mijn oude huisarts uit Amsterdam me te helpen. 'Ik moet straks op.' Hij zei: 'Als ik je een spuit geef, dan val je vanavond dood neer op het podium.' Natuurlijk had die man gelijk, ik was te ver gegaan. Maar als het kan, maak ik iets af. Ik ben een doorzetter." Het duurde twintig jaar voordat hij in Carré opnieuw moest capituleren. „De show was al bezig, ik kreeg geen adem meer. Lastig voor een zanger. Het was een acute luchtweginfectie of zo. Later haal den we die show in, dat was een briljante avond." Altijd doorgaan, het is Frogers achilles hiel. Kort na zijn succesjaar was hij zo opgebrand dat hij zelfs niet meer wilde zingen ('Dat is wel een beetje een hype geworden hoor, zo lang zit ik nooit in een dip') en vier jaar terug nog moest hij een rustperiode inlassen. Het zijn herinne ringen die Froger zelf liever luchtig weg wuift. „Achteraf waren het lekkere va kanties. Weet je, de meeste zangers krijgen last van hun stem. Ik niet, ik heb stalen stembanden. Ik ben altijd sterk geweest. Acht keer liep ik de marathon van New York en volgende week fiets ik voor het goede doel van Londen naar Pa rijs. Ik moet alleen altijd op mijn gewicht letten, daar word ik weieens moe van." Hij boekte niet alleen als eerste Neder landse zanger De Kuip, hij was in 2004 ook de eerste met een show (vier avon den) in de Amsterdam Arena. In de jaren daarna gaf hij met de Toppers 45 concer ten in het stadion, waardoor hij volgend jaar bij de jubileumeditie (15de) voor de vijftigste keer de Arena 'doet'. Ook dat zegt niemand Froger na. Prioriteiten De vader van vier (zoon Danny en doch ter Natascha uit zijn eerste huwelijk, zoons Maxim en Didier met Natasja) en grootvader van kleindochters Charlie (12) en Kaycee (3) is er trots op, maar zoals dat vaak gaat met ouder worden: de prioritei ten veranderen. „Als ik één ding mocht terugdraaien, dan zou ik meer tijd heb ben besteed aan mijn kinderen. In de jaren 90 dacht ik uitsluitend in muziek, toen was er geen ander leven. Nu sta ik morgenochtend lekker naast het hockey veld voor mijn kleindochter. En morgen avond ga ik na mijn optreden met mijn drie zoons de kroeg in. Mannenavond. In die jaren 90 was alles nieuw. Voor ik het wist, zat ik in een rollercoaster en als je daar uitstapt, maak je een doodsmak. Ik stond in enen in De Kuip en kon moeilijk zeggen: laat maar zitten, ik ga met mijn kinderen naar het park." Plotseling veert hij op: „Zeg, wil jij een kop koffie?" Zonder het antwoord af te wachten staat Froger al bij het apparaat. Op hoger volume spreekt hij verder ter wijl hij twee zwarte bakjes tapt. Het eer- Opa „Morgenochtend sta ik lekker naast het hockeyveld voor mijn kleindochter." magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 75