Jaap de Wilde mag tóch friet verkopen vanaf zijn erf Kruiningse kerk koopt De Hoeksteen in Goes Mode blijft een speerpunt 7 GOES MARKETING AMBITIEUZE PLANNEN Als het aan de stichting Goes Marketing ligt, wordt in Goes voortaan één keer in de drie of vier jaar een grote tentoonstelling met landelijke impact gehouden. Het is één van de voornemens die worden uitgesproken in de plannen van de stichting voor de komende vier jaar. Het idee voor een terugkerende grote tentoonstelling komt voort uit de zeer suc cesvolle expositie van Noord-Koreaanse kunst, vorig jaar in de Grote Kerk. Die trok heel veel bezoekers. „Ook mensen uit onder meer Groningen en Limburg", zegt Tom de Koning van Goes Marketing. „Daar profite ren ook de winkels, de horeca en de hotels van." Om het idee werkelijkheid te laten worden, wil de stichting wat extra financi ële middelen aan de gemeente vragen. Om hoeveel geld het gaat, is nog niet duidelijk. Het credo van Goes Marketing voor de ko mende jaren blijft dat er elk weekend iets te doen moet zijn in de stad. Maar de focus wordt ook meer op het water gelegd. „We hebben een rechtstreekse verbinding met de Oosterschelde, het grootste Nationale Park van Nederland", zegt De Koning. „Daar willen we meer mee doen." Concrete plan nen moeten nog worden uitgewerkt. Het idee leeft om in elk geval iets met duikers te doen. Ook de promotie van het Veerse Meer krijgt een impuls. Hoewel Goes ook de komende jaren in de markt wordt gezet als fietsstad, komt er op termijn waarschijnlijk ook een groot evene ment rondom auto's. „Goes heeft de groot ste autoboulevard van Zeeland en mis schien ook nog wel van een stuk West-Bra bant", zegt De Koning. „Daar willen we op inspelen." Andere wensen van Goes Marke ting zijn het binnenhalen van meer beurzen en congressen ('Het VNG-congres smaakt naar meer') en het nog beter profileren van Goes als dé centrale stad van Zeeland, van waaruit je in een mum van tijd in steden als Rotterdam, Antwerpen, Gent en Brugge staat. Goes Marketing werd opgericht in 2012. De stichting is verantwoordelijk voor de promotie van Goes en organiseert evene menten als Goes Kinderstad en Goes Mode- stad. Ze verstrekt een financiële bijdrage aan tal van andere evenementen, waaronder de intocht van Sinterklaas. GOES MODESTAD Daarmee komt een einde aan een kwestie die al lange tijd liep. De Wilde verkoopt al sinds het voor jaarvan 2017 friet en snacks vanuit een wagen op zijn terrein. De ge meente stond dat niet toe, omdat het niet binnen het bestemmings plan paste. Tot ergernis van De Wilde. Die schakelde televisie rechter Frank Visser in. Formeel had de gemeente gelijk, oordeelde die. Maar toenmalig wethouder Kees van Dis liet weten best mee te willen denken om tot een oplos sing te komen. Die is nu gevonden met een tij delijke vergunning. „Eindelijk", zegt een opgeluchte De Wilde. Al leen de exploitatievergunning moet nog geregeld worden, maar daar verwacht hij geen problemen mee. „Daarvoor ga ik maandag even naar het gemeentehuis." Tegelijkertijd vindt De Wilde het wel jammer dat de procedure zo lang heeft moeten duren. Hij opent zijn frietkar namelijk alleen in het seizoen: van 1 april tot 1 ok tober. Dat is bijna voorbij. Maar de kwestie duurde zo lang omdat De Wilde De Rijdende Rechter in schakelde, legt wethouder Frank Hommel uit. „Als zoiets speelt, doe je het even rustiger aan. Tij dens zo'n zitting ga je niet ineens een beslissing nemen. Dat is niet netjes." Hommel legt uit dat de ge meente een tijdelijke vergunning mag verlenen in 'kruimelgevallen': kleine kwesties. „Dan moeten de buren wel akkoord zijn. Er is maar sprake van één buur, en die had er geen problemen mee. Kerkgebouw De Hoeksteen aan de Noordhoeklaan in Goes wordt bin nenkort waarschijnlijk overgeno men door de Hersteld Hervormde Gemeente van Kruiningen. Een deel van de leden van die ge meente houdt sinds vorig jaar dien sten in het Calvijn College in Goes. Dat komt omdat de kerk in Krui ningen te klein is geworden door de flinke groei van de gemeente. De kerkgangers die in Goes de dien sten bijwonen, komen veelal uit deze stad of de omliggende dorpen. Zij sloten zich in het verleden aan bij de Kruiningse kerk. Het idee is om de 'Goese' dien sten in de toekomst in De Hoek steen te houden. Die kerk wordt eind dit jaar waarschijnlijk overge nomen van de Oud Gereformeerde Gemeente. Het is overigens de be doeling dat die ook gewoon gebruik kan blijven maken van het kerkge bouw dat in de wijk Noordhoek staat. Calvijn College Binnen de Hersteld Hervormde Gemeente van Kruiningen wordt momenteel nagedacht over een verdere zelfstandigheid van het Goese smaldeel. In het Calvijn Col lege worden momenteel twee dien sten per zondag gehouden. zaterdag 29 september 2018 Grote expositie smaakt naar meer Rob Paardekam Goes Couture stond gisteravond in het teken van de bekende couturier Claes Iversen. foto johan van der heijden Mode blijft een absoluut speerpunt voor Goes Mar keting. Tom de Koning: „We krijgen daar wel eens kri tiek op. 'We zijn toch geen Parijs of Milaan', zeggen mensen dan. Ze vragen zich af waarom we niet een keer iets doen met bijvoor beeld onze monumenten. Maar citymarketing houdt juist in datje laat zien waarin je anders bent dan de rest. Mooie monumen ten vind je ook in Zierikzee. In Goes kun je 35 van de 50 bekendste luxe dames modemerken krijgen. Dat is uniek in Zuid-West Neder land. Zelfs Breda heeft dat niet. Mensen komen daar speciaal voor naar Goes." Dit weekend vindt in de stad weer het groots op gezette evenement Goes Modestad plaats. Gister avond was er al Goes Cou ture, met een modeshow van de bekende couturier Claes Iversen. Jaap de Wilde uit Scherpenisse mag voortaan legaal friet en snacks verkopen vanuit 't Friet kot op zijn erf aan de Gatweg. De gemeente Tholen heeft hem een tijdelijke vergunning verleend waardoor hij de ko mende tien jaar toestemming heeft. Michiel Bouwman Scherpenisse Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 124