Duts Najaarsnota: 25 miljoen euro extra voor Zeeland Gebrandmerkte scouts eisen geld 2 MAIKEL HARTE bém'1 y ■BSMB'EIPB Column DESTELLING Vandaag: Teloorgang van de Hedwigepolder is eeuwig zonde Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SPEEKSELTEST WORbT SOMS SEWEISERb Vrachtwagen beschadigt viaduct Auto op zijn kop, bestuurder naar het ziekenhuis WISSENKERKE Twintig kilometer bloemenranden Uit de Najaarsnota die gisteroch tend is gepresenteerd blijkt dat vol gend jaar in totaal 13,2 miljoen euro aan rijksgeld wordt geïnvesteerd in projecten voor een aantrekkelijk woon- en leefklimaat in Zeeland. Daarover is een Regiodeal gesloten. In totaal heeft Den Haag begin dit jaar 35 miljoen euro toegezegd. De provincie is kassier en kan dus de eerste tranche van het Rijksgeld -13 miljoen - uitgeven. Zelf voegt het provinciebestuur daar nog 12 mil joen euro aan toe, deels ook voor projecten uit de Regiodeal. In het kader van die afspraken gaat 5 miljoen euro naar het nieuwe departement Engineering and In- novation van University College Roosevelt. Een ander groot bedrag - 5 miljoen - gaat naar fietspaden, autowegen en bedrijventerreinen. Verder is er geld voor de arbeids markt, de overstap naar duurzame energie en maatregelen om voorbe reid te zijn op de klimaatverande ring. Nog maar twee jaar geleden was de provinciale spaarpot leeg. Door rijksgeld voor de plannen van oud premier Jan Peter Balkenende voor Het Zeeuwse huishoudboekje is weer op orde de Zeeuwse economie, investerin gen van het Rijk en havenbedrijf North Sea Port in de schoonmaak van de voormalige fosforfabriek Thermphos en een miljoenenbij- drage van andere provincies is het Zeeuwse huishoudboekje weer op orde. De algemene reserve wordt weer aangevuld, er is een buffer om tegenvallers op te vallen en tot 2022 is er financiële ruimte voor plannen van een nieuw college. Het gaat om een voorschot op de uiteindelijke kosten. Het bedrag be staat uit smartengeld, reis- en pro ceskosten en medische kosten. Zo heeft een psycholoog een slachtof fer ondersteund bij de verklaring over de psychische schade die hij door het voorval opliep. Onduidelijk is hoeveel het her stellen van de huid kost. Daarin werden vorig jaar door een jeugd leider duidelijk zichtbaar de letters F en N gebrand. De slachtoffers zijn nog in de groei. Pas als zij volwas sen zijn, kan de beschadigde huid helemaal hersteld worden. Moge lijk is dan als sluitstuk van de plas tische chirurgie ook een medische tatoeage nodig om het verdwenen pigment te maskeren. De ouders van de slachtoffers die nu claimen, hebben een rechtsbij standverzekering. De derde jongen die gewond raakte bij het uit de hand gelopen ontgroeningsritueel, heeft geen eis tot schadevergoeding neergelegd. Annemiek Heijnen van Achmea Rechtsbijstand noemt de zaak 'interessant', maar kan om re denen van privacy niet inhoudelijk ingaan op de zaak. Zo is er de vraag wie gaat betalen: de organisatie of de jeugdleider. Zorgverzekering Achmea heeft meerdere partijen aansprakelijk gesteld. Heijnen: „Het gebeurt regelmatig dat partijen naar elkaar wijzen en niemand zijn ver antwoordelijkheid erkent. Dan moet de rechter de knoop doorhak ken. Hoe dan ook moeten onze cliënten dat geld krijgen. Daar staan wij voor. En u kunt er wel van uit gaan dat wij geen schadevergoe ding vragen als de zorgverzekering die al dekt." 4 dagen 4*-Victoriaans Landhuis Surrey overtocht De grootste raadsels van mijn leven zijn hoe ik aan een vrouw en een rijbewijs ben gekomen. Daar waar anderen op hun 18e meteen op weg waren in een auto ben ik een keer of vier ge zakt en toen ik slaagde, vond ik zelf dat ik moest zakken. Op de dansvloer in de disco's of aan de bar van de kroeg was het met de dames al net zo. Ik versierde hele maal niemand. Ik was echt een duts. gehaald en inmiddels ben ik al ja ren gelukkig getrouwd en op beide gebieden ben ik schadevrij. Don derdagmiddag ging het echter bijna fout. Ik draaide in Goes een weg op en zag niet dat er een auto aankwam van links. Je zou zeggen dat hoeft ook niet, want ik had voorrang, maar het probleem was dat we elkaar niet konden passeren omdat er aan zijn kant auto's ge parkeerd stonden. Nu heb ik altijd geleerd dat de auto die rijdt aan de kant waar auto's geparkeerd staan uit moet wijken, maar daar dacht mijn tegenligger anders over. Hij gebaarde driftig dat ik achteruit moestwat ik braaf deed, zodat hij mij kon passeren, maar in plaats van een dankbaar gebaar kreeg ik de bekende middelvinger en schold hij mij de huid vol. „Je wilde mij klem rijden hè, misselijk mannetje." „Asociale hond", was verder nog de minste aantijging die ik kreeg. Op het moment dat ik dacht dat hij ook nog uit ging stap pen heb ik sorry gezegd en ben ik snel door gereden. Ik was bang dat hij wilde gaan vechten en vechten heb ik nog nooit gedaan. Ik was er eerlijk gezegd best wel even van onder de indruk. Hoe kan dit? Op een zonnige donderdagmiddag, terwijl er eigenlijk niks aan de hand is? kwam misschien wel het ant woord: Steeds meer bestuurders zijn onder invloed van drugs, vooral van cannabis, amfetamine en cocaïne. Welke zou het ge weest, dacht ik nog. Daar heb ik dus ook al geen ervaring mee. Ik ben en blijf een duts geloof ik. In plaats van een dankbaargebaar kreeg ik de bekende middelvinger maar het lukt al, OVER... zaterdag 29 september 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Weg met de ontgroeningen 1313 reacties THOLEN Een vrachtwagen met oplegger die een kraan vervoerde is gisteroch tend tegen het viaduct bij de Nieuwe Postweg in Tholen gereden. De kraan was te hoog. Het viaduct raakte flink be schadigd. Stukken beton brokkelden af en vielen op de voorruit van een auto die achter de vrachtwagen reed. De auto kon wel zijn weg vervolgen. Er raakte nie mand gewond. De politie heeft samen met de wegbeheerder de situatie veiliggesteld en ervoor gezorgd dat de brokstukken werden op geruimd. MIDDELBURG Een auto is gisteren door onbekende oorzaak op zijn kop beland op de Steenbakkerijweg in Mid delburg. De bestuurder is naar het ziekenhuis ge bracht. Het ongeluk gebeurde rond 17.30 uur. De politie en een ambulance kwa men ter plaatse. Het am bulancepersoneel behan delde de bestuurder en bracht het slachtoffer vervolgens met spoed naar een ziekenhuis. De weg was enige tijd afge sloten voor het overige verkeer. Bergingsbedrijf Kuzee heeft de auto ge borgen. Noord-Beveland krijgt er binnen driejaar twin tig kilometer aan bloem- randen bij. De lokale stichting Akkerleven gaat in opdracht van de gemeente zo'n zes hec tare akkerrand omtove ren tot fleurige bloe menvelden die niet al leen mooi zijn om te zien, maar ook goed voor de flora en fauna op het eiland. Akkerle ven wil voor het project 'Bloemrijk Noord-Beve land' samenwerken met agrarische en toeristi sche ondernemers. De gemeente zet 12.000 euro opzij voor het pro jectjaar 2019. De laatste begroting van het hui dige college van Gedeputeerde Staten is een opgewekte. Er wordt 25 miljoen euro extra geïnvesteerd in Zeeland. Ook wordt geld apart gehouden voor de plannen van het nieuwe pro vinciebestuur dat volgend jaar aantreedt. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Scouting Frans Naerebout in Goes moet, als het aan Achmea Rechtsbijstand ligt, 3088 euro betalen aan een jongen die tij dens een kamp van de water scouts gebrandmerkt werd. Een meisje claimt 691 euro. Ondine van der Vleuten Goes B» - nKjsBk ',C Y -y Woodlands Park Hotel 1 3 overnachtingen incL. ontbijtbuffet Retourovertocht Calais - Dover met P&O Ferries 1 V Overtocht max. 2 pers. 1 auto Op ca. 40 min. rijden van Londen Tip: Windsor Castte of Brighton hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Mijn rijbewijs heb ik uiteindelijk Ik reed verder en op de radio

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2