rit 'PU5 Sattat fe 1 7 POSTWEG LEWEDORP SNELHEIDSCAMPAGNE Te hard rijden. Op de Postweg in Lewedorp gebeurt dat al jaren, tot grote ergernis van aanwonenden. Een snelheidscampag ne moet het verkeer op de Postweg 'temmen'. X Vernielde speldenkussen komt terug www.verfbron.nl Dertig. De grote witte cijfers op het asfalt van de Postweg in Le wedorp zijn amper opgedroogd, maar la ten desondanks geen twijfel be staan over de maximumsnelheid. En dat is ook precies de bedoeling. Het moet afgelopen zijn met het harde rijden op de Postweg, vin den aanwonenden, dorpsraad en gemeente Borsele. Daarom staat de straat de komende weken in het teken van de snelheidscampagne 'Bedankt dat je langzamer rijdt!'. „Het campagnemateriaal staat er nu een paar weken en ik heb het idee dat het helpt", zegt Postweg bewoner Jeroen Weij. Hij hoort da gelijks hoe het verkeer met hoge snelheid door zijn straat dendert. „Er zijn maar weinig mensen die zich aan de snelheidslimiet hou den. Motoren komen hier soms op één wiel voorbij gesjeesd." Ad Lijmbach van de dorpsraad knikt. „Het is hier soms net het TT-circuit in Assen", grapt hij. Dat de buurtbewoners niet zon der reden klagen, blijkt uit ver keerstellingen die de gemeente Borsele deed. Maar liefst 92 procent van de passanten bleek harder te rijden dan de toegestane dertig ki lometer per uur. Ruim een derde van de bestuurders (37 procent) overschreed de maximum snelheid met tien tot twintig kilometer per uur en bij 14 procent ging het om meer dan twintig kilometer per uur. Bij de gedaantewisseling van de Postweg in 2008, waarbij de oude rijksweg werd omgevormd tot dorpshart, werd het gebied inge richt als dertig kilometerzone. Toch is het (te) hard rijden altijd een on derwerp van ergernis gebleven. „De bewoners ervaren de Postweg wel als een dorpsstraat, maar wegge bruikers zien het nog steeds als de doorgaande weg", aldus Lijmbach. Drempels en bloembakken plaat sen is volgens de dorpsraadvoorzit ter geen goed idee. „De Postweg wordt veel gebruikt door land- bouwverkeer. Als dat telkens moet afremmen en optrekken, ontstaat weer andere overlast." Ik ben echt geen heilig boontje, ook ik reed wel eens te hard over de Postweg Maar één optie blijft over: een be roep doen op het gedrag van de weggebruikers. En dat is precies wat er gebeurt bij de campagne 'Be dankt dat je langzamer rijdt!'. Buurtbewoners zijn zelf verant woordelijk voor het aankleden van de straat. Vincent van den Bos nam deze taak samen met Jeroen Weij en nog vier anderen op zich. „Ik ben echt geen heilig boontje, ook ik reed wel eens te hard over de Post weg. Maar nu ik hierbij betrokken ben, voel ik mij verantwoordelijk om het goede voorbeeld te geven." De campagne loopt nog een week of acht. Daarna verdwijnen de bor den, om zes weken later terug te ke ren voor deel twee. Tussentijdse metingen en metingen na afloop moeten uitwijzen of de campagne het gewenste resultaat heeft. GOES Kunstenaar Wilco Traas gaat morgen zijn vernielde kunstwerk op de rotonde Poel plein in Goes herstellen. Hij plaatste dat kunstwerk - een le vensgroot speldenkussen - eer der deze maand, maar een week later was het al compleet ver nield. Op één na waren alle ge kleurde bollen kapotgeslagen of geschopt. De Goesenaar heeft er alles aan gedaan om het snel te her stellen. „Stiekem was dat nog best een behoorlijke klus", zegt Wilco Traas. Haast was geboden, omdat het kunstwerk er mede staat in het kader van de evene menten Goes Couture (morgen) en Goes Modestad (zaterdag en zondag). Traas heeft het kunstwerk daar overigens niet speciaal voor ontwikkeld. Hij liep al een tijd met het idee rond. De kunste naar werd geïnspireerd door de herinnering aan zijn oma, die traditionele Zeeuwse kleder dracht droeg en haar spelden al tijd in een speldenkussen prikte. 101 Ultra oogglanslak XD HIGH GLOSS donderdag 27 september 2018 BE 'Het is hier soms net het TT-circuit' Ellen Smaardijk-Jobse /•jt \k*ï>tr/. l&iM rfj. -L l v'V. Ad Lijmbach (links, dorpsraad Lewedorp) en inwoners Vincent van den Bos (midden) en Jeroen Weij (rechts) hangen een spandoek op bij de Postweg, fotomarcelledavidse - Vincent van den Bos, inwoner Lewedorp *§IX RUBBOL Hoogwaardige hooggla duurzaamheid voor 1*: Email extra brillont a- pour températures a' Hajglans alkydemall HOOGGLANS De Verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes info@verfbron.nl SIGMA COATING S S2U Allure Extreem weerbestendig, rooximaol onderhoudsvrij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60