Zonder bordje naar huis 44 7 MAISON MARLOUS Maak de houders goed schoon Goede roller, minder spetters Uitspoelen is niet per se duurzaam Van asbak tot zitzak Ukent vast mijn 'bin nen 72 uur spijt' re gel. Als ik na 72 uur nog aan een voorwerp bij de kringloopwinkel denk, dan mag ik die alsnog gaan ko pen. Deze regel is water dicht. Als het voorwerp in middels is verkocht, dan heeft het zo moeten zijn. Meestal ligt het er nog, trou wens. Toch is er een pro bleem met deze regel. Als het object zich over de landsgrenzen bevindt. In Scandinavië bijvoorbeeld. Sneeuwlandschap Aardewerkfabrikant Royal Copenhagen uit Denemar ken geeft al decennialang bordjes uit voor speciale ge legenheden. Voor Moeder dag, bijvoorbeeld. En voor Vaderdag. Voor het konings huis en voor kerst. De tafereeltjes op de bord jes zijn het toppunt van kneuterigheid. Meestal staan er dieren op afgebeeld. Een hertje met babyhertjes, een eend met kuikens, een hondje met puppy's. Of een gezellig besneeuwd land schapje of sleeënde kindjes. Ze zijn bovendien in een schitterende kleur blauw uitgevoerd. Maar ook met de bordjes heb ik een probleem. Er lig gen er te veel van bij de Keuzestress. Wil ik er een met hondjes? Met poesjes dan? Of met vogels? kringloop in Denemarken. Dus zodra ik tijdens een zo mervakantie weer voor een nieuwe stapel met blauwe bordjes sta, maakt zich een verlammende keuzestress van mij meester. En denk ik: 'Wil ik er een met hondjes? Nee. Met poesjes! Nee. Met hertjes! Nee. Met vogels dan? Nee. Zouden er nog an dere dieren bij zitten? Wal vissen? Een wombat? Een zoenebabbelipvis?' Uitein delijk neem ik niks mee. Om daar thuis een jaar lang spijt van te hebben. Een weekend Kopenha gen met mijn lief bood zicht op verlossing. In Kopenha gen heb je immers ook kringloopwinkels. En dus nam ik me voor om tijdens ons weekend alsnog zo'n vermaledijd bordje mee te nemen. Maar nu echt. Spijt (2) We vonden een hoop kring loopwinkels, dat zeker. Bordjes ook. Maar duur, niet normaal. In plaats van een euro betaalde je in Kopen hagen wel 12 euro voor zo'n bordje. Dat ging me te ver. Natuurlijk had ik al spijt in de taxi naar de luchthaven. Een paar weken na ons weekend weg kwam ik één blauw bordje tegen in een Nederlandse kringloop. Keuzestress kon me deze keer niet belemmeren. De prijs ook niet. Maar mijn tergend lange zoektocht eindigde op deze manier wel in een anticlimax. Ach teraf gezien was 12 euro in ruil voor verlossing best een koopje. WAT DOEN WE ERMEE? Handtas Driehoek Riet vrijdag 28 september 2018 GO •u-si Want ja, die houder is ook belangrijk. Som mige combinaties van houder met roller laten zich zo volzuigen met verf dat je nauwelijks meer kunt rollen; lood zwaar. Ik maak mijn houders na elke verf- beurt schoon met een plamuurmes. Dan blijven de rollers lekker rollen. De kwaliteit van een roller is ook belangrijk. Hoe beter de kwaliteit, hoe minder de roller spettert. Dat is wel een investering, maar het le vert je ook iets op. Tijd en gemak zijn ook wat waard. Hergebruiken? Ik vind dat lastig. Ik be waar ze in de verfem- mer. De milieubelasting van uitspoelen is zwaarder dan weggooien, denk ik. Daarnaast kost het ook veel tijd om de rol lers goed schoon te maken. En er blijft altijd iets in zitten, dus dat komt dan weer in je vol gende project terecht. Tweecomponentenrol- lers werp je altijd weg. De kringloopwinkels in De nemarken liggen er vol mee: bordjes van Royal Copenhagen. Snoezig, vindt Marlous ze. Toch heeft ze er nog maar één. €69,00, 51dn In de gouden eeuw had den veel families met de hand beschilderd blauw servies in huis. Een interi eur gedecoreerd met por seleinen beelden, borden en vazen gaf aanzien. Het idee van het ophangen van borden aan de muur is dus al heel oud. De trend van het aan de muur hangen van borden komt keer op keer terug. Je kunt met bordjes als de coratie alle kanten uit. Ben je een durfal, dan koop je op elke reis het meest kits cherige toeristenbordje voor een verzameling aan de muur. Je kunt ook een selectie Delfts blauwe bordjes ophangen, of een selectie (tweedehands) bordjes die je gewoon mooi vindt. Zelfs (kinder)bordjes van mela- nine of bamboe kunnen prima dienen als decoratie. Drie of vier bordjes op een smal muurtje staan al leuk, dus maak het uzelf niet te moeilijk. Hang de bordjes op met bordenspanners, te koop via bijvoorbeeld borden- meer.nl. €29,00, Rotho €29,95, Kerbl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51