Meisje (11) Oss uit coma ouders dankbaar Over een paar maanden rijden er 10 miljoen auto's in Nederland 69.-, 3 dgn Nijmegen**** 7 SPOORDRAMA OUDERS Wie zich nog afvraagt waarom het fileprobleem niet opgelost wordt, hoeft maar in de cijfers te duiken. Op dit moment staat de teller op 9.889.079 voertuigen (167.032 vrachtwagens, 983.663 bestelbus jes en 8.738.384 personenauto's). Dit jaar komen er naar schatting nog zo'n 50.000 bij en medio vol gend jaar mag de tienmiljoenste auto aansluiten in de file. Het autobezit blijft keihard groeien. Sinds twee jaar is er mini maal één auto per twee Nederlan ders op de weg. Rond de eeuwwis seling was er één auto per 2,5 Ne derlander. En in 1970 - toen de auto net binnen ieders financiële bereik was gekomen - reed er één auto per 5,4 Nederlanders rond. In absolute aantallen is de stij ging van het aantal auto's duize lingwekkend. Sinds de eeuwwis seling zijn er 2,4 miljoen auto's bij gekomen. Er zijn nu twee keer zo veel personenauto's als in de jaren 80 en vier keer zo veel als in 1970. De Rai Vereniging ziet nog geen einde aan de groei. Veel zal afhan gen van belastingmaatregelen die het autorijden mogelijk duurder maken. Het aantal vrachtauto's blijft met 167.000 stuks redelijk con stant, maar door onder meer de kooplust op internet explodeerde het aantal bestelbusjes; van 700.000 in het jaar 2000 naar 1 mil joen. Een gezin met maar één auto be gint een zeldzaamheid te worden. Dat is terug te zien in het wagen park: 40 procent van alle auto's zijn kleintjes. incl. diner 3 dgn Brabant HP 4 dagen Duitsland O zaterdag 29 september 2018 Het 11-jarige meisje dat na het spoor- drama in Oss in het ziekenhuis be landde, is uit haar coma ontwaakt. Het meisje is goed aanspreekbaar. hebben de ouders hun dank uitgespro ken voor de steun die ze afgelopen week ontvingen. Hiernaast staat de in tegrale tekst. Bij het ongeluk kwamen nog twee an dere kinderen om het leven. De bege leidster van de kinderopvang, die de kinderen met een stint, een elektri sche bolderkar, naar school wilde brengen, overleefde de botsing met de trein. Een inzamelingsactie voor de slacht offers en nabestaanden heeft 263.955 euro opgebracht. Het geld is bedoeld om de uitvaarten te financieren en voor eventuele aanpassingen in en om het huis van het meisje en de begeleid ster. Robyn Samsom De ouders van de drie meisjes die vorig week betrokken raakten bij het tragische ongeval op een spoorweg overgang in Oss, hebben gisteren heel Nederland bedankt voor de steun die ze hebben ontvangen. Twee zusjes uit het gezin kwamen om het leven en hun oudste dochter ligt nog op de inten sive care van het ziekenhuis. Op de website van de gemeente Oss Maandagavond 24 september ontwaakte onze oudste dochter uit de vijf dagen durende coma. Het spannendste moment voor ons sinds de dag van het ongeluk. Ons meiske bleek redelijk helder en goed aanspreekbaar. Op de vele vragen die ze heeft geven we haar eerlijk antwoord. Ze weet zich te herinneren dat ze in de stint is gestapt. Ze is op de hoogte van het verlies van haar zusjes. Zodra de artsen van de Intensive Care het verantwoord vinden mag ze deze afdeling verlaten om op een andere locatie in het ziekenhuis verder te herstellen. Het herstel gaat nog lang duren en er zal een intensieve en zware revalidatie gaan volgen. Wij bedanken als eerste het zeer vakbekwame en betrokken team van artsen en verpleegkundigen die vanaf donderdag keihard gewerkt hebben om ervoor te zorgen dat wij ons meiske zouden behouden. Het is ze gelukt en wij zijn ze ontzettend dankbaar. De ambulancemedewerkers die ter plekke een zeer zware taak hadden en toch het juiste deden waardoor haar meer leed bespaard is gebleven. Medewerkers van de traumahelikopter. De politie die alles wat nodig was heeft gedaan en nog doet om het leed te verzachten en ons bij te staan. Brandweer, slachtofferhulp, medewerkers van de GGZ, onze huisartsen, mensen van de gemeente in wijkgebouw De Hille en alle andere vrijwilligers. Wij zijn vanaf dag één bij ons meiske geweest om haar te helpen in de strijd die zij moet voeren. We hebben elke dag tegen haar zusjes in het mortuarium verteld dat we heel veel van ze houden en hoe het met hun oudere zusje gaat. Daar ging onze aandacht naar uit. Dat was onze dagtaak. Daarom hadden wij geen flauw idee wat er in Oss en Nederland leefde. Pas nu dringen enkele berichten tot ons door en vertellen onze ouders hoe iedereen meeleeft. We willen daarom ook iedereen die ons een warm hart toedraagt en met ons meeleeft en ons op diverse manieren ondersteunt heel hartelijk bedanken. Het steunt ons enorm. Onze familie, onze vrienden, de buren, de school van onze kinderen, de inwoners van Oss, heel Nederland, hartelijk dank. Jullie helpen ons om het verlies te verzachten en ons meiske er weer bovenop te helpen. 10 miljoen auto's op dat hele kleine stukje aarde. Het gaat in de eerste helft van 2019 echt gebeuren en het einde van de groei van het Nederlandse au topark lijkt nog niet in zicht. Ton Voermans Rotterdam Voor maar: Gelegen in een heuvelachtige omgeving op slechts 5 minuten van Nijmegen! 2 nachten in 4* Fletcher Parkhotel Val Monte (8,0) 2 keer een uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 2-gangen diner Gratis gebruik binnenzwembad, wifi en parkeren 4* Hotel de Druiventros (8,0) 3* Art Inn Hotel Dinslaken (8,0) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt y www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7