ZATERDAG 6 OKTOBER PAREE B.V. Na een jaar flink verbouwen is de schouwburg in Middelburg weer klaar voor de toekomst. Een metamorfose waar we trots op zijn. Wil jij de nieuwe schouwburg zien en beleven? Kom dan op 6 oktober naar de open dag! VAN 10.00 TOT 18.00 UUR MOLENWATER 99 IN MIDDELBURG ledereen is welkom, de toegang is gratis! 9 Wil je weten hoe onze nieuwe stoelen zitten? Bezoek dan een optreden in de theaterzaal van Zeeuwse artiesten met aansluitend een videorondleiding: 11.00 uur: Margaretha Clement (piano) 13.00 uur: Preview De Sneeuwkoningin 14.30 uur: Stan Bor (gitaar) 15.30 uur: Bram Houg (singer/songwriter) 17.00 uur: Preview Dance Center Dazzle Presentatie: Bert van Leerdam GRATIS WORKSHOP IN PARKZAAL Marcel van As geeft om 11.00 en 13.00 uur een gratis workshop 'acteren met beelden' voor iedereen vanaf 15 jaar (max. 20 personen). Kijk op www.schouwburgmiddelburg.nl In de foyer en theater-restaurant De Koepoort kun je doorlopend genieten van diverse activiteiten zoals: I Truccatori Schminken Grabbeljurk Theaterguiz 1 Cupcakes versieren Fruitspiesjes maken De deuren van de schouwburg in Middelburg staan weer voor u open. Er is het afgelopen jaar hard gewerkt. We kunnen met recht zeggen dat de Middelburgse schouwburg nu één van de meest duurzame schouwburgen van Nederland is. Dit uit zich in het hergebruik van materialen, warmtepompen, zonnepanelen, isolatiepakketten en speciale (vloer)afwerkingen die van milieuvriendelijk materiaal zijn gemaakt. De gemeente Middelburg en Schouwburg Middelburg BV willen alle bedrijven en vakmensen die een bijdrage hebben geleverd aan de verbouwing heel hartelijk bedanken. In het bijzonder bedanken we Bouwgroep Peters BV, Paree BV Elektro-Telecom en de Zeeuwse Verwarmings Unie. 'De uitstraling van de schouwburg is magnifiek' 'We zijn er trots op dat we aan dit project mee mochten werken.' ELEKTRO-TELECOM 'De schouwburg is toch wel een bijzonder gebouw.' SCHOUWBURG MIDDELBURG r "Bouwtechnisch gezien was het geen complex project, maar we hadden een heel korte bouwtijd, waarin ont zettend veel moest gebeuren", blikt Gert-Jan Dronkers terug, projectleider bij Bouwgroep Peters. "De uitdaging zat dus voornamelijk in de planning en het afstemmen. We zaten met vakkundige partijen aan tafel en hadden allemaal de zelfde uitdaging om op die be paalde datum het werk gereed te hebben. En dat is gelukt. De samenwerking was echt fan tastisch. Daarnaast is het bijzonder interessant om de specifieke toepassingen bij zo'n schouw burg mee te maken, zoals het toneel met hijs- en hefinstalla- ties om decors te kunnen ver plaatsen. Er waren wel details waar ik van te voren mijn be denkingen over had, zoals het ontwerp van de plafonds. Maar als je het nu terugziet? Het is fantastisch. De uitstraling van de schouwburg is magnifiek." zr bouwgroep peters bv Bouwgroep Peters houdt zich bezig met alle facetten in de bouw, heeft een eigen restauratieafdeling en een 24/7 onderhouds- afdeling. Paree is gespecialiseerd in zo wel procesautomatisering en elektrotechniek als beveiliging, telecommunicatie en IT of een combinatie van deze diensten. "In de schouwburg hebben we al onze specialisaties kunnen toepassen", vertelt algemeen directeur Pieter Paree. "Ver delers, verlichting, domotica, camera-, brandmeld- en in braakinstallaties en een nieuw data netwerk. Normaal gesproken heb je voor een project als dit een doorlooptijd van een jaar, maar nu moesten de werkzaamhe den binnen een half jaar af gerond zijn. Daarnaast is de schouwburg geen doorsnee gebouw, we hadden te maken met een oude zolder, balkons en allerlei aparte ruimtes van verschillende hoogtes." Dank zij een goede voorbereiding en een geweldige samenwer king met alle partijen konden we alle installaties naar wens én binnen de afgesproken tijd realiseren. We zijn er trots op dat we aan dit project moch ten meewerken." Het Zeeuwse familiebedrijf Paree B.V. heeft meer dan 85 jaar kennis en ervaring, maar de echte kracht van dit bedrijf schuilt ongetwijfeld in hun brede dienstenpakket. De juiste temperatuur en een goede luchtkwaliteit lijken vanzelfsprekend wanneer je geniet van een voorstelling in de schouwburg. Toch komt er nog heel wat kijken bij een dergelijke werktuigkundige installatie. "De schouwburg is een bijzonder gebouw", vertelt Walter Paridaen, directeur van de Zeeuwse Verwarmings Unie (ZVU). "Er zijn veel momenten dat er niets of weinig gebeurt, maar wanneer er uitvoeringen zijn, loopt het gebouw in korte tijd vol met mensen. Dan is het de truc om ervoor te zorgen dat de juiste temperatuur en lucht kwaliteit is bereikt en wordt ge handhaafd. We hebben diverse duurza me technieken toegepast in de schouwburg. Ik ben al lang werkzaam in deze branche en zie er een uitdaging in om nieu we technieken toe te passen in de energietransitie. Daar krijg ik positieve energie van en die benut ik graag om weer nieuwe energievormen toe te passen." ZVU verzorgde de werktuigkundige installatie in de Schouwburg, zoals verwarming, ventilatie, luchtbehandeling, de sanitaire installatie en alle regeltechniek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44