Jaarna 13 als het kindje op zich laat wachten. In een belendende sanitaire ruimte gaat een ruim bad schuil. Niet voor beval lingen, wel voor ontspanning. Het licht is dimbaar, er zijn stopcontac ten waarop geurverdampers en kleurlampen kunnen worden aange sloten. Achter een paneel in de ver loskamer zit het 'reanimatiekabinet'. „Bij elke bevalling gaat dat open", vertelt Johanneke Horssen. „Je weet nooit hoe een kindje start. We leggen de baby op een gelkussen dat zorgt voor een warme en zachte ondergrond. Erboven hangt een warmtelamp. We kunnen hier slijm wegzuigen en zuurstof geven, er is een apparaat om het hartritme te controleren. Indien nodig is hier een noodknop om de kinderarts te alar meren." Ook de Kind- en Jeugdafdeling is vernieuwd. Afgezonderd van de ver- blij fsruimtes, waar ouders kunnen blijven slapen, is de behandelkamer. In het plafond is een glazen, verlichte plaat aangebracht met afbeeldingen van vogels, bloemen en vlinders. Hier vinden medische handelingen plaats die voor kinderen vaak niet prettig zijn. Afleiding werkt dan goed. De gangen zijn verlicht met glas platen van blauwe wolkenluchten. Kunstenaar William Verstraeten uit Middelburg ontwierp het kleurenpa let voor het Moeder Kind Cen trum, vertelt kraamverpleegkundige Johanneke van Horssen. Steenrode accenten en zonnig geel linoleum op de vloer, kleurig gestreepte gordijn tjes voor de ramen zorgen voor een vrolijke sfeer. Binnenkort worden de sleetse zonneschermen vervangen door nieuwe in bijpassende kleuren. Er zijn acht éénpersoons kamers, vier couveusesuites en twee twee persoons kamers voor zwangere vrouwen voor wie 'het' moment nog even op zich laat wachten. In de ver loskamers hangen panelen met een afbeelding van lentebloesems: nieuwe leven. Elke kamer heeft zijn eigen koelkastje, een kluisje en tele visie. Anders dan in de oude situatie, waar de gedeelde douche en toilet zich op de gang bevonden, hebben de kamers hun eigen sanitair. Naast het toilet is een handdouche geplaatst; een geste die een pas bevallen vrouw bijzonder kan waarderen. Jonge moe der Cynthia kan er niet over uit: „Ik heb het gevoel dat ik in een hotel ben! Toen ik hier binnenkwam en de douche zag, vond ik het jammer dat ik beneden al gedoucht had. Het is al lemaal zo mooi!" Ze maakt met duim en wijsvinger een rondje. „Ik zou stiekem best wel een weekje willen blijven. Als ik honger heb, kan ik midden in de nacht bellen. Top!" zaterdag 29 september 2018 GO Het Moeder Kind Centrum heeft een superdeluxe cou veuse. A Ballonnetjes voor Joanna, A Welkomstkaartje voor Joanna. Apparaatje dat aangeeft dat bezoe kers meer lawaai maken dan goed is voor de baby.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49