Naar het theater is te duur Geld geluk Hedy en Ferdinand wonen in een koophuis van drie verdiepingen plus een kelder, garage en een grote tuinin Den Haag. Hedy: „Boodschappen doe ik met de auto. Alles voor een week en bij één supermarkt." Ferdinand: „Ik ga altijd mee." Hedy: „Dat kan, de rolstoel past achterin. Ferdinand mist een been." Ferdinand: „Ik kreeg een halfjaar geleden een ontsteking in mijn on derbeen. Ze zeiden: 'We hakken je been eraf of je gaat dood'. Ik koos het eerste. Ik slaap sinsdien bene den in de woonkamer, tot de trap- lift er is." Hedy: „Die betaalt de verzekering." Ferdinand: „We zijn gelukkig goed verzekerd." Hedy: „Volgens mij zijn we over- verzekerd." Ferdinand: „Nee, hoor. Ik ben ex pert op het gebied van verzekerin gen. Ik heb heel wat bosjes bloemen gekregen van mensen die zo blij waren met mijn advies." Hedy: „Terug naar de boodschap pen: Ferdinand wil bij elke maaltijd aardappelen." Ferdinand: „Pasta vind ik glibbe rig. Ik schil de aardappelen hè." Hedy: „Voor een zak van 2,5 kilo betaal ik 3,20 euro. Ik koop altijd verse ingrediënten en gebruik de magnetron alleen voor de melk van Ferdinand zijn ochtendpap. Elke drie dagen gaat een pak van 2,08 euro op." Ferdinand: „Lekker, met wat sui ker." Hedy: „We hebben niet veel in komsten, maar het huis is wel waar devol. We hebben iemand die schoonmaakt, eens in de veertien dagen voor 42 euro. Eens in de drie maanden komen twee tuinmannen, die betalen we telkens 180 euro." Ferdinand: „Ik heb tot mijn 80ste doorgewerkt." Hedy: „We zijn twaalf jaar ge trouwd. We hebben allebei veel meegemaakt en zagen uit naar een paar goede jaren. Ik heb 45 jaar in Engeland gewoond." Ferdinand: „Mijn mooie Hedy heeft daar hard gewerkt." Hedy: „Hard werken is goed voor je. Wat niet fijn is: ik heb mijn vader verloren tijdens het bombardement van Rotterdam. Mijn moeder ver loor daarbij een been. Ze bleef ach ter met vijf kinderen. En ik heb mijn zoon verloren." Ferdinand: „Gelukkig woont je dochter nu ook in Nederland. Mijn twee zoons zie ik niet meer." Hedy: „Je kleinkinderen ook niet. Dat is droevig." Ferdinand: „Mijn zoons eisten de opbrengst op van de verkoop van mijn kantoorpand." Hedy: „Op ons huis zit nog maar een hypotheek van 75.000 euro. Toch betalen we nog 200 euro per maand. Vreselijk." Ferdinand: „Ik ben destijds een aflossingsvrije hypotheek met een hoge rente aangegaan." Hedy: „Zonde van het geld." Ferdinand: „We kunnen het mis sen." Hedy: „Ik zou liever van dat geld wat vaker uitgaan." Ferdinand: „We gingen graag naar het theater, dat vinden we nu te duur." Hedy: „Een voorstelling kost al snel 62 euro per persoon." Ferdinand: „Als we ergens waren, keken de mannen altijd naar Hedy, zo mooi is ze." Hedy: „Ach, hou op! We gaan wel drie keer in de week naar een ont moetingscentrum voor ouderen. Koffiedrinken en soms met busjes ergens heen, en we doen er keep fit of eten er." Ferdinand: „Kost haast niets." Hedy: „Een maaltijd voor 5 euro per persoon. We schaffen weinig aan. Ik heb een halfjaar geleden nog een jurk gekocht, via internet. Die kostte 89 euro. Ferdinand heeft nog veel kleren in de kast." Ferdinand: „Ik heb nog hetzelfde postuur. Alleen heb ik nu maar één broekspijp nodig." O -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer 221 zaterdag 29 september 2018 WG Tekst EDITH ANDRIESSE l oto JOOST HOVING H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Hedy Pluijm (80) had met haar vo rige echtgenoot een tuincentrum in Engeland. Ferdinand Pluijm (90) was eigenaar assurantiekantoor Gezamenlijk netto-inkomen: Grootste miskoop Hedy: Lap grond in Engeland. „Ik wilde het koopcontract verbreken, omdat mijn eerste man kanker kreeg, maar dat ging niet meer." Ferdinand: Zilve ren theekannetje voor 75 gulden. „Het glimt, maar echt mooi vind ik hem niet." Beste koop Hedy: Ring van 325 pond, gekocht op haar 25ste, toen ze geld verdiende als model. „Ik doe 'm nooit af." Ferdinand: Het huis in 1956 voor 90.000 gulden. Nu is de WOZ-waarde 589.000 euro. „Ik ga niet in een flatje wonen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 86