De Jokkebrokker: Liegen met een beetje waarheid 9 CHECK DIT! Drummer Rick Kouwenberg (24) uit Zierikzee treedt met zijn band Charades zaterdag op tijdens muziekfestival Scoutrockin Heinkenszand. Natuurlijk speelt de groep daar ook de gloednieuwe single 'Swoon'. 'Wooh', dacht ik, 'nu gaan we kijken bij mensen die het heel erg goed kunnen'. Ik was nog echt een broekie toen Willem van Anraad, bij wie ik djembéles had, mij meenam naar een repetitie van percussiegroep Tak'n Djola in de Zuidhavenpoort in Zie rikzee. Toen ben ik met mijn 15 jaar als jongste in die groep gerold. Toen Tak'n Djola stopte, ben ik naar Rit- mix gegaan, de groep van Lilian Pau- lus en van haar heb ik toen anderhalf jaar drumles gehad." Snel gegaan „Het is snel gegaan. Ik leerde heel vlug. Toen enkele vrienden van me een drummer voor hun band zochten, ben ik erbij gekomen. Dat was het punk bandje 'Main4'. Via de schoolband van Pontes Pieter Zeeman, waar wij als band een workshop gaven, kwam ik toen in contact met de Anywaveband bij Brogum. Ook daar hadden ze een drummer nodig. De eerste keer speel den we met die band samen met mu ziekvereniging Crescendo uit Drei- schor. Dus een band van acht man en dan komen daar ineens veertig blazers bij. Dat was een hele ervaring." „Die Anywaveband speelt eigenlijk alleen tijdens het jaarlijkse festival van Brogum en toen ons punkbandje was gestopt, zat ik eigenlijk maar een beetje op m'n kont. Dus toen ik vorig jaar een oproep zag op Facebook voor een drummer voor een band in Mid- delharnis, heb ik gereageerd. Dat was Charades. Ik heb auditie gedaan en ik mocht er direct bij. We zijn met z'n drieën, de andere twee zijn zanger/gitarist Gerben Kievit uit Middelharnis en bassist Frank Mas tenbroek uit Dordrecht. Ik kan niet precies uitleggen wat 'Charades' be tekent, maar het staat zo'n beetje voor de mengelmoes aan stijlen die we brengen. We brengen alternatieve rock en invloeden van postpunk, maar ons repertoire is heel verschil - lk ben geboren en getogen in Zierikzee en daar zal ik ook zeker blijven lend en dat is dan wel onze stijl. Dat past heel erg goed bij ons." Ambitieus „Ik ben geboren en getogen in Zierik zee en daar zal ik ook zeker blijven. Ik werk bij Delta Elektronica in het ma gazijn. Natuurlijk zijn we als Chara des ambitieus. Als band wil je lande lijke bekendheid en er uiteindelijk je brood mee verdienen. Maar we hou den het wel realistisch. Bovendien zie ik mezelf niet uit Zeeland weg gaan, niet eens uit Zierikzee. Ik zou niet aarden in een stad ergens anders. Ik heb een keer een drumweekend gehad in Den Haag, de Drum Drie daagse. Dan maak je zo'n beetje mee hoe het is in zo'n stad. Ik denk niet dat het voor mij is weggelegd om daar te wonen. Te veel, te druk, te modern. Ik houd toch meer van het hele oude hier allemaal. Dus als we echt beroemd worden, ga ik gewoon wat meer reizen. Dat doen we nu trouwens al. Het gaat goed met Cha rades. In januari hebben we in Gro ningen op Eurononic Noorderslag gestaan en begin dit jaar ook in de kleine zaal van Paradiso. We spelen het meeste in Zeeland, maar komen toch ook steeds verder het land in." „Bij Poppodium Brogum program meer ik ook. Als puber kwam ik er al graag als bezoeker. Voor mij ging Brogum toen al boven stappen in Re- nesse. Nu geef ik vooral bandjes die een band met Zeeland hebben graag de kans hier op te treden. Dat biedt groepen veel ervaring, net als de bandwedstrijden die in de verschil lende regio's in Zeeland worden ge organiseerd en waar wij als Charades ook veel aan hebben gehad." Trouwe scout „Ik ga voor het eerst naar Scoutrock in Heinkenszand, maar ik weet wel zo ongeveer wat het inhoudt. Zelf ben ik 15 jaar lid geweest van de scou tinggroep in Zierikzee. Daar hadden we destijds 'Explorockje', onze eigen Scoutrock, maar we hielden het maar drie jaar vol. We kwamen niet uit de kosten. We hebben veel zin in ons optreden in Heinkenszand. Natuur lijk zullen we daar onze gloednieuwe single 'Swoon' laten horen. Die is compleet met clip sinds vorige week ook te zien en te horen op You Tube." donderdag 27 september 2018 GO 'Stad buiten Zeeland is me te druk en te modern' Ali Pankow Percussie —Rick Kouwenberg Rick Kouwenberg is drummer in de band Charades. Ook levert hij een bijdrage aan de programme ring van Poppodium Brogum. FOTO DIRK-JAN GEJLTEMA Scoutrock, zat. 29 sep., festivaltent Aan 't Dijkje, Heinkenszand, aanvang 20.00 uur; scoutrock.nl Naam voorstelling: De Jokkebrokker Wie: Maas en Wat we doen Genre: Theater Leeftijd: Vanaf zes jaar Waar: Maaspodium, St. Jobsweg 3 in Rot terdam Wanneer: vrij 28 sept 19.30 u, zat 29 sept 19.00 u en zo 30 sept 15.00 u. Hoe kun je zo lie gen, dat men sen niet weten dat je liegt? De eerste tip krijg je gratis uitge reikt: zorg dat er een beetje waarheid in je leugen zit. Dus als jij morgen niet naar school wil, zeg je dat je een beetje ziek bent. En als je die dag bijvoor beeld bent gevallen, zeg je dat je bijvoor beeld last van je heup hebt door de val. Dat maakt je leugen extra sterk. In de voorstelling De Jokkebrokker worden jong en oud getest op hoe goed zij een leugen herkennen. Het is in feite een educatieve voorstelling over hoe de waarheid werkt. En wie liegt zo goed, dat hij de waarheid spreekt? Het is tijdens De Jokke brokker niet alleen na denken, het is ook ge nieten van acteurspel, dans en zang en (woord)grapjes. Het verhaal gaat over goo chelaar Karei Liegenie. Zijn trucs gaan de laat ste tijd steeds vaker Is het echt wat je ziet of hoort?FOTORoos MARIJNKNIJNENBURG mis: zijn balletjes en ko nijnen verdwijnen echt. En Karei begint te gelo ven dat hij kan toveren. De circusbaas denkt dat zij heel rijk kan wor den met zo'n artiest. Maar Karei Liegenie heeft ook een dochter. Zij wil niet dat haar vader liegt, maar haar de waarheid vertelt over zijn goocheltrucs. De vraag is of hij dat kan. Regisseur en bedenker Floris van Delft richt zich met De Jokkebrok ker op kinderen vanaf zes jaar. Dat is volgens hem de leeftijd waarop kinderen het onder scheid tussen fantasie en werkelijkheid door beginnen te krijgen. De ontdekking van het be grip liegen hoort daar bij. Op een aantal data zijn rond deze voorstel ling (op verschillende locaties tot en met 30 december) extra work shops te volgen. -Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53