andere kant werden wij direct aangepakt. Dat was wel even slikken. Wij konden verde digend niet hetzelfde brengen." Jansen zag zijn ploeg weliswaar op een o-i-voorsprong komen, maar vervolgens nam Rapiditas het heft vlot in handen. Bij rust stond het 17-11. Na de pauze liep Rapiditas rap uit naar 19-11, waar door een grote uitslag in de lucht hing. Niets bleek echter minder waar. De Zeeuwen kwamen terug tot 23-23 en later tot 24-24, maar een stunt zat er niet in. Rapiditas trok, hoewel het een aantal spelers uit het veld gestuurd zag worden, aan het langste eind en Delta Sport/EOC stond met lege han den. De rugbyers van Oemoemenoe komen maar niet op stoom dit sei zoen. Na drie forse nederlagen in de BeNeCup gingen de Middel burgers zaterdag in de ereklasse onderuit bij het gepromoveerde Amstelveen. Na een 29-7-rust- stand verloor het jeugdige team uiteindelijk met 57-22. Trainer Reweti Montgomery zag de ziekenboeg deze week weer wat voller raken en kon ook al geen beroep doen op steunpi laar Deniël van der Waal. Daar door maakten Rick Hartingsveld, Gabor Besuyen, Chiel van Belzen en Joshua Fransen hun debuut in de basis. Maar al snel werd duide lijk dat Oemoemenoe niet was opgewassen tegen de thuisploeg. Jordan Kersten en TeAho Morrice zorgden nog wel voor een 0-7- voorsprong, maar daarna hadden de Middelburgers weinig meer in te brengen. Bij rust stond het 29-7. Na de pauze bleef de thuisploeg oppermachtig. Oemoemenoe had amper een antwoord op de aan vallen van Amstelveen, waardoor het 57-7 werd. Via Peter de Lange kwam Oemoemenoe terug tot 57-12. Kort daarop scoorde Swen Seijbel, die het bonuspunt veilig stelde. Het werd uiteindelijk 57-22. VLISSINGEN Met een knappe overwinning op L&B Leder mode (6-2) en een teamge middelde van 1.804 leverden de driebanders van Dallinga.com gisteren goed werk af. Het was een schitterende biljartmiddag voor de liefhebbers. Biljartle gende Raymond Ceu lemans (foto) was aan wezig en diens over winning op John Tijs- sens (40-31 in 29 beurten) was een lust voor het oog. Jean Paul de Bruijn verzorgde op de andere tafel een ander kunststukje. Met een glansop treden versloeg hij Dave Christiani met 40-29 in slechts achttien beurten. Hij leverde daarmee een stevige bijdrage aan het teamgemid delde. Het is het hoogste teammoyenne tot nu toe in de eredivisie. Frédéric Caudron verzorgde het spektakelstuk met een fantastische overwinning op wereldtopper Eddy Merckx: 40-28 in ze ventien beurten. Merckx kon pas in de nabeurt zijn score met een serie van 10 ontdoen van een grauwsluier. Steven van Acker verloor als enige van zijn team: 37-40 in 23 te gen Gerwin Valentijn. De beloning voor het sterke teamoptreden was een ge deelde tweede plaats in de eredivisie. maandag 1 oktober 2018 PM Delta Sport/EOC heeft het de buut in de tweede divisie niet met punten bekroond. In Weert werd met 32-28 verloren van het fysiek sterke Rapiditas. „Deze wedstrijd hakte er in veel opzichten meteen in", concludeerde trainer John Jansen. Menno Kole Weert Hans Markusse Amstelveen Vlissinger Mats Leeuwesteijn op zijn 'eigen' Badstrand in de 125 ccfoto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43