Mijn schoondochter zegt nare dingen tegen me. Ik dub: zal ik het aankaarten? Kennissen nodigen alleen mijn vrouw uil Joost nuiff weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. k antwoord u met een zekere schroom. Ik ben arts noch psycholoog. Ik kan alleen proberen uw vraag in een wat breder kader te zetten. Was die pijn lijke gebeurtenis er één in de afdeling 'eens maar nooit weer'? Want u kunt nu wel weer on speaking terms komen met uw schoondochter, maar daarna is zij nog steeds een borderliner. Dus het incident dat u achter de rug heeft, kan zich herhalen. Bor- derliners zijn nu eenmaal in hun gedrag soms onvoorspelbaar. Brengt u dat op, die heisa van tijd tot tijd? Kort gezegd: bent u bereid die prijs te betalen voor een goede verstandhouding met uw zoon en zijn vrouw? Waarbij u misschien kunt bedenken dat u in dit verband geen handicap heeft maar uw schoondochter wel. Dus een zeker begrip zou ik niet zo gek vinden. Maar ik weet niet hoeveel elastiek u in huis heeft wat dit betreft. Dat lijkt de vraag waar het uiteindelijk op neerkomt. En die vraag kunt u alleen zelf beantwoorden. Vervelende kwestie. Al kan het altijd nog erger. Zo was ikzelf niet uitgenodigd op de 50ste verjaardag van mijn vrouw. Ze trak teerde een sliert vriendinnen op een diner in een chic restaurant. Heren niet welkom. Mijn jongste dochter begon haar tafelspeech met de meesterlijke binnenkomer: „Mamma, ik ben zo blij dat ik je dochter ben. (Vertedering in de zaal). „Want als ik je zoon was geweest, had je me niet uitgenodigd." (Gelach en applaus.) Ikzelf mocht alleen tussen soep en aardappelen een deuntje zingen. In ruil daarvoor kregen de pianist en ik op het terras een bord eten. Doet denken aan de anekdote van de betreurde Martin van Dijk, de pianist van Met het mes op tafel Hij speelde ooit met een trio op een bruiloft. De ce remoniemeester kwam op hen af met voor ieder een bord lekker eten: „Wij vergeten de artiesten niet!" Later bleken de kosten van drie menu's van het honorarium te zijn afgetrokken. Ik weid niet voor niets uit want ik weet niet goed wat ik u moet antwoorden. De moeilijkheid zit in uw 'bij navraag bleek'. Er zal toen toch een toelich ting op die weigering zijn gegeven. Zo ja, dan had u me die even moeten vertellen zodat ik goed geïn formeerd had kunnen antwoorden. Gaven ze geen toelichting? Dan hebt u gelijk. Onfatsoen. 41 magazine 45 BORDERLINE. Mijn zoon heeft een relatie met een vrouw met borderline, ze hebben samen een schat van een kindje. Mijn kleinkind. Nu heeft ze akelige dingen tegen mij gezegd, ik wil ze hier niet herhalen. Het gaat redelijk goed tussen zoon en vriendin, waar ik gelukkig mee ben. Wat mij bezighoudt is: zal ik de relatie met haar proberen te herstellen of het maar zo laten? Het ligt namelijk nogal gevoelig. NIET WELKOM. Mijn vrouw en ik (zestigplussers) kregen van kennissen, ook voorbij de 60, een trouwkaart toegezonden. De kaart was aan mijn vrouw gericht. Bij navraag bleek dat dit geen vergissing betrof: ik werd niet uitgenodigd. Dit terwijl er geen sprake is van onmin, ruzie of wat dan ook. Wij vinden dit een vorm van onfatsoen. Vindt u dat terecht of niet? ES Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 109