24 M ANGELA KIJKT TV Het was dankzij de snik in zijn stem, die typisch Jordanese vibrato vol dramatiek waarmee Koos Alberts vooral in de jaren 80 hit na hit aaneenreeg. De volkszanger overleed gisteren aan de gevolgen van kanker. Misschien kwam het omdat ik na een avond vol extra nieuwsuitzendingen over de verijdelde terreuraanslag en alle aandacht voor Kavanaugh-gate in Amerika toe was aan een portie feelgood, positiviteit en menselijke warmte. Maar man, wat was ik blij met Sander de Kramer aan tafel bij Pauw don derdagavond. Eagles naar Nederland Rooijakkers in taalquiz Ik was eerst een beetje verbaasd. Een ge sprek met journalist en tv-presentator De Kra mer over het gegeven dat hij tot Chief Ouwe Dibbes was gekroond in Siërra Leone, vanwege zijn tomeloze inzet voor weeskinderen daar? Prachtig natuurlijk, maar als ik het me goed herinner gebeurde dat al een jaar of tien gele den. Pas aan het einde van het gesprek werd me duidelijk er nu een boek over is versche nen. Maar dat zeurstemmetje in mijn hoofd ver dween als sneeuw voor de zon, toen De Kra mer losbarstte. Zelden heb ik iemand met zo veel passie, humor en zelfspot zien en horen vertellen over zijn liefdadigheidswerk. Pauw hoefde nauwelijks een vraag te stellen, De Kra mer ging gewoon door. Hij gaf de uitdrukking 'je gooit er een kwartje in' een compleet nieuwe dimensie. Grappige anekdotes over zijn omgang met collega-chiefs werden afge wisseld met de goudeerlijke bekentenis dat het hem heus op sommige momenten 'dun door de broek liep'. Hij was ronduit kwetsbaar toen hij vertelde dat hij door een constante piep in zijn hoofd, het gevolg van een tropisch virus, met het idee had gespeeld om een einde aan zijn leven te maken. Ik kan hier niet alles opschrijven wat hij ver telde - dat was zo veel dat ik me vertwijfeld af vroeg of er wel nog een letter nieuws in het boek staat. Maar ik kan vooral niet weergeven hóe hij het vertelde. Dus wie dit, misschien wel, tv-fragment van het jaar gemist heeft: zoek de uitzending op NPO.nl op en laat je ra ken, inspireren en blij maken. Ik kreeg in elk geval op een gegeven moment de neiging om op te springen en 'yes we can' naar de tv te brullen. Op een avond dat het boze, zwarte en lelijke even de boventoon leek te voeren in Nederland, gaf Sander de Kramer de hoop dat het altijd nog goed kan komen. En zo niet, dan stemt alleen al de wetenschap ont zettend vrolijk dat door hem heel Siërra Leone de term 'ouwe dibbes' kent. Quote van de dag Uiteraard wil ik bij de geboorte zijn, niets liever... Maar als dat een faillissement I betekent, is er weinig te eten^^. KOOS ALBERTS1947-2018 belanden. estond er een ca non van het vader landse volkse lied, Ik verscheurde je foto van Koos Alberts uit 1984 zou zonder twijfel in de top 3 Ik verscheurde je foto Heb je brieven verbrand In m'n hart moet ik huilen Maar ik doe nonchalant Ik verscheurde je foto Maar ik zie je nog steeds Want ik weet dat ik je nooit meer vergeet. Koos Alberts, eigenlijk Koos Krom menhoek (Amsterdam, 1947), zong het refrein met Mokumse pathos uit het hart. Hoorbaar oprecht, zo veel eerlijker dan de zelfbenoemde volks zangers die, bromde hij in een inter view met deze krant, 'roepen dat hun wieg óók in het gezellige Am sterdam stond. Jordanezen? Ik hoor dat het niet zo is.' Koos Alberts overleed gisteren aan de gevolgen van kanker in een zie kenhuis in Enschede. Hij werd 71 jaar. Zijn vrouw Joke meldde giste ren via Facebook dat zij toch nog on verwachts afscheid heeft moeten ne men van haar 'aller-, allerliefste Koos'. „Onze grote kanjer die de af gelopen vijf weken heeft gevochten om deze wedstrijd te winnen. Hoe verdrietig was het voor ons om zijn strijd te zien. Deze wedstrijd heeft hij niet kunnen winnen. In het bij zijn van de kinderen, kleinkinderen en familie is hij rustig ingeslapen. Dankbaar voor de grote liefde die we van hem mochten ont vangen en trots op de sportman en artiest die hij in hart en nieren was." Alberts single Ik verscheurde je foto was de opmaat tot een reeks hits waarvan Waarom ben ik met Kerstmis zo alleen, Ik zal je nooit vergeten (jij blijft voor mij die ene) en Eenmaal kom jij terug tot de succesrijkste behoren. Hij wist als geen ander liefdesver driet en levensleed te vatten in smartlappen waarop het altijd goed meezingen was. Tranen(trekkers) klonken bij Alberts nooit als een cli ché - het was alsof de zanger ze zélf had vergoten. Aanvankelijk trad Koos Alberts op in cafés, op bruiloften en partijen, Dankbaar voor de grote liefde die we van hem mochten ontvangen Sande MUZIEK De Ameri kaanse rock band Eagles geeft 3 juni een concert in de Ziggo Dome. De kaartver koop voor het optreden van de band met hits als Hotel Cali- fornia en Tequila Sunrise begint aankomende vrijdag. TELEVISIE Waylon treedt op, terwijl zijn vriendin hoogzwanger is. Art Rooijakkers gaat bij RTL 4 een komische taalquiz presen teren. Praat Ne derlands met me is vanaf 3 no vember te zien. Georgina Ver baan, Jeroom Snelders, Mar- tijn Koning en Pieter Derks zijn te zien als teamcaptains. zaterdag 29 september 2018 GO Alberts in oktober 1988. fotoanp In 1985 met platina plaat, fotoanp Volkszanger 44 —Joke Krommenhoek (echtgenote Koos Al berts)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24