Sjöström is 'Kromo' in Eindhoven de baas 7 Europa herovert de Ryder Cup Cocu opnieuw onderuit met 'Fener' streep schreeuwt Valverde het uit. Na zes podiumplaatsen is de regen boogtrui van hem. Dumoulin rolt als vierde over de streep, met het hoofd gebogen. Teleurstelling Met het gezicht naar een stel hos sende Spanjaarden verwerkt hij de teleurstelling. Toch kan hij zichzelf niets verwijten, vertelt Dumoulin later. „Ik heb niks fout gedaan. Ik kwam te laat terug en de beste drie reden al vooraan. Ik had gewoon niks meer over. Was piepedood. Ik hoopte nog op een tactische aanval, maar Valverde was zó scherp en zó goed, die had het meteen door." Ook zonder medaille kan Du moulin trots zijn op zijn wedstrijd. En de Oranjeploeg is zoals beloofd bij vrijwel elke aanval van betekenis betrokken geweest. Hét bewijs van deze unieke generatie klimmers van ons vlakke land zijn de zes Oranjemannen die behoren tot de uitgedunde groep favorieten op het zwaarste WK-parkoers sinds jaren. Het aanvallende rijden van jonkies Sam Oomen (23 jaar, 14de) en Antwan Tolhoek (24 jaar, 28ste) is veelbelovend. Negatieve uitzonde ring is de uitgestapte Wout Poels. Bij de grillige Poels is het alles of niets, en uitkomend voor Neder land tot nu toe altijd niets. Dumoulin heeft zich bewust ge deisd gehouden tot de laatste ronde UITSLAGEN en klim. Bij hem is een dag van te voren in het hotel het geloof ge groeid, voelende dat hij hersteld was van zijn zilveren tijdrit afgelo pen woensdag. 28 procent Op het moment dat hij op de laatste muur afstormt, wordt op het grote scherm aan de Rennweg de tekst 'Welcome to höll' zichtbaar, met vlammen om het vuurwerk aan te kondigen. De fans aan de finish horen plots ook ACDC's High- way to Heil uit de speakers knal len. Op de steile muur, met pieken tot 28 procent, bewijst Dumoulin al zigzaggend zijn klasse door de klim in zijn eigen tempo perfect in te delen. Hij kan niet mee met de meest explosieve renners, maar voelt als geen ander hoe diep hij kan gaan en keert later terug. Het is zijn al zo vaak ge bruikte wapen en één van de be langrijkste pijlers onder zijn top- seizoen, met tweede plaatsen in de Giro én de Tour en nu in het najaar op de WK de tweede plaats in de tijdrit en de vierde plaats in de wegrit. 'Het bewijs' Dat hij even heeft gedroomd van de wereldtitel, is gevoelsmatig een volgende stap in zijn carrière. Voordat hij zich in recordtempo ontwikkelde tot ronderenner, joeg hij in heuvelklassiekers in april meermalen vergeefs op een mooi resultaat. In Innsbruck, weliswaar op een zeer specifiek klimparkoers, is het nu wel ge lukt. „Het is het bewij s dat ik ook in dit werk beter word. Ik hoop in de toekomst nog meer progressie te boeken. Het podium is niet ge lukt, maar dit was wel mijn beste eendagskoers ooit." De Europese golfers hebben de Ryder Cup heroverd op de Verenigde Staten. Het team van de Deense captain Thomas Björn kwam op golfbaan Le National in Parijs voortijdig aan het benodigde aantal van 14,5 punten. De Spanjaard Jon Rahm won van icoon Tiger Woods. De opgeleefde veer- tienvoudig majorwinnaar, die een week geleden sinds vijfjaar weer een toernooi won, kwam op Le National niet in zijn spel en leed alleen maar nederlagen. De Amerikanen wonnen twee jaar geleden op eigen bodem de aansprekende tweejaarlijkse strijd, de drie edities daarvoor was Europa de beste. UITSLAGEN Voor coach Phillip Cocu begint het er steeds slechter uit te zien bij Fenerbah^e, dat nu de 14de plek bezet. De Turkse topclub ging bij Caykur Rizespor op nieuw hard onderuit: 3-0. De achterstand op koploper en aartsrivaal Galatasaray is on dertussen acht punten. Vorige week liet de ploeg van Cocu de kans op eerherstel lig gen. In de beladen stadsderby tegen Besiktas bleef'Fener' ste ken op 1-1. Boom naar Roompot Herlings sluit in stijl af FLITSEN Zweedse zwemster schreef op de laatste dag de 100 meter vrije slag op haar naam, traditioneel het be langrijkste nummer. Sjöström ver sloeg Ranomi Kromowidjojo en Femke Heemskerk, die genoegen moesten nemen met zilver en brons. Kromowidjojo wist Sjö ström vrijdag wel te verslaan op de 50 vrij, maar op de 50 vlinder en 200 vrij ging het goud naar de Zweedse, die gisteren ook de 100 vlinder op haar naam schreef. De Nederlandse zwemploeg sloot het driedaagse evenement in Eindhoven wel af met een gouden medaille. Kira Toussaint en Kromo widjojo pakten samen met Arno Kamminga en Jesse Puts de winst in de gemengde estafette op de 4x50 wissel, net voor Rusland en de Verenigde Staten. maandag 1 oktober 2018 GO kon niks meer' WIELRENNEN Innsbruck (Oos). WK wielrennen. Wegwedstrijd, mannen: 1. Valverde (Spa) 258,5 km in 6.46.41, 2. Bardet (Fra) z.t., 3. Woods (Can) z.t., 4. Dumoulin z.t., 5. Moscon (Ita) 0.13,6. Kreuziger (Tsj) 0.43, 7. Valgren (Den) z.t, 8. Alaphilippe (Fra) z.t, 9. Pinot (Fra) z.t, 10. Costa (Por) z.t.; 12. Mollema 0.49; 14. Oomen 1.21; 27. Kruijswijk. Wegwedstrijd, vrouwen: 1. Van der Breggen 156,2 km in 4.11.04,2. Spratt (Aus) 3.42,3. Guderzo (Ita) 5.26, 4. Fah- lin (Zwe) 6.13, 5. Jasinska (Pol) z.t, 6. Ca- nuel (Can) 6.17,7. Van Vleuten 7.05, 8. Pieters z.t, 9. Brand 7.17,10. Winder (VS) z.t. Landenklassement: 1. Nederland met wereldtitels voor Juni- ore Rozemarijn Ammerlaan, Annemiek van Vleuten (beiden tijdrit), Anna van der Breggen (wegrace); zilveren medailles voor Van der Breggen (tijdrit vrouwen) en Tom Dumoulin (tijdrit mannen); brons voor Ellen van Dijk (tijdrit vrouwen). GOLF TENNIS Shenzhen (Chn). Mannen, halve finales: Nishioka (Jap) - Verdasco (Spa/5) 1-6 6-3 7-6(5), Herbert (Fra) - De Minaur (Aus/7) 7-5 2-6 7-6(8). Finale: Nishioka (Jap) - Herbert (Fra) 7-5 2-6 6-4. Chengdu (Chn). Mannen, halve finales: Tomic (Aus) - J. Sousa (Por/7) 6-4 6-4, Fognini (lta/1) - Fritz (VSt) 6-7(5) 6-0 6-3. Finale: Tomic (Aus) - Fognini (lta/1) 6-1 3-6 7-6(7). Wuhan (Chn). Vrouwen, finale: Sabalenka (WRu) - Kontaveit (Est) 6-3 6-3. Tasjkent (Oez). Vrouwen, halve finales: Gasparyan (Rus) - Barthel (Dui) 4-6 6-1 7-5, Potapova (Rus) - Kozlova (Oek) 6-2 6-3. Finale: Gasparyan (Rus) - Potapova (Rus) 6-2 6-1. Peking (Chn). Vrouwen, eerste ronde: Bertens (11) - Cirstea (Roe) 6-2 6-0. Clermont-Ferrand (Fra). ITF. Vrouwen, finales: Kerkhove (4) - Burel (Fra) 6-3 4-6 6-4. VOETBAL WIELRENNEN Lars Boom (32) fietst volgend sei zoen voor Roompot- Charles. De Braban der komt over van Lotto-Jumbo, waar voor hij de afgelopen twee jaar reed. Daarvoor was hij in dienst van Astana. Zijn laatste zeges dateren van vorig jaar zomer toen hij een BinckBank Tour- rit won en een rit en het eindklassement in de Ronde van Groot-Brittannië. MOTORCROSS Ook als wereldkam pioen in de MXGP blijft motorcrosser Jeffrey Herlings (24) winnen. De Braban der was op het cir cuit van Imola in beide manches van de GP van Italië (de laatste dit seizoen) veruit de beste. FC Volendam heeft hoofdtrainer Misha Salden ont slagen. Laura Smulders (BMX) heeft de wereld beker veroverd. Toon Aerts (veldrijden) heeft de tweede we reldbekerwed strijd gewonnen. Motorracer Michael van der Mark (WK Super- bike) staat met nog vier races te gaan 3de in het WK- klassement. EINDHOVEN Sarah Sjöström (25) heeft zich gekroond tot 'koningin' van de wereldbekerwedstrijden kortebaan in Eindhoven. De A Sarah Sjöström foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35