i Duitsland troeft Turken af Ér k 22 WK WIELRENNEN WEGWEDSTRIJD VROUWEN Ze zijn de beste wielrensters van het vrouwenpeloton en gaan voor de WK-titel. Hoe pakken tegenpolen en landgenoten Annemiek van Vleuten (35) en Anna van der Breggen (28) dat aan? Kort WK België Evenepoel pakt weer titel De Belgische wielrenner Remco Evenepoel (18, foto) heeft op de WK in Innsbruck na de individuele tijdrit ook met grote overmacht de wegrace bij de junioren gewonnen. Eve nepoel was, ondanks een valpartij, opper machtig in de koers over 132,2 kilometer. Hij reed in de laatste beklimming op 20 kilome ter van de finish zijn Duitse medevluchter Marius Mayrhofer uit het wiel en soleerde naar de eindstreep. De jonge Belg is voor volgend jaar al vastgelegd door topploeg Quick-Step. VAR in Champions League De UEFA voert met ingang van volgend sei zoen de video-arbitrage ook in de Champi ons League in. Dat is gisteren besloten in Nyon. De VAR (Video Assistant Referee) doet zijn intrede vanaf de play-offs. De be doeling is dat de VAR ook optreedt tijdens het EK van 2020, vanaf 2020-2021 in de Eu ropa League en ook in de interlands van de Nations League. Davis Cup-finale in Madrid Madrid huisvest de komende twee jaar de fi nale van de Davis Cup. Het tennistoernooi voor landenteams krijgt een nieuwe opzet, met achttien landen die in één week om de titel strijden. Volgend jaar wordt om de Da vis Cup gestreden in La Caja Magica, het sta dion in Madrid dat over drie banen beschikt. Flitsen Ronaldo Busquets PROGRAMMA „Hé, Anniel", riep Annemiek van Vleuten maandagmiddag. Anna van der Breggen oogde verrast na die hartelijke ontvangst. Van Vleu ten, voordat ze haar stoel vrij maakte voor Van der Breggen: „Ze zullen het bij jou ook wel proberen. Maar deze persconferentie gaat over de tijdrit." In het kwartier daarvoor had Van Vleuten met journalisten harts tochtelijk gesproken over haar voorbereiding op deze WK. Maar zodra verslaggevers over de weg- koers begonnen, trapte ze resoluut op de rem. Dat was voor later in de week, eerst de tijdrit. Van der Breg gen ging vervolgens wél in op vra gen over haar en Van Vleuten. Verbeten De twee sterkste rensters van het peloton vechten al het hele seizoen verbeten duels uit. Van Vleuten in het shirt van Mitchelton-Scott, Van der Breggen in dat van Boels-Dol- mans. In juli zag een groot publiek een meeslepend gevecht tussen de twee in La Course, voorafgaand aan een Alpen-rit in de Tour. Van Vleu ten won, door in de laatste tiental len meters alsnog Van der Breggen voorbij te rijden. Vrijwel meteen werd de link ge legd naar de WK in Innsbruck. Wat moest dat worden? Die twee, bei den azend op hun eerste wereldtitel op de weg, in één ploeg? Welke tac tiek moest er worden gekozen? En hoe voorkom je als bondscoach dat een rivale uit een ander land profi teert van de oranje-tweestrijd? Hoe enthousiast de groet maan dag ook klonk: vriendinnen zijn de twee niet. Wel trekken ze al een de cennium met elkaar op in de natio nale selectie. In de overlevering zijn ze voor eeuwig met elkaar verbon den sinds de wegrit op de Olympi sche Spelen. Van Vleuten leek op weg naar de titel, maar na haar ake lige val in de afdaling vierde Van der Breggen het goud. Groot zijn de karakterologische verschillen. Van Vleuten is de be roepsmaniak. Zij trok dit seizoen liefst vier keer langdurig op hoog testage, waar er niets anders is dan wielrennen en ze om de paar dagen meetraint met mannen. Van der Breggen is meer het natuurtalent. Hoe vaak en hard ze ook traint, voor haar is er meer dan het wielrennen alleen. Al die tweede plaatsen op WK's? Geen obsessie voor haar. Hoogtestage Ook het zilver na de tijdrit van dinsdag deed haar niet twijfelen. „Ik ben met Ellen van Dijk op hoog testage geweest en we waren het er over eens dat wij dat niet zoveel maanden in een jaar zouden willen, zouden kunnen. Ik heb mensen no dig om mij heen en dan bedoel ik niet alleen andere wielrenners. Ik wil heel graag goud winnen, maar als de prijs die ik daarvoor moet be talen is dat ik Annemieks werk- Ik wil goud, maar Annemieks werkwijze daarvoor overnemen, dat heb ik er niet voor over NYON De UEFA heeft in Nyon besloten dat het Europees kam pioenschap voetbal in 2024 in Duitsland wordt gehouden. Het land kreeg bij de verkiezing de voorkeur boven Turkije. Het wordt het eerste grote voetbal toernooi in Duitsland sinds de we reldtitelstrijd van 2006.De speelste den zijn al min of meer bekend: Berlijn, München, Düsseldorf, Stuttgart, Keulen, Hamburg, Leip- zig, Dortmund, Gelsenkirchen en Frankfurt. Berlijn, de hoofdstad, krijgt ver moedelijk de finale toegewezen. Het EK werd één keer eerder in Duitsland gehouden. In 1988 won Nederland. Turkije had zich voor de vierde keer, steeds zonder succes, kandidaat gesteld voor het evene- ment. Zeventien bestuursleden van de UEFA mochten stemmen. Mi chael van Praag, voorzitter van de KNVB, was een van hen. Volgens Aleksander Ceferin, voorzitter van de Europese federatie, was het moeilijk kiezen. „We hadden twee zeer sterke kandidaten uit twee hele grote voetballanden. Helaas moest er één afvallen." Philipp Lahm was de ambassa deur van het Duitse 'bid' voor 2024. Zeer waarschijnlijk wordt de voor malig international en oud-speler van Bayern München aangewezen als chef van het organisatiecomité. Duitsland kreeg vermoedelijk de voorkeur vanwege de betere infra structuur en de economische stabi liteit. Alle stadions zijn al min of meer klaar voor het toernooi. De evaluatiecommissie van de UEFA, die een niet-bindend advies gaf, maakte zich wat Turkije betrof onder meer zorgen over de men senrechten in het land. Het EK voetbal van 2020 is verdeeld over twaalf landen. Er worden ook wed strijden in Amsterdam gespeeld. KNVB De KNVB is 'tevreden' met de uit verkiezing van Duitsland als orga- iH/NTD Quote van de dag 'Manchester bloeit, maar velen leven op straat. Triest' vrijdag 28 september 2018 GO WIELRENNEN VOETBAL TENNIS Danny van Poppel is in de tweede editie van de eendaagse wielerwedstrijd Famenne Ardenne Classic op de derde plaats geëin digd. Marathonschaatsster Irene Schouten schreef gisteren in Leeuwarden de eerste massastart van het nationale competitiecir cuit op haar naam. De Nederlandse handbalsters zijn een tweeluik tegen Japan overtuigend begonnen. Oranje won in Eindhoven met 38-26. I Voor de tiende keer in de his torie krijgt Bel gië een WK wielrennen. Vlaanderen is in 2021 het decor voor de wegwedstrij den. Het is de bedoeling dat de wegwed strijden starten in Antwerpen en eindigen in Leuven. I De tuchtcom- missie van de UEFA heeft Cristiano Ro naldo (foto) van Juventus voor één duel in de Champi ons League geschorst. Hij kreeg rood in het duel met Valencia. l Sergio Bus quets (30) heeft zijn con tract bij Barce- lona met twee jaar verlengd tot medio 2023. Hij speelde in tien jaar al bijna vijf honderd duels voor Barga. O fi. <0 Voor elkaar of Pim Bijl Innsbruck Morgen 12.10 uur: wegwedstrijd, vrouwen Zondag 9.40 uur: wegwedstrijd, mannen -Anna van der Breggen (28) KNVB-voor- zitter Michael van Praag: „Beide bids waren goed." IrWAYS —Vincent Kompany (32) schenkt de opbrengst van zijn 'testimonial' (tien jaar ManCity) aan de daklozen in de stad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22