Arbeid adelt voor Van den Hemel Noad'67 wacht nog op het eerste punt 5-1 j> Vlissingen verzuimt om er 2S Evert Wisse leeft met jonge ploeg van week tot week 10 DERDE DIVISIE TWEEDE NEDERLAAG Lange tijd mag de promovendus hopen op een goed resultaat tegen Jong FC Volendam. Uiteindelijk wint de koploper met klinkende cijfers: 5-1. HKflk Blessure voor Daniël Wissel Vorig weekend werd Oostkapelle met 5-1 aan de zegekar gebonden en zaterdag werd SSV'65 in Goes met 0-1 verslagen. Van den Hemel (foto): „Ik vond op zich de wedstrijd gelijk opgaan. Wij maken de 0-1 en zijn daarna niet meer in de problemen ge weest. SSV'65 kwam niet verder dan wat ballen pompen." Met Serooskerke en NSW is Terneuzense Boys als enige van de veertien ploegen nog zonder puntverlies. De prima start staat in schril contrast tot vorig seizoen, toen de ploeg pas laat op gang kwam en tot op de slotdag degra- datiezorgen kende. Van den He mel: „Dit, deze start, is lekker voor mij, maar ik denk zeker ook wel voor heel 'de Boys'. Weet je, alles draait om karakter, inzet en bele ving. Er wordt gigantisch hard ge werkt en we knokken voor elke bal. En daarbij kunnen we ook nog wel leuk voetballen." Van den Hemel prijst als opvolger van Diederik Hiensch de welwillend heid van zijn selectie. „Ze trainen erg hard en ook dat is belangrijk. In de tweede klasse beslis je wedstrijden met hard werken." De trainer kijkt dan ook al weer uit naar de volgende klus. Zaterdag komt Arnemuiden naar het Zuidersportpark in Ter- neuzen. „We hebben nu een leuke start gehad, maar zaterdag moeten we vol aan de bak en dan kunnen we pas echt kijken waar we staan." KOUDEKERKE Het mag ge rust een droomstart genoemd worden voor Evert Wisse. De nieuwe trainer van VCK klopte vorig weekend met de derdeklasser al het sterke RCS en boekte zaterdag bij Veere de tweede overwinning. „Een prima start", beaamt de trainer. Maar Wisse weet als gelouterde trainer ook direct dat één zwaluw nog geen zo mer maakt. „Bij VCK hebben we dit seizoen afscheid geno men van de oudere generatie, zoals Erik Goudt en Stefan Wielemaker, en er is veel jeugd doorgekomen. We heb ben een goede jonge groep, maar leven van week tot week. We spelen in elk geval ons ei gen spel." Wisse was vorig jaar nog jeugdtrainer bij De Meeuwen. Na zijn aanstelling als trainer bij VCK kon hij daarom vorig seizoen al de no dige duels van de club zien. En nu leidt VCK na twee duels de dans in de derde klasse A. „We wisten al dat we een zware eerste periode kregen. Vorige week hadden we natuurlijk al RCS, maar ook Dauwendaele, Zaamslag, Kapelle en Walche ren komen we tegen. Daarom ben ik blij dat we tegen Veere de overwinning ook over de streep hebben getrokken. De spelersgroep heeft uitgespro ken bij de eerste vier te willen eindigen en een periodetitel te willen pakken." Binnen tien minuten keek Noad'67 tegen een 2-0-achter- stand aan. Beide treffers kwamen voort uit een hoekschop, met eerst doelman Pjotr Mosselman die mistastte en vervolgens een vrijstaande Brabander bij de tweede paal. „Dan moet de wed- stijd eigenlijk nog beginnen", baalde Snoep. Rob den Engelsman zorgde nog wel voor een snelle aansluitingstreffer, na een mooie aanval (1-2). „Ruim een half uur speelden we goed." In de tweede helft stelde Prinsenland alsnog orde op zaken, opnieuw met me dewerking van de Fliplandse de fensie. Snoep vond Prinsenland ook conditioneel beter. De meeste zorgen maakt Snoep zich over zijn achterste linie. „We stappen soms niet goed in en zijn kwetsbaar in de omschakeling." Zaterdag wil Snoep bij Klundert van de hate lijke nul af komen. „We moeten positief zijn en achter elkaar blij ven staan." Vol ongeloof greep Mart de Kroo in de slotmi nuut van de eerste helft naar het hoofd. Een paar tellen eerder had de middenvelder een straf schop hoog over geschoten. Door de misser keek Goes, voor dit weekend nog de nummer twee op de ranglijst, in de pauze tegen een ï-o-achterstand aan. „We gingen met een rotgevoel de kleedkamer in", keek Ruben Hollemans terug. Die teleurstelling zat 'm niet al leen in de gemiste penalty. „We hadden twee of drie goals moeten maken", vond de aanvoerder. She- rief Tawfik (kopbal), Erwin Franse (stift van buiten het strafschopge bied), De Kroo (schot vanaf randje 'zestien' en een poging in de korte hoek) en Ray Kroon (inzet in de vijf meter geblokt met een sliding) kwamen niet tot scoren. Jong FC Volendam - koploper in de derde divisie - creëerde twee se rieuze kansen, waarvan het er één benutte. Na krap een half uur spe len eiste Gijs Smal een vrije trap op. Brian Meulmeester positioneerde zich achter de muur, waardoor de linkerhoek van de doelman open lag. De linkspoot schoot beheerst raak: 1-0. In de openingsfase van het tweede bedrijf had Goes het lastig. Al na dertig seconden moest Jop Dekker, die de geblesseerde Klaas van Hecke verving, alle zeilen bij zetten om een bal uit de vijf meter weg te werken. Ook in de minuten %t— c" die volgden, stichtte de thuisploeg gevaar. Een inzet bij de tweede paal (redding Meulmeester) en een pe gel van afstand (over) waren niet besteed aan de lijstaanvoerder. Een kopgoal werd vanwege buitenspel geannuleerd. Aan Goes-zijde deed enkel Franse iets terug (schot voorlangs). Toch waren de Goesenaren na 56 minuten spelen trefzeker. Holle mans ontving de bal uit een hoek schop, nadat Franse de tegenstan der fopte met een overstapje. De middenvelder schoot vanaf de rand van het strafschopgebied onder kant lat raak: 1-1. VOLENDAM Een op het oog onschuldig duel in het strafschopgebied van Jong FC Volendam liep voor Goes-spits Daniël Wissel slecht af. De spits ging in de zeventiende minuut naar de grond en gilde het uit. „Ik durfde niet naar mijn knie te kijken", zei hij na afloop. Per brancard verliet Wissel het veld. „Het voelde alsof mijn been doormidden brak." De pijn zakte al snel. Even hoopte de aanvaller terug te keren binnen de lijnen, maar dat bleek on verantwoord. Na afloop bewoog hij zich strompe lend voort. „Het zit niet goed", besloot Wissel. „Ik heb het gevoel dat we tegen het tweede van Kruiningen hebben ge speeld", zei Vlissingen-trainer John Karelse na afloop. „Dat meen ik se rieus. Ik vond het helemaal niks. Zij horen helemaal niet in deze klasse. Dit is geen niveau, joh. Iedereen gaat hiervan winnen." In de openingsfase kon de thuis ploeg nog geen potten breken. De bezoekers geloofden in een resul taat en probeerden de defensie van Vlissingen onder druk te zetten. maandag 1 oktober 2018 PM Terneuzense Boys staat met zes punten uit de eerste twee competitieduels vol in de pic ture in de tweede klasse E. Trainer Hubert van den Hemel weet de verklaring wel voor de goede resultaten in de ope ningsfase van het seizoen. „Het begint allemaal met hard werken", verklaart hij. Klaas Verspoor Goes Twee verliespartijen, met tel kens een 4-1-eindstand op het bord. Noad'67-coach Perry Snoep had zich een andere start van het seizoen voorge steld. Ook zaterdag tegen Prin senland ging het mis, in de openingsfase al. „We begon nen dramatisch." Ben van den Aarssen Vlissingen Goes mist sche Len Wolters Volendam 29. Smal 1-0 1-1 56. Hollemans 61. John Murkin 2-1 78. Van Gasteren 3-1 85. De Souza 4-1 86. Vlak 5-1 Opstellingen Lauwers Meulmeester B. Plat Dekker A. Plat 75. Besuijen Eerdhuijzen Tawfik Smal Manuhuwa 79. De Souza James J. Vlak Hollemans Speijk De Winter 66. Van Montfort 75. De Vlieger G. Vlak De Kroo John Murkin Franse 87. James Wissel Van Gasteren 18. Kroon Veerman Schalkwijk Scheidsrechter: N.H.H.J. Tunnissen Toeschouwers: 250 'V Invaller Soufyan Bousantouh (links) duelleert met Ibrahim Bashir, verdediger van Papendorp. foto dirk--jan gjeltema Zondag-hoofdklasser VC Vlis singen had gisteren geen kind aan Sport Vereniging Atlas Pa pendorp, het voormalige Ma- greb'90. De formatie uit Utrecht werd aan de Irislaan met 5-0 opzij gezet. Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38