Jihadisten ook na celstraf een gevaar Vandaag bij deze krant: Daders op andere gedachten brengen 'Eikel, je kan maar één ding, en dat is zingen' WIJ GEVEN GRAAG EEN VRIJBLIJVENDE TAXATIE Walcheren Kras.nl/winteraanbod magazine René Froger praat weieens tegen zichzelf in de spiegel Luid gejuich stijgt op: alweer raak! Mevrouw Hoogesteger heeft weinig moeite met het steken van de ringen De bewoonster van Ter Reede doet mee aan het 'rolstoelringsteken' dat het zorgcentrum in Vlissingen heeft georganiseerd. Dat gebeurt vanwege de Nationale Sportweek, en op Walcheren mag ringsteken daarin natuurlijk niet ontbreken. Met Rob Sjouke als motor is mevrouw Hoogesteger in haar element. Verbaasd over haar succes is ze niet. „Ik hou nu eenmaal van sporten. Daar ben ik mee opgegroeid." Drie van de zeven verdachten die een grote terroristische aanslag in Nederland beraamden, zaten eer der vast, omdat ze hebben gepro beerd naar Syrië uit te reizen. Ex perts verwachten dat we vaker zullen zien dat veroordeelde jiha disten opnieuw tegen de lamp lo pen of daadwerkelijk aanslagen plegen. „Hoe pijnlijk dat ook is", zegt onderzoeker Bart Schuur man. Hoofdverdachte Hardi N., in het verleden zelf cipier, werd niet al leen veroordeeld tot een deels voorwaardelijke celstraf. De rech ter oordeelde ook dat de 34-jarige Arnhemmer gesprekken over zijn geloof moest voeren. Daarnaast zou hij gedurende zijn proeftijd van drie jaar een forensisch psy chiatrische behandeling moeten volgen. Kunstmest Bij de aanhouding van hem en zijn medeverdachten zijn niet al leen vijf vuurwapens aangetrof fen, maar ook grote hoeveelheden grondstoffen voor explosieven in bomvesten, werd gisteren duide lijk. Daarnaast hadden de ver dachten 100 kilogram kunstmest tot hun beschikking, mogelijk om een autobom te maken. Binnen kort buigt Omar Ramadan van het Radicalisation Awareness Net- work zich met Europese ministers en gevangenispersoneel over de op handen zijnde vrijlating van ji hadisten. „We moeten in de ge vangenis vanaf dag één aan de slag om deze mensen op andere ge dachten te brengen, ook al zal dat niet in alle gevallen lukken." Eerder waarschuwde de denk tank voor veiligheidsvraagstuk ken Globsec al dat heel Europa de gevolgen daarvan zal voelen. Vrij gelaten jihadisten worden be stempeld als nieuw veiligheidsge vaar, dat zich vanaf 2023 open baart, als we uitgaan van de cel straffen die in Europa worden uit gedeeld. Lage straf Nederland geldt als het laagst straffende land, blijkt uit een on derzoek naar veroordelingen in zeven landen: jihadisten gaan ge middeld 36 maanden de cel in. Frankrijk deelt de hoogste straffen uit: daar verdwijnen ze gemiddeld 86 maanden achter de tralies. 15°C Nieuwsmedia Raak! Experts waarschuwen voor een nieuwe lichting jihadisten die Nederland bedreigen: degenen die uit de gevangenis komen. Hun veroordeling heeft er lang niet altijd toe geleid dat hun denkbeelden veranderden. Cyril Rosman Carla van der Wal Arnhem »P3 Recordprijzen voor uw kunst, porselein, zilver, juwelen, aziatica, uurwerken en antiek? (ook op basis van foto's) info@veilinghuisaag.com of 020 - 3012950 AMSTERDAM LEKSTRAAT 63 1079 EM WWW.VEILINGHUISAAG.COM LmJ zaterdag 29 september 2018 Vrijwel droog weekend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7 of bel 088-0885 886

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1