Net naast doel geschoten in een vol voetbalstadion Intrigerende vlucht met een gestolen identiteit 7 Cocktail van spanning, humor en mysterie nieuwe vriendin die een duister ver leden met zich meedraagt. „Het is ze ker een van de meest gecompliceerde rollen die ik nu heb gespeeld. Gaan deweg verandert Stephanie van ka rakter. Ze beseft hoe eenzaam ze is, daarom laat zij zich door haar mon daine vriendin koeioneren. Ze wil door haar goedgekeurd worden, van daar dat zij zich zo slaafs gedraagt." Voor Kendrick is een thriller als A Simple Favor, die herinnert aan Hollywoodklassiekers als Whatever Happened to Baby Jane en All About Eve, een nieuwe stap in haar carrière. „Deze film heeft mij enigszins uit mijn comfortzone gehaald, hoewel er - zeker in het begin - ook humor inzit." Haar komische kwaliteiten als zange res en actrice kon Kendrick tot nu toe goed gebruiken in films als Pitch Per fect. Toch blijft het in haar ogen aan gewaaide succes haar verbazen. Schoonheid Ze klinkt bescheiden: „Ik beschouw me zelf niet als een bijzondere schoonheid. Toch word ik vaak opge roepen om auditie te doen voor films om de rol van het mooie meisje te spelen. Zo kijk ik helemaal niet naar mezelf. Ik vind dat ik er heel normaal uitzie. Kijk naar mijn tegenspeelster Blake Lively, dat is pas een spette rende schoonheid. En ze is ook bij zonder aardig op de koop toe." Het voordeel voor Kendrick is dat zij op straat of in vliegtuigen zelden wordt herkend door fans. „Ik ben niet al te lang, dus ik val meestal niet op. En als ik een honkbalpet opzet, her kent niemand mij. Daar ben ik eerlijk gezegd wel blij mee. Ik kan gewoon toeristenklasse vliegen, wat gezien mijn geringe beenlengte ook geen probleem is." Behalve als actrice en zangeres is Kendrick sinds enkele jaren ook be zig met schrijven. Op haar naam staan al enkele publicaties, waaron der Scrappy Little Nobody, dat deels autobiografisch is. Zij beschrijft haar jeugd in een middenklassengezin in de Ameri kaanse staat Maine, haar carrière op Broadway en haar belevenissen op het Oscar-gala. De titel van het boek klinkt bescheiden. „Zo voel ik mij soms ook. Ik ben nog steeds oprecht verbaasd over het succes dat mij is overkomen. Ik moet er nog steeds aan wennen." A SIMPLE FAVOR i Final Score Ruim 35.000 stadionbezoekers maken zich op voor een belang rijke voetbalwedstrijd in Londen. Niemand weet dat terroristen al daar in actie willen komen. Zij hebben op hun beurt niet gere kend op de aanwezigheid van een ex-marinier in het publiek. Die laatste blijkt als enige bij machte alle supporters te redden. Binnen 90 minuten natuurlijk. Het idee van reddingsmissies in een race tegen de klok is altijd spannend als uitgangspunt. Maar de rest moet ook kloppen. De schurken zijn clichématige Oostbloktypes met een ingewik kelde wraakagenda. Zoals vaker in filmland zijn het niets en nie mand ontziende griezels met bui tenproportionele krachten en dito wapens. Dat komt goed uit, want hoofdrolspeler Dave Bautista maait als ex-soldaat al even groots zijn vijanden neer. Bautista is boomlang en min stens zo breed, maar aan verfijnde acteertechnieken of uitstraling moet hij nog werken. Amit Shah, l V% die als onhandige suppoost voor de geslaagde komische noot zorgt, is eigenlijk de ster van de show. En dat kan toch niet de bedoeling zijn geweest. -MA/. Transit Hoewel de Duitse regisseur Christian Petzold zijn film Transit min of meer laat afspelen tijdens de Tweede Wereldoorlog in Eu ropa, kan zijn drama ook als bran dend actueel worden beschouwd. De vluchtelingen die hij voor stelt - een man met een gestolen identiteit en een vrouw die haar echtgenoot is kwijtgeraakt - pro beren uit handen van de nazi's te blijven en hopen via Marseille naar Amerika of misschien wel Mexico af te reizen. De link met het heden is onmiskenbaar. Petzold toont hoe mensen ra deloos en redeloos worden als zij niet weten of zij gaan overleven. Veel over de hoofdpersonages vertelt hij niet. De kijker blijft gis sen naar de achtergrond van vooral de man, genaamd Georg. Wat is zijn identiteit? Joods? Ver zetsheld? Oplichter? Door dergelijke onzekerheden in te vlechten blijft Transit een in trigerend verhaal dat zelfs ook nog romantiek biedt. - A.Z. donderdag 27 september 2018 GO Comédienne uit haar comfortzone A „Ik beschouw mezelf niet als een bijzondere schoon heid." FOTO GETTY IMAGES l%_J IJ Stephanie (Anna Kendrick) en vriendin Emily (Blake Lively). FOTO INDEPENDENT FILM KOMISCHE THRILLER Regie: Paul Feig. Hoofdrol len: Anna Kendrick, Blake Lively en Henry Golding. Alfred Hitchcock heeft nooit een echte komedie gemaakt, hoewel zijn films wel veel geestige momenten bevatten. Zijn collega Paul Feig (be kend van films als Brides- maids en Spy) benut de com binatie van spanning, myste rie en humor wel in zijn thril ler A Simple Favor. Anna Kendrick speelt Stephanie, een alleenstaande moeder die alles in haar leven op orde heeft. Misschien wel te veel. Als jonge weduwe met een vlog over voedsel- adviezen heeft zij haar leven volgestopt met sociale ver plichtingen op school. Behulpzaam als ze is, wordt zij ook nog gebruikt door een andere moeder (Blake Lively) die in alles haar tegenpool is. Zij is modieus, werelds, sexy en drinkt overdag al diverse cocktails. Geen wonder dat de burgerlijke Stephanie zich door haar laat inpalmen met bijna desastreuze gevolgen. A Simple Favor begint als een komische vriendinnenfilm, maar gaandeweg krijgt de film een ander karakter. Er is sprake van vermissing, ver dachtmakingen en een duis ter verleden dat door Stepha nie op haar doortastende wijze wordt ontrafeld. Feig maakt van het verhaal een vermakelijke film, die sterk leunt op de beide hoofdrolspeelsters. Weer be wijst de regisseur dat hij het beste haalt uit de actrices met wie hij werkt. - A.Z. ACTIE Regie: Scott Mann. Hoofdrollen: Dave Bautista, Ray Stevenson A Dave Bautista (rechts) gaat in een stadion de strijd aan met terroristen, fotodutchfilmworks DRAMA Regie: Christian Petzold. Hoofd rollen: Franz Rogowski en Paula Beer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51