II Zeven verdachten opgepakt Man (23) zet letters FN in de rug van drie zeeverkenners Walcheren Kras.nl/kerstreizen Mensen met drugs op achter het stuur, hebben vaak een cocktail van middelen achter de kiezen „Alles is nagelaten", zei officier van justitie Linda van den Oever gisteren voor de rechtbank in Middelburg. „Er is geen eerste hulp verleend, geen ouders gebeld, niets." Ze eiste tegen de 23-jarige Goese scoutinglei- der M.B. zeven maanden celstraf, waarvan drie voorwaardelijk, voor het verwonden van drie kinderen van tr, 11 en 13 jaar tijdens een zomer kamp in het Belgische Sint Joris- weert. Traditiegetrouw werden de kinde ren ontgroend waarna ze zich 'echte zeeverkenner' mochten noemen. Het 'brandmerken' was hier onderdeel van. Er was een vuur, er was een brandijzer met de letters FN (de let ters van Frans Naerebout) en die wer den op de rug van de scouts 'ge brand'. Niet echt, maar met inkt. Al les was bedoeld om de kinderen te la ten griezelen. Om de kinderen die nog niet aan de beurt waren bang te maken, moesten de scouts hard gillen als, achter een scherm, de letters met inkt op hun rug werden gestempeld. Pijn Op 14 augustus vorig jaar ging het fa liekant mis. B. zou het vuur met het brandijzer hebben opgepookt of het ijzer in het vuur hebben laten liggen. B. zelf zei dat hij het brandijzer in de inkt had gedoopt en dat iemand met het stempel het vuur had opgestookt zonder dat hij het wist. B. liet het stempel van 7 bij 5 centi meter langs zijn hand gaan, oor deelde dat het geen kwaad kon en brandde de letters FN in de rug van de jonge scouts. Dat de twee jongens en het meisje écht schreeuwden van de pijn, en geen toneel speelden, ontging hem. Ook had hij niet ge merkt dat de kinderen 's nachts la gen te huilen vanwege door de eer ste- en tweedegraads brandwonden. Pas na drie dagen ondernam de kampleiding actie door met een zalfje de wonden te verzorgen. Pas nóg later kwamen artsen in beeld. De officier van justitie stelde dat B. misschien wel één van de slachtof fertjes een lesje had willen leren. Die zou hem hebben uitgedaagd. „En Alles is nagelaten. Er is geen eerste hulp verleend, geen ouders gebeld, niets waarom stond op de muurkrant 'Weet je al dat X écht is gebrand merkt?*" Tijdens de zitting werd een verkla ring van een van de slachtoffers voorgelezen. Daaruit bleek dat de jongen nog altijd bang is als hij de jeugdleider tegenkomt. B. en de andere drie bij het zomer kamp betrokken leiders werden vo rig jaar meteen op non-actief gesteld door Scouting Nederland. Toen bleek dat alleen B. als verdachte werd gezien, mochten de drie anderen te rugkeren in het team van leidingge venden. Als B. over twee weken wordt veroordeeld, zal de Scouting hem royeren als lid. Politie en justitie meldden de af gelopen jaren enkele keren waar schijnlijk een aanslag te hebben voorkomen, maar nog nooit wa ren ze daarin zo stellig als gister avond. Nog nooit werden recent ook zoveel mannen tegelijk opge pakt, mannen die ook nog eens in het bezit waren van vijf vuurwa pens. Zeker drie van die zeven waren oude bekenden van politie en jus titie, ze zijn al veroordeeld omdat ze naar Syrië zouden hebben wil len uitreizen. Een van hen, Hardi N. (24), een Irakees uit Arnhem, kwam dit voorjaar weer bij ge heime dienst AIVD in beeld. Volgens de dienst wilde hij een aanslag plegen 'en daarbij veel slachtoffers maken'. Om welk evenement het ging, is niet dui delijk. Maar volgens Justitie wil den hij en de groep om hem heen bomgordels, kalasjnikovs en een autobom gebruiken. P3,4en5 15°C Nieuwsmedia Extra voor voordeel p.p. Jeugdleider brandmerkt jonge scouts Drie kinderen van de Goese scou tinggroep Frans Naerebout zijn tijdens een ontgroeningsritueel gebrandmerkt en voor het leven getekend. Ad Roos en Ondine van der Vleuten Middelburg - Linda van den Oever, officier »P2 Politieonderzoek in een woning in Vlaardingen tijdens de anti-terreuractie, fotorobinutrecht ARNHEM De politie heeft met de aanhouding van zeven man nen een grote terroristische aanslag in Nederland voorko men. Volgens het Openbaar Ministerie waren de verdach ten ver gevorderd met het plannen van een aanslag op een evenement. vrijdag 28 september 2018 Grootendeels droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 °ktober! of bel 088-0885 886 Zie kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1