f 'Op mooie manier afscheid nemen van die trui' 27 ploeg te rijden. Wél voelt het bij zonder om voor mijn land uit te ko men met dit sterke team klimmers. Het betekent niet dat we de koers zomaar gaan domineren, maar ik geloof wel dat we hier op dit par koers echt iets kunnen bereiken." Na een al lastige aanloop begint het peloton aan zeven lokale ron des, met daarin de klim naar Igls (niet al te steil, maar wel 7,9 kilome ter lang). Het zal zorgen voor een bijzonder afmattende koers, al be staat de kans dat de favorieten wachten op de laatste ronde, waarin plots de Gramartboden opdoemt. In de volksmond in Innsbruck ook wel bekend als de Höll. Poels werd Steven Kruijswijk (31) Wilco Kelderman (27) bijzonder blij van de muur van 2,8 kilometer, met een gemiddelde van ruim 11 procent en absolute pieken van 28 procent, met de top op 8 ki lometer van de finish. Eendagskoers „Ik durf wel te wachten op die muur", zegt Poels, die in goede vorm steekt. „Maar ik ben tot nu toe geen kampioenschapsrenner. Al leen hoeft het maar één keer wel te lukken, en dan is het ook goed. Na de Tour heb ik alles gedaan wat ik moest doen. Ik heb eigenlijk nog nooit zo naar een eendagskoers toe gewerkt als nu en heb er daarom heel veel vertrouwen in." Sam Oomen (23) Wout Poels (30) Dumoulin houdt zich na de te genvallende tijdrit van woensdag iets meer op de vlakte. „Wij staan hier met een heel sterke groep klimmers aan de start, maar de suc cessen zijn niet per se in eendags- koersen behaald. Mij is het bijvoor beeld nog nooit gelukt. Maar, inder daad, we hebben een mooie groep hier en ik zal mijn laatste restje energie van dit seizoen uit mijn lijf persen voor een mooi resultaat." Bondscoach Thorwald Veneberg heeft al aangekondigd dat de Neder landse wielrenners in Innsbruck de aanval zullen kiezen. Morgen, dan mag de gouden generatie klimmers los. CHANTALBLAAK Antwan Tolhoek (24) Pieter Weening (37) zaterdag 29 september 2018 GO Toni Dumoulin en Steven Kruijswijk tijdens de Tour de France. fotocorvos De val in de sneeuwmuur zal altijd aan hem verbonden blijven. Maar hij is veel meer dan die gemiste Giro-zege. Een man die bergop voor niemand bang is. Dumoulin keek vroeger naar hem op. Wat een renner. Al leen: zo vaak pech, zo vaak op het asfalt na een val. Maar - mits fit en op zijn fiets - een rondetalent. Werd dit jaar al negende in de Giro en dat lijkt slechts het begin. Wil zich zo graag in de schaduw ont wikkelen, maar dat is hem niet gelukt. Daarvoor rijdt hij nu al te opvallend goed. ïn I OOD Zorgt als gang maker bij Sky geregeld voor de slappe lach bij ploeggeno ten als Chris Froome. Maar koersend voor Nederland pres teerde hij nog nooit goed. Mis schien morgen? Werd laat opge roepen voor de Tour. Plots zette de frisse debu tant zijn kop mannen Primoz Roglic en Kruijswijk de meeste dagen op de slotklim af. De nuchtere routinier van de equipe. Was nooit de abso lute kopman bij zijn ploegen, maar fietste on dertussen op zijn grote verzet naar een dikke erelijst. INNSBRUCK Chantal Blaak (28) won vorig jaar in Bergen de wereldtitel op de weg. Van daag weet ze dat Nederland de kaart speelt van het ijzersterke duo Annemiek van Vleuten en Anna van der Breggen. Moeite heeft Blaak niet met haar rol. „Ik ben niet de kop- vrouw, want dit is een klimpar- koers. Ik hoop op een mooie manier afscheid te nemen van de trui. Door van betekenis te zijn: mee te zitten in een ont snapping of die meiden af te zetten aan de voet van de klim." Ze vindt het speciaal dat ze nummer 1 draagt in de koers. „Ik heb een heel seizoen van mijn titel genoten. Het was een leuk, druk en succesvol jaar." Blaak won de Amstel Gold Race en prolongeerde haar nationale titel op de weg. In aanloop naar deze WK werd al volop gespeculeerd over de tactiek van Nederland, dat met Van Vleuten en Van der Breggen de twee grote favorieten in huis heeft. Andere toppers als Amanda Spratt (Australië), Megan Guarnier (VS), Ashleigh Moolman (Zuid-Afrika), Cecilie Ludwig (Denemarken) en Katar- zyna Niewiadoma (Polen) staan in de schaduw. „Toch is heel die strijd een beetje opgeklopt allemaal", vindt Blaak. „Tuurlijk, Anna en Anne miek willen wereldkampioen worden. Maar wie niet? Ik wilde vorig jaar ook heel graag we reldkampioen worden, ook al wist ik dat het een heel klein kansje was. ledereen die mor gen aan de start staat, droomt van die trui. Als ze de neuzen dezelfde kant op hebben en el kaar wat gunnen, dan kan het denk ik niet anders dan dat een van die twee wint", besluit de 28-jarige Blaak. Boa's .ofa/mans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27