Verlies Kloetinge onnodig en dom Harde les De Meeuwen 13 Duel met Tholense Boys (2-2) resulteert niet in eerste overwinning B B B D Tweede klasse E „We hebben tot nu toe nog niet in onze favoriete opstelling kunnen spelen." Het zijn veelzeggende woorden van Harro Hazelaar, nadat zijn ploeg op het eigen sportpark Duinhelm niet verder is gekomen dan een gelijkspel. Door verschil lende omstandigheden kon de trai ner vooralsnog geen beroep doen op zijn voltallige selectie. Zaterdag ontbrak Robbie de Nooijer van wege een schorsing, Arjen Patte- nier, Jochem Hazelaar en Rens Mal- jers waren eveneens afwezig. Daar was in de openingsfase niks van te merken. Óp veld 2, waar werd gespeeld omdat het hoofdveld vanwege de droogte nog niet be speelbaar is, begon Oostkapelle voortvarend aan de wedstrijd. Vooral Sjoerd Verhulst en Maarten Hazelaar waren een plaag voor de defensie van Tholense Boys, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Een uitstekend aangesneden vrije trap van Koen Nieuwkoop werd door Lennard Marsman tegen de lat gekopt, de rebound was een prooi voor Auke Bovenberg. Die te- gengoal was de opmaat voor een mindere fase van de thuisploeg, maar omdat Michael Schot een vrije kopkans niet tot doelpunt wist te promoveren bleef de schade be perkt. Heel veel kansen waren er a V- ,>V ,wlo. y. verder niet, in een eerste helft waarin vooral veel strijd, passie en overtredingen te zien waren. Daar was de trainer in ieder geval tevre den over. „Vorige week schrok ik van de instelling, dat moest van daag echt anders. Dat hebben we goed opgepakt." Op het halfuur kwam Oostka pelle terug in de wedstrijd. Een hoekschop werd teruggelegd en Rick Maljaars kon geheel vrijstaand en brachten een bezoek aan het zie kenhuis. Nadat het spel weer was hervat viel er nog één hoogtepunt te note ren. Raymond ten Voorden maakte ongelukkig hands in de eigen '16', ondanks de vele protesten ging de bal toch op de stip. Verhulst faalde niet (t-t). Een minuut na rust was de thuisploeg die voorsprong ech ter alweer kwijt, toen Schot met links verwoestend uithaalde en de doelman kansloos liet. Daarna was het vooral aan David Niepce te dan ken dat er niet meer werd gescoord. Vooral Verhulst en Wouter Ver- duijn moesten vaak hun meerdere erkennen in de doelman. Verduijn, aanvoerder van Oostkapelle, was naderhand dan ook niet tevreden. „We voelden in het veld dat we be ter waren. In de tweede helft creë ren we vijf grote kansen, daar moet er minimaal één van in." binnenschieten. Op slag van rust werd het spel even stilgelegd nadat doelman Bart van Wuyckhuyse en Matthijs van Stee ongelukkig met elkaar in botsing kwamen. Beide spelers moesten gewisseld worden In de tweede helft creëren we vijf grote kansen. Daar moet er minimaal één van in Dat gebeurde niet en dus wacht de ploeg van Hazelaar nog op de eerste overwinning. Zaterdag staat de derby tegen Serooskerke op het programma, volgens de trainer een mooi moment om die eerste zege te pakken. „Dat zijn altijd wedstrijden op zich. We hebben een jonge ploeg, maar wel één met veel kwa liteit. Het zal met ups en downs gaan, maar het is mooi om daar sa men mee bezig te zijn." Aanvoerder Verduijn behoort tot de oudere spelers bij Oostkapelle. Hij probeert zijn medespelers aan te sturen en onderschrijft de me ning van zijn trainer. „We willen graag voetballen, maar het zal wel beter moeten als we weer voor een periode willen spelen. Aanko mende zaterdag leeft enorm, dus het zou lekker zijn als we dan wel drie punten pakken." Kloetinge had het meeste balbezit, dook geregeld gevaarlijk op voor het doel van BVCB en gaf slechts twee kansen weg, maar stond na afloop wel met lege handen. Lou rens baalde dan ook behoorlijk van de nederlaag. „Dit is gewoon on nodig en dom. We speelden niet Eerste klasse B goed, maar waren wel beter. Er gens miste ik het heilige vuur dat je graag ziet." Zijn ploeg begon nog goed aan de wedstrijd en kwam via Tom Wuyts zelfs bijna op voorsprong, achteraf een belangrijk moment volgens de trainer. „Als je dan de o-i maakt, loop je gewoon over ze heen." Wat Kloetinge niet deed, deed BVCB wel. Na balverlies op eigen helft rukte de tegenstander op via de rechterkant en nadat een lage voorzet kon worden binnen gelopen door Coen Barg, keek Kloetinge tegen een t-o-achter- stand aan. Vanaf dat moment be perkte de thuisploeg zich vooral tot verdedigen, kreeg Kloetinge de bal, maar deed het daar weinig mee. „We zijn aan het bouwen, maar missen iets extra's. Op dat soort momenten missen we crea tiviteit en komen we te moeilijk tot scoren. Verdedigend staat het goed, maar aan de bal is het nog te mager." Toch waren er kansen op meer, maar Kloetinge kwam tegen BVCB niet tot scoren. Daardoor staat de ploeg na twee duels op één punt. Lourens was duidelijk. „We moeten dit snel vergeten. Je hoopt dat het steeds beter gaat, maar soms gaat het langzamer dan je hoopt. Het is nu zaak om die eerste driepunter te pakken, maakt niet uit hoe." RIDDERKERK De Meeuwen ging op bezoek bij Rijsoord hard onderuit. De ploeg van trainer Daan Eikenhout verloor met 5-1. De historische eerste treffer in de eerste klasse, van Maas Boogaard, was er slechts eentje voor de sta tistieken. Aan het debuut van vorige week (0-2 tegen Forum Sport) had De Meeuwen best een posi tief gevoel overgehouden. Die lijn werd op bezoek bij Rijsoord in de eerste helft doorgetrokken. Na 90 minuten voetbal was van dat po sitieve gevoel echter weinig meer over bij Eikenhout. „We maken te veel fouten, dat kan niet op dit ni veau." De Meeuwen voetbalde goed mee, maar kreeg vlak voor rust een mokerslag te verwerken (1-0). Na rust liep Rijsoord verder Eerste klasse B weg, waarna Boogaard de eerste treffer in de eerste klasse maakte voor De Meeuwen. Doelman Jesse Kerkhove stopte tussendoor nog wel een strafschop. „We zullen ons meer moeten aanpassen dan we eigenlijk zouden willen", zei Eikenhout. „Ik win liever met le lijk voetbal, dan dat we elke keer leuk meedoen en het deksel op de neus krijgen." maandag 1 oktober 2018 PM Oostkapelle is nog zoekende 15. Bovenberg 0-1 31. Maljaars 1-1 44. Verhulst 2-1 46. Schot 2-2 Na de zeperd op bezoek bij Ter- neuzense Boys (5-1-nederlaag) was Oostkapelle uit op eerher stel. Dat kwam er gedeeltelijk. De ploeg van Harro Hazelaar creëerde tegen Tholense Boys vooral na rust een handvol kan sen, kwam niet tot scoren en moest genoegen nemen met een punt (2-2). Daniël Wissel Oostkapelle ty, .W,W 'f Maarten Hazelaar zoekt een uitweg tussen drie spelers van Tholense Boys. foto ruben oreel -Wouter Verduijn (aanvoerder) Kloetinge wacht nog op de eer ste driepunter van het seizoen. Op bezoek bij BVCB uit Berg- schenhoek verloor de ploeg van Marcel Lourens met 1-0. De enige treffer viel in de eerste helft. Kloetinge creëerde zelf genoeg kansen, maar het ge brek aan scorend vermogen brak de ploeg op. Daniël Wissel Bergschenhoek 33. Barg 1-0 42. Zaalman 1-0 49. Rahli 2-0 69. Van Gooi 3-0 70. Rahli 4-0 72. Berends 5-0 77. Boogaard 5-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41