7 Wüst en auteur zetten streep door biografie NAC grijpt in en stuurt directeuren de laan uit 'JAftl Fortuna telt weer mee, met Stefan de Vrij - woensdag met Internazionale Stefan de Vrij 28 Stefan de Vrij is de leider van de defensie van Internazionale, in het land waar verdedigen zo'n beetje tot kunst is verheven. Woensdag wacht PSV. Op bezoek bij de 26-jarige international in Milaan. EREDIVISIE Programma Stand Topscorers Vier jaar lang werkte Ireen Wüst met auteur Nando Boers aan haar autobiografie. Die zou aanvankelijk eind vorig jaar uitkomen, in aan loop naar de Spelen van Pyeong- chang. In november werd bekend dat de schaatsster de publicatie wilde uitstellen, hoewel het manu script al door haar was goedgekeurd en er al zo'n 7000 stuks van de drukpers rolden. Het project zou te veel afleiden van haar voorberei dingen op de Spelen, waar ze ge schiedenis wilde schrijven door voor de vierde keer op een rij goud te winnen. Het boek zou daarna verschijnen, zei Wüst, met hopelijk nog een mooi laatste hoofdstuk. Maar de biografie gaat er niet ko men. De reden: een aantal passages kwam te hard aan bij haar naaste fa milie. „Haar familie schrok van Ireens openheid, zo bleek bij één van de laatste keren nalezen", zegt Wüsts manager Ralph van Baas- bank van House of Sports. „Het is het haar niet waard om mensen die dicht bij haar staan pijn te doen." Na Pyeongchang, waar Wüst in derdaad haar kwartet gouden Olympische Spelen voltooide door de 1500 meter te winnen, werd nog geprobeerd het boek aan te passen. Maar schrijver en hoofdpersoon kwamen er niet uit. „Ireen zegt nu zelf dat ze dom en naïef is geweest, door de impact van het boek op mensen uit haar nabije omgeving te onderschatten." BREDA De slechte resultaten van NAC Breda hebben tot een be stuurscrisis geleid. Technisch di recteur Hans Smulders werd giste ren op non-actief gesteld, waarop algemeen directeur Justin Goetzee zich solidair verklaarde en ook be sloot te vertrekken. Goetzee blijft wel in functie tot de raad van com missarissen (rvc) een opvolger voor hem heeft gevonden. NAC is onder de nieuwe trainer Mitchell van der Gaag, door Smul ders aangesteld als opvolger van de onder het publiek populaire Stijn Vreven, slecht begonnen aan het eredivisieseizoen en won pas één duel. Deze week werd de eredivisi- onist in het bekertoernooi uitge schakeld door eerstedivisionist RKC (2-0). Smulders kreeg veel kritiek van wege zijn transferbeleid. Hij haalde vooral veel huurlingen binnen van ManCity, waarmee NAC een sa menwerkingsverband heeft. De binnengehaalde spelers bleken lang niet allemaal een versterking. NAC, dat vandaag landskampi oen PSV ontvangt, kon donderdag op de aandeelhoudersvergadering nog wel fraaie financiële cijfers pre senteren. De club sloot het seizoen 2017-2018 af met een positief netto resultaat van 663.000 euro, waar door NAC voor het eerst sinds 2009 weer over een positief eigen vermo gen beschikt. Stefan de Vrij: „Wat?" „Ik heb het ze niet verteld. Dat wilde ik eigenlijk zo houden. Maar ik begrijp dat het weer voor bijkomt nu ik met Inter naar Eindhoven moet." De Vrij vertelt het de persafde ling. Ontzetting op Appiano Gentile in Como. Handen voor de monden, dat werk. Alsof je net hebt verteld dat je op weg naar het trainingscomplex een bus met bejaarden van de weg hebt gedrukt. Feyenoord met spelers als De Vrij, Georginio Wijnal- dum, Bruno Martins Indi en Le- ory Fer, Karim El Ahmadi, met 10-0 verliezen? „Dat denk ik niet. Laatst keerden mijn ploeggenoten Marcelo Brozovic, Ivan Perisic en Sime Vrsaljko terug van een interland met Kroatië tegen Spanje. Bij In- ter zijn ze dan oprecht verbaasd dat het 6-o voor Spanje was ge worden. Dat ze het zover hebben laten komen. Ik heb maar niets gezegd over die ïo-o van toen. Als ik eraan denk, doet het trouwens nog altijd pijn. Al zijn we acht jaarverder." „Dat is zeker. We waren toen wel heel erg jong en heel erg naïef. We bleven maar naar voren lopen. Na die ïo-o ben ik met Feyenoord nog wel teruggekeerd in Eindho ven. Maar dit is anders. Dit is de Champions League. Die ontla ding bij ons toen we in de eerste wedstrijd Tottenham Hotspur versloegen. Die hymne. Ik vind het fantastisch om mee te maken. En daarnaast is het mooi om als Nederlander in Nederland te spe len. De familie hoeft niet ver te reizen om te komen kijken. Nee, we rekenen ons zeker niet rijk. PSV heeft een prima ploeg, dat zag je tegen Ajax nog maar eens. Jongens als Steven Bergwijn en Hirving Lozano kunnen schade aanrich ten, hoor. En Luuk de Jong is een gevaarlijke spits." Trainingscomplex We zijn natuurlijk niet naar het prachtige trainingscomplex van Internazionale, gekomen om de historische nederlaag nog eens te analyseren. De Vrij kijkt ook lie ver vooruit. Op Appiano Gentile heerst rust. Normaal gesproken is het hier verboden terrein voor be zoekers. Trainer Luciano Spalletti heeft bij wijze van uitzondering toestemming gegeven aan Neder lands bezoek om eenmalig over zijn schouder mee te kijken. Tot op zekere hoogte dan. Het gesprek met De Vrij gaat PASPOORT - Lazio (2014-2018) Best kans dat, wanneer Jorrit Smeets Fortuna Sittard vanavond op voorsprong schiet tegen Ajax, ze dat in Istanboel eerder verne men dan in Geleen of Maaseik. Het officiële Turkse Twitteraccount van de Limburgse club is immers zo snel en accuraat, dat de thuis blijvers aan de Bosporus geregeld al opgetogen door de lucht vliegen als die in de Westelijke Mijnstreek nog uit hun luie stoel moeten op veren. Het past bij de 'internationale club' die de kersverse eredivisio- nist wil zijn. Een waar de Turk Isitan Gün eigenaar is, de voertaal Engels, en het spelersmateriaal ronduit divers van nationaliteit. „Spelen er bij Chelsea dan alleen Engelsen?", countert Mustafa Aztopal, de Duits-Turkse tech nisch directeur van de Limburgers. i Fortuna wil internationaal zijn. De voertaal is Engels, de selectie divers „Volgens mij weinig. Gaat het ook niet om. Voetbal is een universele sport. Een profclub werkt niet lo kaal. Waar een speler vandaan komt, maakt niet uit." Etalage Het is een mooi gezicht voor wie in een tijd als nu door het historische hart van Sittard loopt. In de etalage van de sportwinkels dragen pop pen het Fortuna-tenue. Op de stra ten is het duel met Ajax al weken hét onderwerp van gesprek. En in Proeflokaal 't Hophuys nippen be zoekers gretig van het Zittesj Goud, Fortuna-bier. De stad die twaalf jaar hoorde over bijna-fail- lissementen, licenties die inge trokken dreigden te worden, en vooral heel veel erbarmelijk voet- zaterdag 29 september 2018 GO SPEELRONDE Vandaag 18.30 uur sc Heerenveen - ADO NAC-PSV 20.45 uur Fortuna Sittard - Ajax Morgen 12.15 uur Excelsior - VVV Heracles - FC Emmen 14.30 uur FC Groning. - FC Utrecht AZ - PEC Zwolle De Graafschap - Willem II 16.45 uur Feyenoord - Vitesse gespeeld w g V Pt (v-t) 1 PSV 6 6 0 0 18 (24-3) 2 Ajax 6 4 1 1 13 (14-4) 3 Feyenoord 6 4 1 1 13 (14-8) 4 Heracles 6 4 1 1 13 (17-13) 5 AZ 6 3 2 1 11 (15-6) 6 VVV 6 3 2 1 11 (8-4) 7 Vitesse 6 2 3 1 9 (9-7) 8 Willem II 6 2 2 2 8 (13-13) 9 ADO Den H. 6 2 1 3 7 (11-17) 10 FC Emmen 6 2 1 3 7 (6-13) 11 Fortuna S. 6 1 3 2 6 (11-13) 12 Heerenveen 6 1 3 2 6 (14-17) 13 Excelsior 6 1 3 2 6 (10-13) 14 PEC Zwolle 6 2 0 4 6 (5-9) 1. El Khayati (ADO) 7 15 FC Utrecht 6 1 2 3 5 (5-9) Peterson (Heracles) 7 16 De Graafschap 6 1 1 4 4 (4-11) 3. Huntelaar (Ajax) 6 17 NAC 6 1 0 5 3 (7-17) Sol (Willem II) 18 FC Groningen 6 1 0 5 3 (3-13) 5. Vijf spelers Hij was geautoriseerd en ge drukt, maar de autobiografie van schaatsster Ireen Wüst (32, foto) komt definitief niet in de winkel te liggen. Rik Spekenbrink Ouderkerk aan de Amstel L Schaatsster Ireen Wüst. FOTO ANP 'Een verdediger Mikos Gouka Milaan Weten jouw ploeggenoten het ei genlijk? Dat je in oktober 2010 met Fey enoord bij PSV met 10-0 verloor? Zou het een Italiaanse ploeg kunnen overkomen, met 10-0 verliezen in de Serie A? Woensdag sta je opnieuw in het Philips Stadion. Maar wel als een heel andere Stefan de Vrij dan toen. Inter-verdediger Stefan de Vrij viert zijn treffer tegen Torino eind augustus, fotogetty images Geboren: 5 februari 1992 in Ouderkerk aan den IJssel Lengte: 1.88 meter Positie: verdediger Clubs: - Feyenoord (2009-2014) - Internazionale (2018-nu) Interlands: 36 Bij Fortuna Sittard lokt een voormalig Turkse scheidsrech ter de pareltjes naar Limburg. Met clubeigenaar Isitan Gün staat technisch directeur Mus- tafa Aztopal aan de basis van het succes van de ploeg, die vanavond Ajax treft. Dennis van Bergen Sittard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28