6 OZCAN AKYOL 79,-* O reiskatern.nl 100 miljoen naar onderwijs Exclusieve Lezersreis Wyndham Garden Hotel Koblenz/Lahnstein Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pdz Column Dat Europees Parlement blijft een merkwaardig clubje. Eerder dit jaar ont stond er ophef over de onkosten vergoeding van de parlementa riërs, die iedere maand, naast hun salaris van een ton, ongeveer 4.300 euro krijgen bijgestort, zodat ze hun ambt op een fatsoenlijk wijze kunnen bekleden. Dat geld is bij voorbeeld bedoeld voor de huur van een privékantoor in eigen land, waar alledaagse werkzaam heden verricht kunnen worden, zonder naar Brussel af te reizen. Maar wat blijkt? De Europarle mentariërs zijn niet van plan om inzage te geven in hun uitgaven. Er was een verzoek, afkomstig van journalisten uit alle 28 EU-landen, om de bonnetjes verplicht open baar te maken, maar het Europees Hof van Justitie is hier niet mee akkoord gegaan. Een dergelijke maatregel zou in strijd zijn met de privacy van betrokkenen. Wat een minachting van het volk. Het geld dat ze krijgen, ont vangen ze van alle burgers die keurig hun belasting betalen. Wij faciliteren deze mensen om op een ordentelijke manier zich van hun taak te kwijten, in de veron derstelling dat ze ook te vertrou wen zijn. Maar als leden van het Europees Parlement ervoor kiezen om schimmig te doen over hoe ze dat bedrag van 4.300 euro beste den, weten wij dus ook niet zeker of ze het wel uitgeven aan de za ken waarvoor ze bestemd zijn. In het verleden ver schenen berichten van een Duits lid van het parlement dat zijn geld schonk aan een voetbal club. Er wa ren meer van dit soort mis standen. Maar wat misschien nog wel het meest er gerlijk is: de leden van het parle ment mogen gewoon schnabbe len. En dan gaat het niet om kleine bedragen: sommigen klussen maar voor een paar tientjes bij, maar anderen zitten ruim boven een miljoen euro. De Brit Nigel Fa- rage, bekend als euroscepticus, beurt ook behoorlijk goed met zijn activiteit in de media. Aangezien de vrijheid om elders te verdienen bestaat, is het des te opmerkelijker dat ze in Brussel geen openheid van zaken willen geven over dat bedrag van 4.300 euro. De Europarlementariërs die zich tegen transparantie van hun uit gaven verzetten, zijn verantwoor delijk voor het feit dat nationalis ten, verspreid over heel Europa, steeds meer terrein winnen. Het dikke-ik weegt weer eens zwaar der dan het publieke belang. Opmerkelijk dat ze in Brussel geen openheid geven over die 4.300 euro Nederland investeert de ko mende vijfjaar 20 miljoen euro per jaar in onderwijs in ontwikkelingslanden. Dat heeft minister Sigrid Kaag (Ontwikkelingssamenwer king) aangekondigd bij de VN in New York. Die 100 miljoen is precies het bedrag waar de Amerikaanse zangeres Ri- hanna vorige maand via Twit- ter om vroeg. „Hoi Sigrid Kaag en Mark Rutte", schreef de superster op Twitter. „Ik weet dat Nederland in fe bruari pleitte voor wereldwijd onderwijs, dus willen jullie me steunen! Geven jullie 100 miljoen dollar voor GPforE- ducation? Dank je!" Volgens Kaag investeert Nederland niet omdat Rihanna het vroeg, maar omdat onderwijs vrouwen en jongeren de kans geeft op beter werk en een fat soenlijk inkomen. 'Officieren achter gifgas' Senatoren bezien regels Terrorist al bij gate gepakt hotelsinduitslandcom aagse Vakantie aan de l ïzel Rijn Slechts donderdag 27 september 2018 3® @ÖzcanAkyol ransoarantie Er is namelijk genoeg reden voor scepsis. NEW YORK MOSKOU De twee mannen die worden ver dacht van de ze nuwgasaanval op oud-spion Sergej Skripal in Groot- Brittannië, zijn twee hoge Russi sche officieren. Dat melden onder zoeksgroepen Bel- lingcat en The Insi der, die eerder on derzoek deden naar de MH17- ramp. De Russen zeiden zelf in een tv-interview 'toe risten' te zijn. INTEGRITEIT De Eerste Kamer gaat de eigen inte- griteitsregels voor senatoren bekij ken. Aanleiding is senator Anne-Wil Duthler, wier eigen bedrijf advies uit bracht over een wet waar ze zelf over stemde. OPSPORING Nederland heeft de VN een sys teem aangeboden om terroristen op te sporen. Het kan gegevens van vliegtuigpassa giers analyseren op reisbewegingen van terroristen en internationale cri minelen. De infor matie komt be schikbaar bij het boeken van een ticket en daardoor kan iemand wor den tegengehou den voor vertrek. £3 Lahnstein is een romantisch dorpje aan de Lahn, op slechts 5 km afstand van Koblenz. Het is het ideale uitgangspunt voor een romanti sche boottocht op de Rijn of de Moezel. Geniet van een heerlijke vakan tie in één van de mooiste streken van Duitsland! Speciaal voor lezers van deze krant heeft het hotel een super aanbieding samengesteld 3e nacht gratis incl. ontbijt. Wyndham Garden Hotel Koblenz/Lahnstein ligt rustig midden in een park op nog geen 10 km afstand van Koblenz. Het luxe hotel beschikt over comforta bele kamers met o.a. badkamer met douche/bad en tv. Verder staat een gezellige hotelbar, restaurant met buitenterras tot uw beschikking. Voor de deur van het hotel is er een directe busverbinding naar Koblenz. In Koblenz kunt u genieten van prachtige bouwwerken, gezellige pleinen, mooie winkelstra ten maar vooral bij het 'Deutsche Eek', waar de Moezel Rijn samen komen. Lezersarrangement: 2 overnachtingen incl. uitgebreid ontbijtbuffet gratis upgrade naar kamertype 'superior' fles water bij aankomst op de kamer 3' overnachting inclusief ontbijt buffet gratis welkomst 3-gangendiner op aankomstdag gebruik sauna fitness inclusief Speciale aanbieding 79,00 p.p. 'Extra informatie: - geldig: aankomst t/m 30 april 2019 - parkeren: gratis -toeslag 1-pk: 20,00 p.p. - kinderkorting: op aanvraag -gratis parkeren -géén reserveringkosten -betaling ter plaatse Meer informatie en boeken Ga voor Moezel&Rijn naar onze website reiskatern.nl/bd/duil803 of bel met HotelsinDuitsland.com 040 -232 6117 of e-mail naar info@hotelsinduitsland.com Geldig: dagelijks tot 30 april 2019 3e overnachting inclusief ontbijtbuffet gratis gratis upgrade naar kamertype 'superior' gratis welkomstdiner op aankomstdag géén reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6