Straatnaambordje voor 'die ouwe' 18 WALC Grote belangstelling Vlissingse nieuwbouw Al ruim voordat de deuren van de Timmerfabriek zaterdagochtend opengaan, staan kandidaat-kopers voor de deur. De tweede Woning beurs Vlissingen heeft dan ook veel woningbouwplannen te bieden. Wethouder John de Jonge rekent het snel uit en komt al gauw op zes honderd koophuizen. Sommige huizen zijn al in de ver koop, voor andere liggen de plan nen klaar maar moet de bouw of de procedure nog beginnen. „Maar die 6oo is een geweldig aantal. Dat heb ben we ook echt nodig, want er is de afgelopen tien jaar te weinig bij gekomen", vindt De Jonge. „Door sloop is veel verdwenen en per saldo kwamen er door nieuwbouw maar gemiddeld dertig huizen per jaar bij. We streven naar 150 tot 200 per jaar." Verhalen, ideeën, plannen - die zijn er veel geweest in Vlissingen, maar in de praktijk zagen kandi daat-kopers daar te weinig van uit komen. „Vorig jaar hoorde je daarom op de eerste Woningbeurs vooral scepsis", zegt Alwin Reedijk van WTS Architecten, verantwoor delijk voor de in het oog springende Zeelandtoren die in het Schelde- We stralen hiermee uit dat we met elkaar en met trots bouwen aan een nieuwe stad kwartier moet komen. En dit jaar? „Nu zijn mensen positiever. Ze zien dat het niet alleen bij plannen blijft." Dat merkt Reedijk aan de belang stelling voor de Zeelandtoren. „Ik had verwacht dat daar vooral men sen van buiten Zeeland op af zou den komen. Maar het zijn juist vooral mensen uit de buurt, met name 55-plussers die er willen wo nen. Dat verrast mij." Eén van die kandidaat-kopers uit de buurt is Cor Ventevogel. „Wij wonen nu in een eengezinswoning in Koudekerke. Die wordt te groot. We zoeken een appartement in Vlissingen, met voorzieningen in de buurt", vertelt hij. Met zijn vrouw bekijkt hij meerdere projec ten. Een keuze hebben ze nog niet gemaakt. „Het aantal bezoekers vandaag is ook veel groter dan het aanbod", signaleert Ventevogel. De gemeente verwacht het aantal van 2500 in 2017 ruimschoots te over treffen. Ventevogel: „Ik denk dat er voor elk huis wel tien mensen ko men kijken."Maar, vindt Ventevo gel, dat is juist goed. „Het is belang rijk dat er in Vlissingen weer wat van de grond komt." En dat, zegt wethouder De Jonge, is nou net wat de Woningbeurs wil bereiken. „Dat Vlissingers weer trots zijn op de stad en die trots ook uitstralen. Want we hebben nog wel een imagoprobleem te over bruggen. Het beeld dat er in Vlis singen niks gebeurt, is achterhaald. We stralen hiermee uit dat we met elkaar en met trots bouwen aan een nieuwe stad." Wethouder Chris Dekker onthulde het straatnaambordje. „Ik ken zijn muziek niet goed", bekende de SGP-politicus met een knipoog. „Maar ik heb wel een idee, want de Rob Hoekestraat is een zijstraat van de Bluesroute, dus daar zal het wel aan verwant zijn." Rob Hoeke (1939-1999) was een zanger, pianist en songwriter. Een rhythm and blues muzikant meldt het straatnaambordje. Maar beken der nog werd hij door de boogie- woogie. Middelburg is de eerste plaats die hem eert met een straat naam. Zelfs in zijn geboortestad Haarlem is hem dat nog niet ge gund. „Leuk toch, dat hij hier in Mid delburg een straat heeft", lacht Ru ben Hoeke, zelf gitarist. „Mijn kin deren en die van mijn broer hebben hem nooit gekend. Nou kunnen ze later eens met de auto naar door de straat van opa rijden." De Vergenoeging Bovendien, merkt Ruben op, heeft zijn vader ook vaak in Middelburg gespeeld. In sociëteit De Vergenoe- ging in de Gortstraat bijvoorbeeld. Die werd toen uitgebaat door Ans en Roel van Hoorn. Zij nodigden hem destijds uit en zij namen ook het initiatief om de nieuwste straat in de Mortiere naar Rob Hoeke te vernoemen - de straat waarin ze sinds kort zelf wonen, op nummer 4. Ze konden niet bij de onthulling zijn, maar Eric en Ruben hebben een bedankje door de brievenbus geschoven. En na de onthulling gaven de muzikale broers (Eric is drummer) met een gelegenheidsband als be dankje aan de hele wijk een optre den in het Ella Fitzgeraldpark. Met muziek van pa. „Dat zou hij zelf ook Mijn kinderen en die van mijn broer hebben hem nooit gekend. Nou kunnen ze later eens met de auto naar door de straat van opa rijden hebben gedaan", lacht Ruben. „Rob greep elke kans aan om muziek te maken." IN DE REGIO Cursus 'iPad voor senioren' Publiekslezing over Mein Kampf MIJN DORP, MIJN STAD maandag 1 oktober 2018 WA De scepsis voorbij op Woningbeurs De achterdocht van vorig jaar op de eerste Woningbeurs Vlissin- gen heeft plaats gemaakt voor optimisme. Zowel de huizenbou wers, de verkopers, de wethou ders als de potentiële kopers stralen zaterdag positiviteit uit: er gebeurt écht wat in Vlissin- gen. Maurits Sep Vlissingen -John de Jonge, wethouder „Ja, fantastisch man. Heeft die ouwe van mij gewoon een straatnaambordje!" Eric Hoeke grijnst van oor tot oor en broer Ruben is al net zo trots dat in de Mortiere in Middelburg zater dagavond een straat naar hun vader Rob is vernoemd. „Super- cool!" Maurits Sep Middelburg Eric (links) en Ruben Hoeke vinden het fantastisch dat een straat is vernoemd naar hun vader, foto ruben oreel -Ruben Hoeke OOSTKAPELLE Stichting Welzijn Veere houdt in sa menwerking met ZB Planbureau en Bi bliotheek van Zee land de cursus 'iPad voor senioren'. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van twee en een half uur die plaats zullen vinden op maandag. De eer ste bijeenkomst is vandaag, maandag 1 oktober, van 14.00 uur tot 16.30 uur bij Stichting Welzijn Veere, Schoolstraat 4 te Oostkapelle. De kosten bedra gen 60,00 euro per persoon. Aanmel den kan door te mailen naar info@welzijn veere.nl. MIDDELBURG Boekhandel de Drvkkery houdt morgen, dinsdag 2 oktober, in samen werking met HZ- cult en Etty Hille- sum Onderzoeks centrum een pu bliekslezing over de Nederlands editie van Mein Kampf. Prof. Klaas Smelik zal de avond inlei den met een lezing. Na de lezing en een aantal passages uit het boek zal de avond afgesloten worden met een uitgebreid publieks- gesprek. De entree bedraagt 5,00 euro inclusief consump tie. De lezing begint om 19.30 uur in de Drvkkery. Kaarten kunnen gekocht worden in de Drvkkery of online via website drukke rijmiddelburg.nl/tick ets. MIDDELBURG Kortere en killere dagen vragen om warmte. Van de kachel of van een stevig bokbiertje. Goede tijd dus voor het Bokkeriejer Festival, vernoemd naar het bokbier van de Stadsbrouwerij in Middelburg. De Bokkeriejer was zaterdag dus de ster op de tweede edi tie van het festival in Middelburg, maar niet de enige pu bliekstrekker. Brouwerij Kees presenteerde de Indian Sum- mer doppelbock. De gasten die eigenlijk niet zo van bier houden stonden niet droog. Jan Reijnierse (links op de foto) van het Walchers Wijnmakers, Bierbrouwers, Likeurmakers- gilde gaf uitleg over zijn zelfgemaakte wijn. Die uiteraard ge proefd kon worden, foto ruben oreel DOMBURG Strandhotel Duin heuvel, 12.00-17.00 uur: Expositie Peter van Berkel, Diaz Marrero, Sheila van Ber kel, Marius Weststrate en Da niël Steenbergen KOUDEKERKE Sporthal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiek vereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Adelaars traat 26,13.30-14.30 uur: Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning '3 faces' OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuter- dans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naere- boutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+; Wisselende locaties, 14.00-16.30 uur: Sportkennis makingsproject, Gratis kennis maken met diverse takken van sport VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, Pablo Picassop- lein 120-126, 09.00 uur: Gym nastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; Wijkcentrum De Burgerij, 09.30-11.00 uur: Taai huis Walcheren organiseert workshop 'Geldzaken, begrijp jij het?'; ZB, Spuikomweg 7, 10.00-12.00 uur: Cursus Digi- sterker; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3,19.45- 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night WESTKAPELLE Polderhuis, 10.00-17.00 uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz. BOKKERIEJER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18