Hoogte parkeerboetes in Goes flink omlaag 7 NOMINATIE LEERWERKBEDRIJF 't Gaat goed met leerwerkbedrijf Sleutelen aan Vermogen (SAV) in Goes. De zorgonderneming is zelfs genomineerd voor een landelijke prijs. Keurmerk voor duurzaam toerisme Leonard Koppelaar haalt in de kantine een kalender van de muur. „Kijk, hier is het nog behoorlijk wit", zegt hij, terwijl hij een pagina van het begin van het jaar laat zien. Maar dan, als hij verder bladert, zijn steeds meer met pen geschre ven afspraken te zien. Autopoetsbedrijf SAV werd twee jaar geleden opgericht door Leonard en zijn echtgenote Li- zette. Mensen met een verstande lijke en/of lichamelijke beperking of die om een andere reden min der makkelijk aan het werk kun nen komen, kunnen er een vorm van dagbesteding vinden of toe werken naar een reguliere baan. Behoefte De oprichters vonden het hoog tijd worden dat er voor deze doel groep wat meer te kiezen viel dan de reguliere plekken voor dagbe steding. Dat die behoefte bestond, hebben ze goed ingeschat. Acht mensen werken nu één of meer dere dagen in de week bij het be drijf aan de Goese Houtkade. „Eén jongen is daar zo trots op dat hij zijn handen niet eens wil wassen", zegt Lizette lachend. „Met vieze handen naar huis; kan hij laten zien dat hij hard heeft gewerkt." Soms is het ook een kwestie van opvoeden. „Er werken bij ons mensen die in het begin zelden op tijd kwamen", vertelt Leonard. „Dan moet ik streng zijn. Het is een van de basisafspraken om ooit te kunnen slagen in een reguliere baan." Het gaat zeker nog niet allemaal van een leien dakje. Het is voor Li- zette en Leonard een blijvende uitdaging om te bewijzen dat het nodig is dat de mensen met wie ze werken in hun kracht worden ge zet. Ook financieel is het nog geen vetpot. Er liggen overheidsgelden op de plank, maar het is een hele klus om daarvoor in aanmerking Om ooit te kunnen slagen ineen reguliere baan, moet je wel op tijd komen te komen. En het is keihard wer ken. „Het kost veel energie, maar ik krijg nog veel meer energie te rug. Het is een verrijking om met deze mensen te werken." De klanten weten de weg naar de Houtkade steeds beter te vinden. Zowel bedrijven als particulieren laten er hun auto's onder handen nemen. Natuurlijk speelt daar een hoge gunfactor mee, maar volgens Leonard is het vooral de kwaliteit die geleverd wordt. Niet zelden to nen klanten zich verrast als ze aan het eind van de dag hun heilige koe ophalen. Juist omdat het opstarten van een bedrijf als SAV zo moeilijk is, denken de oprichters na over de oprichting van een stichting die mensen met soortgelijke plannen kan ondersteunen. Lizette is bo vendien bezig met het opzetten van een horeca-onderneming in de Goese binnenstad waar straks ook mensen van deze doelgroep kunnen werken. De inspanningen van het echt paar zijn niet onopgemerkt geble ven. SAV is genomineerd door de RAKET-award, een nieuwe lande lijke prijs die voor bedrijven en or ganisaties die mensen met een be perking een eerlijke kans op werk geven. Volgende week horen Li zette en Leonard of ze bij de laatste drie kanshebbers zitten. GOES Mensen die een parkeer boete van de gemeente Goes op de deurmat vinden, zullen daar vanaf volgend jaar misschien iets min der van balen. Het college heeft besloten de hoogte van de boete met bijna tien euro te verlagen. Wie nu niet betaalt voor het par keren op een plek waar dat wel moet, krijgt een naheffing van 62 euro. Vanaf 2019 moet nog 'maar' 53 euro worden afgetikt. Volgens wethouder Derk Alssema heeft dat te maken met het gegeven dat de kosten van de handhaving en de opbrengst van de parkeerboe tes in evenwicht moeten zijn. Met andere woorden: Goes mag er geen geld aan verdienen. Dat zou wel het geval zijn als Goes de hoogte van de boete niet zou ver lagen. De parkeertarieven blijven Kosten handhaving en opbrengst boetes moeten in evenwicht zijn volgend jaar gelijk. De gemeente heeft besloten ze eens in de twee jaar met het inflatiepercentage te verhogen, maar dat is dit jaar al ge beurd. Ook de parkeervergunnin- gen worden niet duurder. Stedentrip in kerstsfeer 2 of 3 dagen Londen v. za 24-11 en vr 7-12 3 daqen Parijs v.vr 7-12 v.a. 129,-- Beverwijkse Bazaar za 6 oktober €35,-- Dagtocht Maastricht do 18 oktober €35,-- Annie M.G. Schmidt za6okt,za17nov €85,-- The Night of the Proms za 24 november 79,-- 10-daagse wintersportreis Kirchberg v.vr 25-01-2019 v.a. €799,- Kerstconcert in de Doelen za 15 december €54,-- 10-daagse wintersportreis Noord-ltalië/Dolomieten v.vr 22-02-2019 v.a. €745,- Kerstarrangement Soldaat van Oranje auiocosmetic vrijdag 28 september 2018 BE Auto's poetsen voor een toekomst Rob Paardekam Goes Renaldo, Rizan, Jiany, Shafik, Leonard Koppelaar, Florian en Jelle in de loods van autopoetsbedrijf SAV in Goes. fotomarceleldavidse -Leonard Koppelaar ZIERIKZEE - Het toerisme op Schouwen-Duiveland is 'verant woord en duurzaam', en het ge meentebestuur speelt daar een goede rol in. Dat vindt de inter nationale organisatie Green Destinations. Burgemeester Gerard Rabelink mocht daarom gisteren in Nij megen, tijdens een internatio naal congres, een keurmerk in ontvangst nemen. Dat werd uitgereikt aan dertig gemeenten uit de hele wereld, die voldoen aan een lange lijst criteria. „Dit is een waardering voor de constante zorg voor ons ei land", vond Rabelink. De grootste overdekte markt van Europa! Maastricht is magisch! Beste musical van het jaar, nu in het DeLaMar theater te Amsterdam Hét muziekfestival van klassiek en pop! Kerstconcert met Deo Cantemus onder leiding van Hans van Blijderveen Matineevoorstelling inclusief kerstdiner wo 26 december 165,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl L^U

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68