Doe je tegoed aan lekker kijken 22 ZE Goes reist af naar Volendam voor topper tegen koploper Kies voor 6 maanden gratis Ziggo Sport Bij promovendus is sprake van een moordende concurrentie. „Er moet scherp getraind worden, anders kun je je plekje zo verliezen." Bij Alles-in-1 Premium eerste U maanden 3 dagen per maand delta.nl/zomeractie DELTA Goes beleeft een droomstart in de derde divisie. Vorig weekend werd voor de vierde keer dit seizoen ge wonnen. Slechts één duel leverde een nederlaag op. De promoven dus vindt zichzelf daardoor terug op de tweede plaats. Morgen treft het elftal Jong FC Volendam, de nog ongeslagen koploper. „We moeten naar boven kijken", zegt middenvelder Remon de Vlieger vol ambitie. Voor veel spelers van Goes moet het een nieuwe gewaarwording zijn: onderlinge concurrentie. In de tweede seizoenshelft van de afgelo pen voetbaljaargang draafden - los van blessures en schorsingen - steeds dezelfde voetballers op. En kel in het bekertoernooi werd er veelvuldig geswitcht door trainer Rogier Veenstra. Tegenwoordig is dat anders. De Vlieger, in de hoofd klasse steevast basisspeler, zat vorig weekend tijdens het duel met HBS bijvoorbeeld op de reservebank. Mart de Kroo kreeg de voorkeur „Dat was even wennen", aldus De Vlieger. „Ik was een aantal weken niet helemaal fit. Ik kampte met een lichte hamstringblessure. Nu ben ik volledig hersteld." Na afloop van de wedstrijd tegen HBS (2-1-winst) legde trainer Veenstra zijn keuze uit. „Remon speelde de laatste wedstrijden niet top. Niet dat het slecht was, maar hij kan beter. Vorig seizoen had ik hem waarschijnlijk laten staan. Te genwoordig heb ik meer opties." Al in de 31ste minuut kwam de middenvelder alsnog binnen de lij nen. Hij verving de geblesseerde Klaas van Hecke (knie). De rechts back komt hoogstwaarschijnlijk niet in actie tegen Jong FC Volen dam. „Remon straalde vertrouwen uit", oordeelde Veenstra over De Vliegers optreden. „Hij was gecon centreerd in balbezit." Zakelijkheid Niet alleen de middenvelders zijn aan elkaar gewaagd. Ook voorin is er concurrentie. Zo klopt Ray Kroon op de deur. Tegen HBS maakte hij als invaller de 1-1 en te gen OFC zorgde hij voor dreiging op de flank. In blessuretijd won Goes met 2-1. „Er moet scherp ge traind worden", stelt De Vlieger. „Anders kun je je plekje verliezen." Ruben Besuyen en Hiep Nguyen maakten tot dusver weinig minu ten. Jesse Bank kwam in competi tieverband nog helemaal niet in ac tie. „Maar we hebben echt iedereen nodig", benadrukte Veenstra. „Het wordt een lang seizoen." De Vlieger (26) was in het verle den vaak de jongste van het team. Nu adviseert hij af en toe zijn jeug dige teamgenoten. „Het is sneu dat sommige jongens weinig aan spe len toekomen. Ze moeten geduldig blijven. Nu hebben we geen blessu res of schorsingen. Dat kan binnen een week anders zijn." De linkspoot blikt terug op zijn beginjaren in het seniorenvoetbal: „Toen ik negentien jaar was, drib belde ik graag. Voortdurend wilde ik tegenstanders passeren. Ik nam te veel risico, dat leverde soms te- gengoals op. In onze selectie zitten een paar spelers die heel jong zijn. Zij moeten ook dat stapje maken naar 'zakelijkheid'." zaterdag 29 september 2018 Remon de Vlieger weet wat hij moet doen om basisspeler te zijn Len Wolters Goes Remon de Vlieger in actie voor lOeS. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58