4 HEILIG HUISJE Zij snakte naar de zomers in Zeeland, hij verlangde naar het water, zoals hij dat in Canada gewend was. Charlotte en Ed van de Vorst zijn daarom dolgelukkig dat ze hun huis in Limburg regelmatig kunnen verruilen voor hun chalet in Ellemeet. Huizenpaspoort Al altijd naar het meer. Wat mij hier trok, was het water: de Grevelingen en de zee. En de bossen doen iets met me. Het Gadrabos is net een sprook jesbos. Nederlanders staan vaak niet stil bij al het moois wat hier is." Charlotte: „Toen we dit chalet kochten, was mijn jongste broer di rect enthousiast. 'Dan krijg je een beetje Zeeland terug', zei hij. Er is een noodzaak voor mij om aan zee te zijn, het is beter voor mijn welzijn. En hier ben ik ook dichter bij mijn zus Marijke. We proberen zoveel mo gelijk te komen, in elk geval in de zo mer. Maar Ed heeft nog zijn werk in Limburg en ik geef daar aerobicsles. We overwegen om naar Zeeland te verhuizen als Ed met pensioen is. Strandgevoel Ed: „Lotje heeft voor de inrichting gezocht naar nostalgische vintage tuinmeubelen." Charlotte: „Toen we dit huisje kochten, stonden er hele zware meu bels in. Daar werd ik een beetje claustrofobisch van. We moesten juist het gevoel krijgen van een huisje aan het strand." Ed: „De meubels kunnen we in de winter en de zomer gebruiken. We kunnen ze zo naar buiten slepen." Charlotte: „Ik zou in de tuin nog ELLEMEET Dit hebben onze lezers allemaal in harlotte: „Als kind bracht ik elke zomer door in Zuidzande. Eerst in een klein familiehotelletje, later kochten mijn ouders een huisje in Zeeuws- Vlaanderen. Het huisje is 46 jaar in de familie geweest, maar we hebben het verkocht toen er te veel moest ge beuren. Mijn zus Marijke kocht een stacaravan in Renesse en vroeg ons eens naar Schouwen-Duiveland te komen. Het was een schot in de roos. We vonden het heel authentiek, net als Cadzand vroeger was." Ed: „Ik ben opgegroeid in Canada en daar gingen we met onze familie Nederlanders staan vaak niet stil bij al het moois wat hier is vrijdag 28 september 2018 PZ Zovee a s kan naar hun Het chalet op chalet park Alles Wisselt in Ellemeet heeft net als de andere wonin gen een Zeeuws ui terlijk met een zwart gepotdekseld deel en groene luiken met een rood-wit ruitmotief. Ed en Charlotte kochten het in 2015 voor on geveer 70.000 euro. Het chalet is 10 meter lang en 3,5 meter breed. Er zit een tuin bij en een tuinhuis. De grond is eigendom van het park. Het cha let mag niet perma nent bewoond wor den; het is alleen voor recreatief gebruik. Valeska Nastaly —Ed van de Vorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48