VVD waakt over Reimerswaal e? Celstraf geëist voor serie diefstallen krant Wat doen al die vreemde schepen op de Westerschelde? Criminele activiteiten Arnestein aangepakt Obstinaat zaad De week De vraag: 2 Commentaar De VVD in Reimerswaal wil kinderen voorlichten over vac cinatie en hen laten weten dat zij zelf mogen kiezen. De liberalen willen kinderen desnoods losweken van hun ouders. In sommige streng-christelijke kringen is het gebruike lijk om Gods water over Gods akker te laten lopen. Daar zien veel ouders om religieuze redenen af van het beschermen van hun kinderen tegen ziekten. Dat is niet nieuw. Deze zware groepen liften tot nu toe mee met de veiligheid die ontstaat door het inenten van anderen. Maar nu er onder invloed van sociale media veel misverstanden zijn over de risico's en ook niet-christelijke ouders zich tegen inenten keren, zakt de vacci natiegraad gevaarlijk. De VVD blijft keurig binnen de grenzen van de wet. Na voor lichting mogen kinderen vanaf 12 jaar zelf kiezen. De liberalen sturen gelukkig niet aan op verplichte inenting. Want het recht om over je eigen lichaam te beschikken, weegt zwaarder. Zeker zolang we nog niet alles uit de kast hebben gehaald om men sen zich vrijwillig te laten vaccineren. De VVD gaat wel ver. Want in sommige zware gemeen schappen ben je na een keuze voor inenten meteen een paria. Dat kan lang niet ieder kind aan. Toch moet de vaccinatiegraad snel omhoog. Het liefst zonder drukmiddelen. Daarom is het goed dat de VVD haar pijlen ook op jonge ouders richt. De beste uitkomst van dit initiatief is dat veel Reimerswaalse kin deren en hun ouders samen het licht zien. In sommige zware kringen ben je na een keuze voor inenten meteen een paria M. die volhoudt niet te weten of hij nu wel of niet de diefstallen heeft gepleegd, liep op 17 april van dit jaar in de Hoofdstraat in Rilland en gedroeg zich volgens een omwo nende verdacht. De politie werd gebeld, zocht en vond M. en vroeg hem om diens identificatie. Toen M. dat niet kon tonen werd hij ge fouilleerd, belandde hij in een po litiecel en kwamen er twee Tom- Toms, een paar handschoenen, oordopjes en een zilverkleurige heupflacon tevoorschijn. Spullen die kort daarvoor waren gestolen. M. wist van niets. Hij was in Rotterdam met vrienden op stap geweest, had een fles wodka en vier halve liters bier op en vervol gens waren ze met de auto wegge reden. En dat was het. Verdacht van plegen van diefstallen in Rilland in april van dit jaar Hij was in een politiecel wakker geworden en wist alleen dat dat niet in Rotterdam was. M. heeft geen werk, geen inkomen, geen verblijfsstatus en is verslaafd aan alcohol. ALMANAK Ze kan haar borst natmaken, die hoogzwanger Walcherse. In blijde verwachting toog zij naar de gynaecoloog voor weer een echo. Alles in orde. Het hartje tikte zoals het hoort en verder zat ook alles erop en eraan. Toch mag de moeder in spe zich gaan voorbereiden op een pittige toekomst. Want waar de meeste kindertjes pas echt lastig worden in de pubertijd, lijkt haar baby gemaakt van obstinaat zaad. Dat was op de echo al heel goed te zien. De kleine toonde daarop zijn hand. Met vier vingertjes keurig gebogen en eentje uitge stoken: de middelvinger! Elektrische auto's voor Borsele Belevingstocht langs de kust HULST Lange Nieuwstraat dag afgesloten van de In het kader van de Week van de Krant zoeken we elke dag het antwoord op een brandende vraag van een lezer. Vandaag in de vijfde aflevering Han Smits: „Wat doen die vreemde schepen allemaal voor Vlissingen?" De gemeente Middelburg en de po litie hebben woensdag op indu strieterrein Arnestein in Middel burg een grote controle gehouden op criminele activiteiten. Er zijn verschillende bekeurin gen uitgedeeld, van milieudelicten tot illegale bebouwing. Er werden automobilisten be straft voor parkeren op de openbare weg en er werd een pand gesloten op het terrein vanwege een brand gevaarlijke situatie. Ook bleek tijdens de controle dat sommige bedrijven het niet zo nauw nemen met de milieuregels en dat er illegaal stroom werd afge tapt. De Belastingdienst, RUD Zee land en Orionis waren eveneens betrokken bij de controles. Er is een afspraak tussen overhe den om vaker onderzoek te doen op Arnestein. Al het in- en uitgaande verkeer op het industrieterrein werd gecontroleerd. Drugs Op 19 juni vond ook al een controle plaats. Destijds werden werden on der meer materialen en stoffen voor de productie van (synthetische) drugs aangetroffen. Tegen de 24-jarige Rotterdam mer B. M. is gisteren voor het plegen van enkele diefstallen een gevangenisstraf van vier maanden geëist. De zaak tegen M. diende voor de rechtbank in Middelburg. Ad Roos Middelburg Uitspraak 11 oktober. Tip? redactie@pzc.nl HEINKENSZAND Het 'wagenpark' van de gemeente Borsele breidt uit. De twee elektrische auto's van de buiten dienst krijgen binnenkort gezelschap van nog eens twee elektrische wagens. Deze nieuwe auto's zijn niet voor de buitendienst bedoeld; ze gaan dienst doen als bedrijfsauto voor wethouders, raads leden of ambtenaren die een afspraak buiten de deur hebben. „Het thema duurzaamheid staat hoog op de politieke agenda. Dan is het mooi als je zelf het goede voorbeeld geeft", aldus wethouder Arno Witkam. DOMBURG Leerlingen van groep 5 en 6 van zes basisscho len uit de gemeente Veere gaan vandaag, vrij dag, op belevingstocht langs de Veerse kust in het kader van de Week van de Zee. 's Ochtens opent wethouder Steke- tee het evenement en helpt de kinderen met het maken van een 'living sta- tue'. Op het strand kijken de kinderen via een loep hoe zand er uit ziet, gaan ze jutten en kijken ze wat er in het water leeft. Het is een evenement dat jaar lijks wordt gehouden door Terra Maris in op dracht van de gemeente Veere. De Lange Nieuwestraat in Hulst is volgende week vrijdag, 5 oktober, afgesloten voor het doorgaande verkeer. Het gaat om het deel van de straat gelegen tussen de Grote Bagij- nestraat en het Cornelis de Vosplein. Dat is afge sloten van 08.00 uur tot uiterlijk 16.00 uur. De afsluiting is nodig in verband met een bouw project aan de Lange Nieuwstraat 12-14-16. Het verkeer wordt om geleid. vrijdag 28 september 2018 Harmen van der Werf Maurice Steketee Middelburg Han Smits foto ruben ori Han Smits heeft als scheepswerk- tuigkundige gevaren op de wilde vaart bij rederij Van Ommeren en later bij het Vlissingse bergingsbe drijf Dijkhuizen. „Ik ben een echte Vlissinger. Mensen weten dat ik heb gevaren. Van de zomer zat ik geregeld op het Badstrand in Vlissingen. Mensen vroegen me dan: 'Wat doen die vreemde sche-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30