O O) CD O 12 ZE Stroeve start deert Kerkhove weer niet Groene Ster treft angstgegner El Kaddouri voegt zich bij Jong Oranje Twintig jaar na zijn fatale hartstilstand is de overleden NAC-voetballer Dominique Diroux nog springlevend bij zijn moeder Evelyne Diroux en vader Lambert-Julien Eliette. TE JONG OVERLEDEN V Tennisster Lesley Kerkhove heeft de kwartfi nale bereikt op het 25.000 dollartoernooi van Clermont-Ferrand. De Zierikzeese verloor de eerste set, maar knokte zich daarna sterk te rug: 4-6 6-16-4. In de eerste ronde kende Kerkhove een stroeve start tegen de Engelse Eden Silva te ontdoen. Ze verloor de eerste set, maar stapte na drie sets uiteindelijk toch als winnaar van de baan. Tegen de Franse Tessah Andrianjafi- trimo overkwam haar hetzelfde. In de kwartfinale stuit Kerkhove op Sherazad Reix, ook afkomstig uit Frankrijk. Reix is de nummer vijf van de plaatsingslijst in Cler mont-Ferrand. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen treffen vanavond (20.30 uur) in de eredivisie een angstgegner. FC Eindhoven komt op be zoek en tegen die ploeg hebben de Zeeuwen het altijd lastig. Acht keer troffen Groene Ster en Eindhoven elkaar in competitieverband. De Vlissingers stapten slechts na twee van die ontmoetingen als winnaar van het veld. Voor het laatst gebeurde dat in het seizoen 2015/16. Hicham Benhammou was toen nog hoofdtrai ner. De laatste vijf duels met FC Eindhoven verloor Groene Ster. Trainer Samir Yaaqobi won nog nooit van die ploeg sinds hij werk zaam is in Vlissingen. Hicham El Kaddouri (foto) mag zich op zon dag 7 oktober weer bij Jong Oranje melden, dat een tweedaagse stage afwerkt op de KNVB Campus. De 21-jarige zaalvoetballer van Groene Ster Vlissingen is één van de negen tien spelers die zijn uitgenodigd door bonds coach Max Tjaden. Youssef Ben Sellam, doel man van Groene Ster, staat op de stand-by- lijst. Ben Sellam (18) is echter een stuk jonger dan de meeste spelers van Jong Oranje. Hij maakt bovendien kans op een oefenstage naar Turkije met Oranje onder 19. Dat geldt ook voor de zeventienjarige Groene Ster-spe ler Nabil Azzanagui. Nieuwkoop Topper Boere Ze praat nog iedere dag met hem. In gedachten of hardop aan de rand van haar bed. „Slaap lekker, zeg ik dan." Op haar werk in het verpleeghuis ver telt ze met trots wie hij is en wat hij doet. „Heb ik geen moeite mee, ik vind het fijn om over hem te praten." De innige band met haar zoon is onbreekbaar. Ook als het hart stopt met kloppen. Vandaag is het precies twintig jaar geleden dat Dominique Di roux naar de hemel is vertrokken. „Hij zou nu trainer of manager zijn, zo'n type was hij. Rustig, in telligent, geïnteresseerd in poli tiek. Op die leeftijd al, je kon het met hem over alles hebben. Een slimme jongen die Frans, Duits en Engels sprak. Volgens mij heeft hij drie kinderen en een blonde dame aan zijn zijde." Zijn Duitse moeder Evelyne Di roux dagdroomt over haar engel. „Hij was heel populair bij de meis jes, een lange mooie jongen." Op de houten tafel in een hoek huis in Vlissingen ligt onder een wit kleedje een schaal met Zeeuwse bolussen; de sterke geur van koffie zweeft door de woonka mer waar vlinders tegen het pla fond rondjes vliegen. „Dominique is elke dag bij ons, hij is altijd en overal aanwezig. Het is heel raar, maar ik denk iedere dag aan hem. Hij is er niet, maar ook weer wel. Soms zie ik een jon gen lopen die op hem lijkt. Maar ja", zegt ze, „het leven gaat door." Duisternis Maandagavond 28 september 1998. De duisternis is ingetreden als de bel gaat, de politie staat voor de deur. Evelyne Diroux roert in haar porseleinen kopje koffie. „Wat Een kind hoort zijn vader te begraven, niet andersom doen die hier?, dacht ik. 'U moet vlug naar Breda, Dominique ligt in het ziekenhuis.' Verder wilden ze niks zeggen." Haar man Lambert-Julien Eliette, op zachte toon met Frans accent: „Wij bezochten al zijn wedstrijden, maar juist op die dag waren we er niet bij. Ik moest wer ken. In het weekend had ik samen met Dominique nog een wedstrijd in Lewedorp gekeken." Verdoofd en beduusd stappen ze in de auto. Hij rijdt, zij zit op de bijrijdersstoel met in haar hand een agenda met alle belangrijke te lefoonnummers. Secondenlang blijft het stil. „Ik zei: 'Vlugger, vlugger, je moet vlugger rijden.' Dan kom je eindelijk bij het zie kenhuis aan en zegt een broeder: 'Het is gebeurd'..." Ze neemt een slok van haar kof fie, de adamsappel gaat omhoog en weer omlaag. „Daar sta je dan aan de balie, niks meer aan te doen. Dominique had alles nog aan, alles... In zijn NAC-shirt is hij gestorven. Verschrikkelijk om zoiets mee te maken." 1998 Het leven lacht Diroux nochtans toe. De 20-jarige spits wordt ge zien als de opvolger van Pierre van Hooijdonk en staat op het punt om door te breken bij NAC. De zo mer van 1998, als Frankrijk in ei gen land wereldkampioen wordt, brengt hij door op Martinique. Een Frans overzees Caribisch ei land waar zijn vader vandaan komt. „Het was de eerste keer dat hij alleen naar Martinique ging. Hij had het daar zo naar zijn zin. Echt, echt... Zijn oma woonde bo ven op een berg: vrijheid, blijheid. Hij is zes weken bij mijn moeder gebleven. Hij vond het prachtig tussen alle beesten. We hebben een keer meegemaakt dat de buur man rond kerst een groot varken slachtte. De kinderen mochten het niet zien, maar boven op het terras vrijdag 28 september 2018 TENNIS ZAALVOETBAL A Samir Yaaqobi. foto paulten hacken ZAALVOETBAL In Hulst wordt morgen de finale om het Zeeuws-Vlaanderen wielerklassement ge houden. Dit is een klassement dat is bijgehou den over dertien gezamenlijke wedstrijden, die TMZ en de Belgische Waod dit jaar in Zeeuws- Vlaanderen hebben gehouden. Deze eindstrijd wordt verreden in een omnium over drie onder delen: een tijdrit over één ronde, een afval- koers en een puntenrace. Om 15.00 uur gaat het programma van start. De Ten Miles van Philippine is inmiddels niet meer weg te denken van de Zeeuws- Vlaamse hardloopkalender. Morgen staat hij weer op het programma. De jeugd gaat om 14.45 uur van start bij voetbalvereniging Philip pine, de volwassenen om 15.00 uur. GO De Thoolse voetballer Bart Nieuwkoop stond gisteren negentig minu ten binnen de lijnen bij Feyen- oord in het be kerduel met hoofdklasser Gemert. Feyen- oord won met 0-4. Zonder inbreng van Tom Boere heeft FC Twente zich geplaatst voor de tweede ronde van de KNVB-beker. FC Groningen werd met 0-2 verslagen. De Terneuzense spits Boere bleef negentig minuten op de bank. I Voetballers Ist- van Bakc en Julius Bliek treffen met Go Ahead Eagles vanavond NEC in de Keuken Kampioen Divi sie. Koploper Go Ahead heeft één punt meer dan num mer drie NEC; een échte top per dus. 'Als ik N AC op tv zie, zie ik 12 Domimque Yadran Blanco Vlissingen -Vader Lambert-Julien Eliette o. I.Yl Vil A Evelyne en Lambert-Julien: „Hij zou nu trainer of manager zijn, zo'n type was hij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40