KI $p I balderman.nl 13 1 F V 5-daags All-inclusive MUZIEKSPEKTAKEL Noord-Nederland 399 rtqii'.Xtï C dood gevonden wordt op de Bruns summerheide. Nog altijd is onduidelijk wat er is gebeurd. Na de dna-treffer begin juni zit verdachte los Brech in de cel, maar de 55-jarige Limburger verklaart vooralsnog niet hoe zijn dna op de onderbroek van de jongen is terecht gekomen. In de zomer van '98 beschikt Schaep- kens over dertig a veertig recher cheurs, doorvakantiekrapte 'bijeen geschraapt' uit allerlei eenheden van Zuid-Limburg. De tactisch coördina tor van het onderzoek wordt noodge dwongen ook de leider van het tech nisch onderzoek. En voor Schaepkens zeifis het pas 'de tweede of derde' grote zaak die hij aanvoert. „Het was heel intens. We moeten en we zullen de dader vinden, was onze instelling. Bij een overleden kind hoefje echt niemand te motiveren." Maar Schaepkens en zijn recher cheurs bijten hun tanden stuk op de zaak. Het onderzoek zit begin no vember muurvast, tot verdriet en woede van Nicky's ouders én de po litiemensen. Een doodsoorzaak is niet gevonden, er zijn geen getui gen, de dna-techniek staat nog in de kinderschoenen en dus ontbreekt het aan een bruikbaar spoor. Bovendien trapt justitie aanvanke lijk op de rem bij onderzoekswensen van de politie. Schaepkens: „De eer ste weken waren de kampleiders, de paters en een aantal andere personen interessant. Wij dachten: als we de telefoons van die begeleiders bijvoor beeld eens aftappen, misschien we ten ze iets. Dat mocht niet. Ik wilde het huisvuil onderscheppen van een van hen, dat mocht ook niet. 'Deze mensen zijn geen verdachte', kregen we te horen. We mochten niks, we konden niks. Dat verwijt ik anderen niet, maar zo was het." Als het team weken later wat meer speelruimte krijgt, is het resultaat schamel: „Dan kom je bijna droog te staan. Na krap drie maanden was de conclusie: er zit weinig muziek in. Dat Brech er al tussen zat, hebben we niet gezien." „Zijn blote voeten waren schoon, zonder kras of wond. Dus wij dach ten: hij moet verplaatst zijn. Dat hebben we getest met de zoon van een rechercheur, die was ongeveer even oud en groot als Nicky. We hebben hem laten lopen van het kampeerterrein naar de vindplaats. En wat bleek? Ook zijn voeten waren helemaal schoon, geen beschadi ging, niks. Ging er weer een theorie in rook op." „Nee, ik vreesde echt dat dit altijd onopgehelderd zou blijven. De grote vraag is: waaraan is de jongen overle den? Daarbij hadden we ook nog een tegenvaller: de sectie op het lichaam kon niet de dag erna al meteen ge beuren, waardoor de staat van ont binding ondanks de koeling verder ging. Dat kan ook een reden zijn dat het NFI geen doodsoorzaak kon vin den. Achteraf zeg je: waarom werd hij niet als eerste onderzocht? Maar blijkbaar hadden ze het druk daar." Nadat uw onderzoek was gestopt, bekeek een speciaal secondopini- onteam uw werk. Zij zagen wel nieuwe aanknopingspunten voor nieuw onderzoek, dat daarna ook werd gestart. Hoe was dat? „We kregen als eerste in Nederland zo'n second opinion over ons heen. Dat was heftig. Hebben wij het dan helemaal verkeerd gedaan, denk je. Maar zij zeiden: jullie deden je best, het is niet gelukt. Ik heb deze zaak een plek kunnen geven door ook kri tisch naar mezelf te kijken: heb ik het onderschat? Heb ik niet mijn best gedaan? Ik denk eerder dat we te veel wilden. We deden wat we kon den, we hadden het graag anders ge zien, maar meer kun je eigenlijk niet doen. Daardoor heb ik m'n zielen rust nog." Verblijf in De Bonte Wever in Assen van 12 t/m 16 november 2018 MAANDAG 12 NOVEMBER 2018 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Inbegrepen Pp. boekingen: www.bolderman.nl zaterdag 29 september 2018 GO grote boze wolf w> Onderzoek op de Brunssummerheide nadat het lichaam van Nicky Verstappen is gevonden, foto sannelinssen De tent waarin Nicky sliep voor hij van het jeugdkamp verdween, fotoarnaud Jullie gingen ervan uit dat Nicky verplaatst was en op de vindplek, op ruim een kilometer van het jeugdkamp, was neergelegd. Had u verwacht dat uw opvolgers ooit zo dicht bij een oplossing zou den komen? r- 1 FRANS DUIJTS Altijd al gedroomd van een muziekspektakel met uw favoriete artiesten? Feest mee met Lee Towers, Og3ne, Frans Duijts en de Moeflons band, die in ons hotel komen optreden! Hotel De Bonte Wever in Assen staat garant voor een gezellig en goed verzorgd verblijf. Er is vertier voor iedereen en de all-inclusive-formule maakt deze reis compleet. Van uit Assen maken we overdag diverse interessante excursies. Zo brengen we een bezoek aan Friesland, maar ook Veenhuizen, Giethoorn en het Duitse Pa penburg staan op het programma, 's Avonds na het diner zullen de artiesten samen met u De Bonte We ver volledig op zijn kop zetten. Boek dit gezellige muziekspektakel bij Bolderman Excursiereizen! 1' A Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer encl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Bolderman servicelijnen naar De Bonte Wever in Assen v.v. Optredens van Lee Towers, Og3ne en Frans Duijts Muziekband de Moeflons 4 overnachtingen in het 4-sterren Hotel De Bonte Wever in Assen Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en dinerbuffet 3x lunchbuffet in het hotel (of lunchpakket tijdens dagtochten) Gratis koffie, thee, alcoholische en niet-alcoholische drankjes (huisassortiment) Gratis snacks en diverse lekkernijen Gratis gebruik van zwemparadijs, sauna, fitness en bowlingbanen Entertainment in het hotel Wifi in het hotel gratis Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/reisleider Toeristenbelasting, tol- en parkeergelden Brochure en (0318) 58 09 58 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13