Nancy van de Ven strijdvaardig Winnaar Martens te laat voor zijn huldiging 14 De Bree ongeslagen kampioen STRANDCROSS VLISSINGEN Timo Dhanis (17) drukt ook bij de 33ste Strandcross zijn neus tegen het venster. De Terneuzenaar zorgt voor de enige Zeeuwse mancheoverwinning. De Middelburgse biljarter Pe ter de Bree is gisteren Neder lands kampioen libre eerste klasse op de matchtafel ge worden. Het was de 46ste keer dat De Bree op een NK in actie kwam en dit was zijn zevende titel, waarvan vijf keer in deze spelsoort. De Middelburger bleef in de poulefase ongeslagen en hield dat ook in de winnaarspoule vol. Met twee overwinningen op de slotdag eigende hij zich de titel toe. De finale was een onderstreping van zijn over wicht. Hij won in vijf beurten van Erik van der Linden uit Nijkerkerveen, die tweede werd. De eindstand was 275-8. „Ik heb een goed toernooi ge speeld. Daar ben ik tevreden mee", zei De Bree. „Ik ge bruikte in de laatste twee par tijen wel wat veel beurten waardoor mijn gemiddelde zakte, maar het gaat om de winst en niet om het moyenne." Zilveren medaille Riddersma op NK De Middelburgse judoka Sjors Riddersma heeft gisteren zijn beste resultaat ooit op een Ne derlands kampioenschap be haald. Hij pakte het zilver in de klasse tot 100 kilo, na twee eerdere bronzen plakken. Door overwinningen op Ben jamin van Leeuwaarde en Timo Lesterhuis kwam de Walchenaar in de finale te recht. Daarin gaf hij Ferni- nand Ansah goed partij. Pas in de golden score verloor Rid dersma. Van der Lijke verder bij Roompot-Charles Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg rijdt ko mend seizoen voor het Pro- Continentale team Roompot- Charles. De nieuw te vormen Nederlands Belgische forma tie is een fusieploeg die voort komt uit het Nederlandse Roompot-Nederlandse Lote rij en het Belgische Veranda's Willems-Crelan. Roompot-Charles heeft voor het seizoen 2019 zaterdag de eerste dertien renners aange kondigd. TTCM van tafel geveegd IJsebaertwint marathon Van de Guchte achtste Het enige Zeeuwse succesje bij de 33ste editie van de Strandcross van Vlissingen was gisteren voor Timo Dhanis. Alleen de zeventienjarige Terneuzenaar slaagde erin een manche te winnen en in zijn klasse - de 250 cc - op het podium te ko men. Alle andere deelnemers uit Zee land hadden een bijrol. Rijders als Mark Boot, Jordan-Lee van Maaren, Martin Stroo, Guido Booneen Mats Leèuwesteijn moesten zich tevre den stellen met toptienplekken. Dat Dhanis zich toonde aan de duizenden toeschouwers, was ove rigens geen verrassing. Vorig jaar pakte hij op het Badstrand al de dag zege in de 125 cc. Nu liet hij op een zwaardere motor zien nog steeds over een goede techniek te beschik ken. „Ik ben opgegroeid op het cir cuit van Axel. Dat is ook een zand- baan. Dat is dus een voordeel", zei hij. „Dan cross je wat makkelijker op het strand dan wanneer je in Ril land of Vlissingen-West, waar harde banen liggen, je opleiding hebt gehad." Op z'n 250 cc heeft Dhanis wel zijn rijstijl moeten aanpassen. De Zeeuws-Vlaming reed op de lich tere 125 cc agressiever. „Ik deed altijd iets aparts op die machine, vond men. In de kuilen en in de bochten gaf ik al een dot gas, zodat ik de bocht uit spoot. Noem het maar Ik ben opgegroeid op het circuit van Axel. Dat is ook een zandbaan bruut. Zoiets kan ik met m'n 250 cc maar beter laten. Want dan lig ik er snel af." Dat druistige liet Dhanis gisteren overigens nog wel in de eerste man che zien. Na een niet overtuigende start kwam hij moeizaam rond. En liefst vijf keer kwam hij ten val. „Ik wilde te snel langs achterliggers gaan." Toch werd hij nog zesde. In de tweede heat liet de Terneu zenaar zien dat hij ervan geleerd had. Na de start had hij alleen Roy Deurwaarder nog voor zich, maar die passeerde hij snel. „Daarna had ik vrij baan. Ik kon heerlijk rijden en met mijn koppie erbij liep ik alleen maar uit. Ik heb geen fout meer ge maakt. Aan het einde had ik 28 se conden voorsprong." Nu komt er straks nog een strand cross aan. In Zoutelande verrijst er op 14 oktober langs de kustlijn ook een circuit. Het resultaat van giste ren - hij werd derde in de eindstand van de 250 cc - zorgt voor twijfel bij Dhanis. „Eigenlijk heb ik ingeschre ven voor de finale van het open Ne derlands kampioenschap in Axel, mijn thuisbaan. Maar ik moet het er thuis nog maar eens over hebben. Dit smaakt namelijk wel naar meer." DEGELIJKE OVERWINNING Nancy van de Ven is er niet in geslaagd om we reldkampioen te wor den. Net als in 2016 moest de Vlissingse motorcrossster zich tevreden stellen met een tweede plaats in de eindstand van het WK. Tijdens de tweede man che van de Grand Prix van Italië had ze gisteren enkele plaatsen voor de Italiaanse Kiara Fontanesi moeten eindigen, maar dat lukte niet. Fontanesi won namelijk, ter wijl Van de Ven tweede werd. „Tweede worden is niet slecht", zei Van de Ven na afloop zeer rea- maandag 1 oktober 2018 PM BILJART JUDO WIELRENNEN NATIONALE TITEL Tijdens het Nederlands kampioenschap golfsurfen in Scheveningen hebben de Zeeuwen sterk gepresteerd. Dom burger Pascal van der Mast (foto) pakte zaterdag de titel bij het longboarden en greep het zilver in de categorie 'open men'. Er waren ook podiumplaatsen voor Danny Bastiaanse (tweede bij het longboarden) en Rendel Salawanej (derde in de categorie grommets). foto danny bastiaanse TAFELTENNIS De tafeltennissers van TTC Middel burg leden zater dag de eerste ne derlaag van het seizoen in de tweede divisie. Op bezoek bij Smash in Monster incasseerde het trio een 9-1-neder- laag. Sören de Witte zorgde voor een punt. Emiel de Rijke en Jonathan Claus leden drie nederlagen. TTC Middelburg werd zo hardhan dig van de eerste plaats gestoten. ATLETIEK Ingrid IJsebaert is gistermiddag derde geworden bij de Bosmara- thon Buggenhout in België. Drie weken nadat de atlete uit Hulst derde werd bij de 100 kilometer van Winschoten, no teerde ze een tijd van 3.30.52 uur. WIELRENNEN Wielrenster Quinty van de Guchte uit Driewegen heeft haar laatste wed strijd van het sei zoen afgesloten met een achtste plaats. Ze reed een wedstrijd voor elitedames in het Belgische Mazen- zele-Opwijk. Dit was ook haar laat ste wedstrijd voor het Isorex Noaqua Ladies cycling team, na vier jaar zal Quinty volgend jaar uitkomen voor Keukens Redant cycling team. Niet zo bruut, wel zo snel Roeland van Vliet Vlissingen >'1 Timo Dhanis. -Timo Dhanis (17) Yentel Martens ging op herhaling in de Strand cross. De Belg won gis teren bij de Inters, net als in 2015. Hij zege vierde in beide manches. Martens is een echte specialist. Hij rijdt de grote wedstrijden, zoals Le Touquet in Frankrijk en de Enduro del Verano in Argentinië. „Dit was een mooie voorberei ding op het echte werk", zei hij na zijn zege in Vlissingen. De huldiging - hoe knul lig - liep hij mis. Hij was nog bij zijn camper toen de prijzen werden uitge reikt. Vijf minuten later kwam hij alsnog. De nummers twee en drie waren toen al in de bloe men gezet. Martens kreeg alsnog de beker en de cheque van 400 euro. Roeland van Vliet Imola Nancy van de Ven, hier tijdens de GP van Assen, beet in Italië goed van zich af. foto gerard spaans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42