MET JE OGEN DICHT HOOR JE THE BEATLES, MET JE OGEN OPEN ZIE JE IETS HEEL ANDERS naar het grote publiek en de grote zalen? Ik ben verschrikkelijk blij dat we het geluk hebben gehad dat die tweede optie waarheid is geworden." Volgens Fred Gehring was het optre den in DWDD in januari 2016 cruciaal in de ontwikkeling van de band. Na die uit zending verkoopt de complete Magical Mystery Tour-theatertour uit. Een bom bardement aan positieve recensies doet de rest. Ondanks de groeiende status denkt Gehring dat er nog heel wat moet gebeu ren voordat The Analogues winst maken. „Met al die uitgaven die we hebben ge daan en dat hele museum dat we achter ons aanslepen is The Analogues natuur lijk een tamelijk beroerd businesscon- cept. Waarom ik het dan toch doe? Niet omdat ik mezelf zo nodig op een podium terug wil zien, hoeveel ik daar ook van geniet. Ik doe het omdat ik het me kan veroorloven. En uit idealisme: ik wil dat deze muziek wordt gevierd." Misschien is The Analogues ook wel een van de vrolijkste en muzikaalste uitingen van een midlifecrisis ter wereld. Of zoals Gehring het verwoordt: „Na tuurlijk heeft dit een klein vroeger-was- alles-beter-randje. Het is toch heerlijk om je onder te dompelen in de comfort- zone van je verleden? Waarom juist deze muziek me zo diep raakt? Misschien heeft het met leeftijd te maken. In 1966 was ik 12. Op die leeftijd hoorde ik The Beatles voor het eerst en dat kwam heel hard binnen. Daarnaast, en dat is een rati oneel antwoord, vind ik het ongekend dat The Beatles in een periode van vier jaar zes weergaloze albums hebben gemaakt. Ik vind oprecht dat ik deze muziek moet doorgeven." Van Poppel: „Misschien een beetje filo sofisch, maar dit project is ook een mooi tegengeluid in een tijd waarin automati sering en digitalisering de maat slaan. Ik zie ook bij jongeren weer een interesse in ambachtelijkheid en authenticiteit. Men sen kopen ook weer volop vinyl-albums. In die zin zijn we toch een beetje van deze tijd." LIVERPOOL, AUGUSTUS 2018 Vorig jaar, toen de band druk was met de tournee in het kader van Beatlesalbum Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band, ver scheen een documentaire over The Ana logues. Dit jaar werkt dezelfde ploeg mensen aan een vervolgdocumentaire, waarin het bezoek van de groep aan de stad een voorname rol speelt. De tijd moet zo efficiënt mogelijk wor den benut, dus scheurt de groep op de dag van het optreden langs allerlei Beat lesattracties in een tempo waar een ge middelde Japanse toerist een diepe bui ging voor zou maken. Ze poseren bij het Beatles-standbeeld bij de haven en wonen een herdenkingsdienst bij voor George Harrison. Daarnaast doen de bandleden in verschillende koppels in terviews voor onder meer BBC Radio. Ook de dag na het optreden in de Liverpool Philharmonic zit het tempo er flink in. Van Poppel heeft het soms zwaar. „Dat gejakker door Liverpool: het werd me gistermiddag even te veel. Ik ben afgehaakt en naar mijn hotel gegaan om te rusten. Je moet een zekere rust en concentratie hebben als je aan zo'n op treden begint." Ondanks alle opwinding van de avond ervoor ogen de bandleden op het terras van de Starbucks deze middag vrolijk en uitgeslapen. Zanger/toetsenist Diederik Nomden, de avond ervoor doodgeknuf feld vanwege zijn prachtige vertolking van de ballad Blackbird, zegt het geslaagde optreden te hebben gevierd met een wilde nacht stappen. Bij collega Maginn informeert hij naar de kwaliteit van de Britse paracetamol. Na de Starbucks doet de groep nog een rondje Liverpool. In de hysterische, in Beatlessferen gedrenkte Matthew Street met The Cavern Club, lijkt het alsof Paul McCartney en Ringo Starr zelf de stad bezoeken. De bandleden delen handteke ningen uit, poseren voor de fotocamera's en luisteren naar de enthousiaste fans. Gitarist Jac Bico: „Best ironisch, we roe pen altijd in koor dat het ons gaat om de muziek en niet om de poppetjes, en hier worden we voortdurend herkend en gaan we met fans op de foto." 41 Tour, cd en docu Straf schema Zowel voor als na het optreden in een uitverkocht Liver- pool Philharmonic razen The Analo- gues met een ca meraploeg in hun kielzog door de stad. Ze bezoeken onder andere de oude stamkroeg van John Lennon. Op 1 oktober gaat een nieuwe con certreeks van The Analo gues' The White Album tournee van start. De com plete speellijst is te vinden op theanalo- gues.net Op 19 okto ber brengt de band het album The White Album Live In Liver pool uit. Op 22 november is de NTR-docu- mentaire over The Analogues in Liverpool te zien. WG magazine 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 97