Bloembinder is een puzzelaar Goeie zaak Hoe blijft de Nederlandse winkelier overeind, ingeklemd tussen grote ketens en internetshops? Op zoek naar middenstanders die kleur geven aan onze dorpen en steden. Kolderie is meester- bloembinder. Met zijn part ner Frank Hop (53) is hij ei genaar van bloemenspeci- aalzaak Wilde Wingerd in Roosendaal. „Wat er in de winkel staat, is een puzzel die wij samenstellen." Zijn puzzels zijn bloem stukken, zijn puzzelstukken alles wat in de natuur groeit. „Als kind had ik al een grote liefde voor de natuur. Bloe men prikkelen de zintuigen. Mijn vak heet bloemsier- kunst, en de kunst is al dat moois tot een nieuwe vorm samenbrengen." Kolderie leert het vak in Breda, werkend in de win kel van een andere meester- bloembinder. 24 jaar later voelt hij dat hij klaar is voor zijn eigen winkel. Hop, dan nog kapper, besluit hem te vergezellen en hem te hel pen bij de zakelijke kant van het bedrijf. In 1994 openen zij hun winkel in Roosendaal. Hop staat voorin het pand op de winkelvloer, koopt nieuw materiaal en bezorgt soms zelfs bloemen. Kolderie be steedt met hun werknemers de meeste tijd achter in de binderij. „De binderij is voor ons als de keuken van een restaurant. Daar doe ik het meeste werk." Net als iedere kunstenaar zoekt ook Kolderie constant naar inspiratie. Soms is dat in zijn eigen omgeving, wanneer zijn blik valt op een bloem naast de weg. En soms is het als hij samen met Hop door Europa trekt, op zoek naar nieuwe ideeën. „We bezoeken regelmatig musea, exposities en mode shows. Wij laten ons inspi reren door de kunst die wij dan zien. Dat vertaalt zich in nieuwe stukken." De moeite die Kolderie en Hop in hun werk steken, gaat in Roosendaal niet on opgemerkt voorbij. „Wij adverteren weinig, omdat we erop vertrouwen dat mensen zelf hun weg hierheen vinden. Wat dat betreft zijn wij altijd eigen wijze bloemisten geweest."ll Teksl SAMUELBOM Foto JOOST HOVING Rob Kolderie (57) loopt door zijn winkel, kijkt naar de bloemen en planten. Hij ziet onder delen van iets groters die enkel wachten tot iemand ze op de juiste manier samenbrengt. Hij bestudeert kleuren en vormen, ruikt de geuren en combineert ze in zijn hoofd. Bloemenspeciaalzaak Wilde Wingerd Nispensestraat 24-26, Roosendaal wildewingerd.com magazine 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 69