te maken tegen Papendorp Zaterdagteam Goes heeft zege binnen Na flinke afstraffing recht jeugdig Rillandia de rug Zeelandia Middelburg bikkelt naar een punt 11 Veenstra: „We voelden dat er meer in zat." Direct na de aftrap on derschepte Goes de bal en snelde Franse richting het vijandelijke doel. Zijn inzet had zomaar bin nengegleden kunnen worden. Het kwartje viel echter de andere kant op. In de 6iste minuut tikte Derry John Murkin een aanval over links bij de tweede paal binnen: 2-1. „Dat was mijn fout", was Holle mans zelfbewust. „Ik leed balverlies op het middenveld." Vanaf dat moment dicteerde het beloftenelftal, dat in de 78ste mi nuut het duel besliste. Kevin van Gasteren werd bij de eerste paal be reikt, omdat er geen druk op de bal was. De buitenspeler verraste Meulmeester in de korte hoek. Tweede gele kaart In de slotfase kreeg Van Gasteren zijn tweede gele kaart en moest de koploper verder met tien man. Toch scoorde Jong Volendam nog twee maal, waardoor het 5-1 werd. „Ie dereen die deze uitslag leest, denkt dat Goes van de mat gespeeld is", veronderstelde Veenstra. „Bij de laatste tegentreffers liepen we niet meer met onze directe tegenstan der mee." De oefenmeester hield een dub bel gevoel over aan het treffen. „We hebben ons eigen spel gespeeld en kansen gecreëerd. Daar ben ik blij mee, maar je hebt er niks aan." Ook doelpuntenmaker Holle mans voelde dat er meer in had ge zeten. „De uitslag is geen terechte weerspiegeling van de wedstrijd. We doen onszelf tekort. Maar als je ziet hoe we de goals weggeven, hebben we terecht verloren." Symbolisch was het gedrag van de Papendorp-voorzitter. Hij ijsbeerde achter de omheining, schreeuwde en pleegde veelvuldig overleg met de trainer van de bezoekers. Na twintig minuten spelen was het heilige vuur bij Papendorp verdwe nen, toen Renzo Roemeratoe de score opende. De vleugelverdediger was er als de kippen bij om een re bound binnen te tikken: 1-0. Zo'n tien minuten later verdub belde clubtopscorer Abdoe Ab- denbi de marge: 2-0. Het was al zijn Hoofdklasse B Ik heb het gevoel dat we tegen het tweede van Kruiningen hebben gespeeld zesde treffer van het seizoen. Ab- denbi had ook de 3-0 op zijn slof, maar de paal stond een derde Vlis- singse goal in de weg. Die kwam er voor de pauze alsnog, via Dangelo Martien. Met een genadeloos harde streep bepaalde hij de ruststand op 3-o. Tijdens de rust voerde Karelse drie wissels door. Saïd Bouzambou, Samarony Goossens en Tiamo Roose betraden het veld, Raymond Wolff, Martien en Menancio Weeda bleven in de kleedkamer achter. „Er hebben weer wat jonge gasten de kans gehad", zei Karelse er later over. Geheel tevreden was de oefenmeester echter niet met de prestaties van enkele jonge spelers. „Ik vond Tiamo niet goed en Sou- fyan (Bousantouh, red.) ook niet. Zij hadden er veel meer uit moeten halen." Geblesseerd Bousantouh stond in de basis, om dat aanvoerder Josimar Pattinama in de warming-up geblesseerd af haakte. Invaller Roose kreeg enkele levensgrote kansen, maar wist er slechts één te benutten. Hij be paalde de eindstand op 5-0, terwijl eerder de 4-0 was gemaakt door Sa marony Goossens. „Hier had je er 25 tegen kunnen maken, als je een beetje gas had gegeven", was het oordeel van Karelse. Trainer Huseyin Dogan ontbrak zaterdag vanwege trieste familie omstandigheden. Ron Amperse, teammanager van het eerste zon dagelftal, nam de honneurs waar. „Het laatste seizoen dat wij een zaterdagelftal in een standaard klasse hadden, eindigde die ploeg op min twee punten. We doen het nu dus al beter", vertelde Am- perse met een glimlach. Na jaren is er naast het succes volle zondagelftal weer een seri euze zaterdagtak bij Goes opge tuigd. „Het was al tijden een wens om dit te doen, want wij willen graag onze jeugdspelers bij deze club houden. Voorheen vertrok ken er de nodige spelers, want ho gerop komen was lastig. Met dit elftal hebben we een goede basis neergezet. Het doel is om nu een stabiele zaterdagtak te krijgen. We hebben een brede selectie en kun nen terugvallen op de JO19, mochten er spelers nodig zijn." i De zaterdagploeg van Goes boekt in Wolphaartsdijk de eerste overwinning Al met al is het tot nu toe posi tief, heeft Ron Amperse de afgelo pen tijd ervaren. „Stiekem willen we natuurlijk aan het einde van het seizoen promoveren naar de derde klasse. Deze eerste winst partij geeft de burger in ieder ge val moed." VLISSINGEN Rillandia had vorige week op een andere te rugkeer in de vierde klasse ge rekend. Er werd op eigen veld met maar liefst 0-10 verloren van titelkandidaat Duiveland. Iets wat trainer Johan Sulkers nog nooit had meegemaakt. „Het was een behoorlijke ze perd. Duiveland was een maatje te groot, maar 0-10 was een schok. We hebben afgelo pen week de knop omgezet, want we konden onze gedach ten niet te lang bij die neder laag laten hangen. De trainin gen waren goed en dit zag ik tegen Vosmeer terug in het veld", aldus Sulkers. Zaterdag nam zijn ploeg re vanche, want er werd met een jong team van Vosmeer ge wonnen: 0-4. Sulkers: „Er zijn een hoop spelers met ervaring vertrokken en wij hebben geen grote selectie. Rilland is ook maar een klein dorp. De jonge spelers moeten ingepast worden en dat kost tijd. Ze hebben het in ieder geval goed opgepakt, want het kwartje viel nu wel de goede kant op." Vosmeer kon het tot de rust (0-1-tussenstand) nog aardig bijbenen, maar in het tweede bedrijf deelde Rillandia de de finitieve nekslag uit. „Winst is het beste medicijn om het re sultaat van vorige week te ver geten", zei Sulkers na afloop. Trainer Salim Ben Sellam was na afloop niet ontevreden. „Ik vind 1-1 wel een terechte uitslag", zei hij. In de eerste helft golfde het spel op en neer. Waar Thomas de Rijke in de openingsfase een grote kans liet liggen, raakte Rijen uit een hoekschop de lat. Collin van den Berg zag zijn kopbal van de lijn gehaald worden. Na een half uur spelen kwam de thuisploeg op voorsprong: 1-0. Twee minuten later trok spits Lu teijn de stand weer gelijk: 1-1. De grensrechter van Rijen stak zijn vlag in de lucht voor buitenspel, maar arbiter Vink negeerde diens signaal. De grensrechter van de thuis ploeg vlagde volgens Ben Sellam bijna elke Zeeuwse aanval af. „Je weet zelf ook hoe dat gaat", ver zuchtte Ben Sellam. „Bij elk balle tje in de diepte gaat die vlag de lucht in. Maar wat doe je eraan? Ik denk dat je zo'n grensrechter va ker gaat tegenkomen. Daar moe ten we rekening mee houden." Waar Ben Sellam wel over te spreken was? „De inzet", aldus de coach. „Er werd veel gevraagd van de jongens. Het was een bikkel wedstrijd." De tweede helft was weinig oogstrelend. Het bleef daardoor bij 1-1 op Sportpark De VijfEiken. maandag 1 oktober 2018 PM rpte in topper Goes-speler Roysel James laat Derry John Murkin (links) achter zich. hans van der valk/orangepictures 20. R. Roemeratoe 1-0 31. Abdenbi 2-0 40. Martien 3-0 68. Goossens 4-0 77. Roose 5-0 -John Karelse, trainer Vlissingen Het zaterdagelftal van Goes weet weer wat winnen is. Nadat er vorige week al een punt werd gepakt in de openingswedstrijd tegen Colijnsplaatse Boys, werd er nu met 0-4 bij Wolfaartsdijk gewonnen. Robin Hamelink Vlissingen Zeelandia Middelburg hield aan de tweede competitiewedstrijd van het seizoen een punt over. In en tegen Rijen werd het 1-1. De Middelburgse treffer kwam op naam van Niels Luteijn. Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39