O CD O C maak je vrienden voor het leven' 20 ZE Groene Ster slikt 6 goals in 186 tellen Wéér niet voor De Nooijer en Dordt TOVAAL HANS MARKUSSE Kerkhove doet het nog 's dunnetjes over Hans Markusse (61) neemt na 38 jaar afscheid als voorzitter van de Goese rugbyvereniging Tovaal. ledereen kent hem, in binnen- en buitenland. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen blameerden zich gisteravond in de eredivisie tegen FC Eindhoven. In de eerste helft incas seerde de Zeeuwse club in drie minuten en zes seconden maar liefst zes doelpunten. De score werd daarmee van o-t naar 0-7 getild. In de eerste thuiswedstrijd van het seizoen, te gen landskampioen Hovocubo, kreeg Groene Ster in de laatste minuten voor de pauze eve neens vlot achter elkaar vijf goals tegen. De 5- 1-achterstand halverwege eindigde toen in een 10-4-nederlaag. Nu stond het halverwege 2-7 en kort voor tijd 2-10. De Zeeuwse doel punten werden gemaakt door Hicham el Kad- douri en Said Bouzambou. Gérard de Nooijer leek met FC Dordrecht op weg naar een stunt in de Keuken Kampioen Divisie. Halverwege leidde de ploeg van de Souburgse coach verrassend met 0-2 bij Sparta Rotterdam. Binnen een kwartier herstelde Sparta de schade echter met drie goals op rij. De Nooijer bleef daardoor ook in zijn achtste wedstrijd dit seizoen (inclusief beker) zonder zege met Dordt (3-2-nederlaag). Istvan Bakx en invaller Julius Bliek speelden met GA Eagles 1-1 in de topper bij NEC. Beide ploegen blijven daardoor bovenin mee draaien. Augustine Loof uit Koewacht boekte met FC Eindhoven de eerste seizoenszege. Op bezoek bij Jong Ajax werd met 0-3 gewonnen. Loof speelde de hele wedstrijd. Bouwense Tennisster Lesley Kerkhove uit Zierikzee heeft zich voor de tweede week op rij ge plaatst voor de halve finale van een ITF-toer- nooi. De Schouwse speelster won gisteren in Clermont-Ferrand (Frankrijk) in drie sets van de Frangaise Sherazad Reix. Voor de derde keer op rij herstelde ze zich nadat ze de eerste set had moeten prijsgeven. Het werd nu 4-6 6- 4 en 6-2. Vandaag speelt ze in de halve finale tegen de Hongaarse Greta Am. Vorige week in Lissabon trof ze dezelfde tegenstandster in de halve finale. Toen won Kerkhove met 7-6 en 7- 5, waarna ze het toernooi een dag later win nend afsloot. Rugby Mytilus Acht-en-der-tig jaar! Zo lang is Hans Markusse voorzitter ge weest van rugby vereniging Tovaal. Vandaag draagt de 6i-jarige Goese- naar zijn taken over aan Bert Bak ker. „Maar hé, het is nog niet klaar, hoor. Dit is geen afscheid", zegt hij gehaast. De Goese club is, als het aan hem ligt, nog lang niet van hem af. „Ik zie mij over tien jaar nog steeds de jaarlijkse buiten landse trips organiseren." Acht-en-der-tig jaar. Het is een immense periode. „Ik denk dat ik nog wel een keer een boek ga schrijven. Ik kan zo veertig sterke, waargebeurde verhalen vertellen, die waarschijnlijk niemand ge looft. We hebben zo veel met el kaar meegemaakt." Markusse kan ook honderduit vertellen over hoe Tovaal groeide, over zijn belevenis sen tijdens reizen naar Engeland, Frankrijk of Hongarije en over zijn connecties met spelers van over de hele wereld. „Joh, het is een mach tig mooie tijd geweest." Toen in 1978 twaalf Bevelandse le den van Oemoemenoe in Goes To vaal oprichtten, werd er een vijf koppig bestuur gevormd. Daaf Lin- denberg was de eerste voorzitter, Hans Markusse (pas 21) werd ver antwoordelijk voor ledenwerving en publiciteit. „Ik was bij Oemoe menoe al best actief geweest, on der meer met het clubblad. Het was logisch dat ik bij Tovaal in het bestuur kwam", vertelt hij. „Na een jaar stopte Daaf al. Ik werd als vice-voorzitter doorgeschoven naar het voorzitterschap." Na een kleine tien jaar vonden ze het wel eens tijd voor een andere voorzitter. Markusse deed een stap opzij en Piet de Looff nam het van hem over. „Maar die verhuisde na een jaar. Ik was in het bestuur blij ven zitten en schoof weer door naar de plek van de voorzitter. En sindsdien ben ik het altijd geweest. Ik moet eerlijk zeggen: ik vond dat ook mooi. Ik vind het altijd prettig om een vinger in de pap te heb ben." Dat hij nu aftreedt, heeft er mee te maken dat hij de professio nalisering van de club liever aan anderen overlaat. Markusse heeft een hang naar het oude, nostalgi sche rugby. Zonder al te veel bui tenlandse spelers die clubs verster ken, zonder betalingen aan jeugd trainers. „Het is nu tijd voor ie mand anders." Sportpark Het Schenge wordt van daag feestelijk geopend. Goes viert dat alles nu klaar is. De rugbyclub nam het nieuwe clubhuis al wel vier jaar geleden in gebruik. Het verhaal van veertig jaar Tovaal is ook het verhaal van het decennia lang zoeken naar een mooi onder komen. „In de eerste tien jaar hadden we alleen maar een eigen veld", vertelt Markusse. „We wilden het liefst zo snel mogelijk een eigen clubhuis, maar daar wilde de gemeente niet aan meewerken. Die vond dat we eerst maar eens meer leden moes ten krijgen. In die tijd waren we te gast bij andere clubs, zoals Goes, SSV'65, Togo en Robur. Totdat het gebouwtje van de hockey, hele maal vooraan op het sportpark, na zaterdag 29 september 2018 GO ZAALVOETBAL VOETBAL Lesley Kerkhove. foto joep leenen TENNIS Twee ploeggenoten van Thomas van den Houten uit Goes verrichten zaterdagavond vanaf 23.00 uur de loting van de KNVB-beker. De broers Kenny en Yordi Teijsse gaan probe ren tweededivisionist AFC uit Amsterdam een aantrekkelijk tegenstander te bezorgen in de tweede ronde. Als het aan Van den Houten ligt, wordt dat stadgenoot Ajax. Voetbalster Sharona Tieleman uit Terneu- zen won gisteravond met ADO Den Haag met 3-1 van FC Twente in de eredivisie. De Zeeuwse speelde de hele wedstrijd. Oud- JVOZ-speelster llham Abali zat bij de Haagse selectie, maar viel niet in. Excelsior Baren- drecht verloor zonder Solange de Smit (Oost- kapelle) voor het eerst, met 3-0 van PSV. Voetballer Levi Bouwense (18) uit Goes is voor de tweede keer opgenomen in de voorselectie van Oranje -19. De middenvel der van Jong Sparta kwam de eerste keer niet in de defi nitieve groep. l De rugbyers van Oemoeme- noe spelen vandaag in Am stelveen de tweede wed strijd in de ere klasse. Het openingsduel met Diok (ver liezend finala- list in de BeNe- Cup tegen 't Gooi) werd ver loren. Kick-off is om 15.00 uur. De volleybal lers van Mytilus hebben ook hun tweede competitieduel in winst omge zet. De Goese equipe won in Oud-Beijerland met 0-4 (17-25, 20-25,11-25, 15-25) van DVO 2. Mytilus leidt in de eerste klasse C. o. c Roeland van Vliet Goes HET VOORZITTERSCHAP TOVAAL GROEIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56