0) Het klokje tikt nergens zoals in dit huis 6 Als specialiste in komische vertolkingen moest actrice Anna Kendrick (L/p/n the Air, Pitch Perfect, Twilight) uit een ander vaatje tappen in haar nieuwe film A Simple Favor. FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Fahrenheit 11/9 Versteegh in Smallfoot Doris Johnny English Emily naar de Oscars oor haar frêle uit straling lijkt de 1.57 meter lange Anna Kendrick niet met een geschikt om de heldin te spelen in een thriller. Meestal wordt zij gecast voor het spe len van schattige, breekbaar ogende types die door humor en doorzet tingsvermogen weten te overleven. In dat soort vertolkingen is Ken drick een expert. Vooral sinds de ko medie Up in the Air, waarin zij in een aantal scènes zelfs George Clooney van het scherm speelde. De rol le verde haar zelfs een Oscarnominatie op. Totaal anders is haar nieuwe film A Simple Favor. Daarin wil zij als de alleenstaande moeder Stephanie ach terhalen wat er met haar plotseling verdwenen vriendin Emily (een rol van Blake Lively) is gebeurd. Stephanie, een enorme uitslover die als vrijwilliger op de school van haar zoontje niet te stuiten is, staat voor iedereen klaar, zelfs voor de ar rogante Emily die de huismus laat kennismaken met een meer we reldse manier van leven, zoals het drinken van cocktails op elk moment van de dag. Kendrick (33) had met haar perso nage een haat-liefdeverhouding. „Ik zou bloednerveus van haar worden als zij mijn vriendin was", zegt zij. „Stephanie is heel aardig, staat voor iedereen altijd klaar, maar is tegelij kertijd ook irritant omdat zij alles beter denkt te weten. Vandaar dat zij op internet vlogt over van alles en nog wat." Inpalmen Stephanie staat minder sterk in haar schoenen dan haar omgeving denkt. Ze laat zich inpalmen door haar The House with a Clock in lts Walls Het zijn de twee volwassen hoofdrol spelers die de eer hoog houden in deze familiefilm, die weliswaar on derhoudend is, maar soms rommelig uitpakt. Waar in ijzersterke, originele kinderfilms 'raar' vanzelfsprekend is, moet er in deze Amerikaanse film van alles over worden uitgelegd; dat veroorzaakt helaas wat ruis. Nadat de ouders van Lewis zijn verongelukt, wordt de jongen anno jaren 50 naar zijn merkwaardige oom Jonathan gestuurd, die in z'n uppie een enorme villa bewoont. De mys terieuze, maar lieve buurvrouw komt gelukkig regelmatig op bezoek. Ter wijl Lewis zich in zijn nieuwe klas probeert staande te houden, ontdekt hij dat het huis lijkt te leven. Stoelen dansen door het huis, schilderijen veranderen waar je bij staat en er tikt een klok in de muren. Wat is hier aan de hand? En waarom zoekt Jonathan 's nachts de gangen af? Het duurt niet lang of Lewis wordt betrokken bij een magische speurtocht die zijn leven weer zin geeft. - Marieke Nieuwdorp. Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Johnny English €299.000 2 (-) Doris €206.000 3 (1) The Nun €169.000 4 (2) The Predator €78.000 5 (3) Peppermint €77.000 DOCUMENTAIRE Regisseur en provocateur Michael Moore zoomt in zijn nieuwe film in op de verkiezing van Donald Trump. Hoe heeft het zo ver kunnen komen? Moore durft zelfs toespraken van de Amerikaanse president in de mond van Adolf Hitier te leggen. ANIMATIE De Nederlandse stemmencast van de anima tiefilm Smallfoot, die vanaf 3 ok tober is te zien, is compleet. Het verhaal draait om een yeti die in contact komt met iets waar van hij niet wist dat het bestond: een mens. Jan Versteegh spreekt de stem in van de slimme jonge yeti Migo die vastbesloten is om het bestaan van de smallfoot te bewijzen. TRAGIKOMEDIE Tjitske Reidinga speelt de titelrol in deze Nederlandse variant van Bridget Jones. Ze snakt naar een man in haar leven, maar durft haar grote liefde amper aan te spreken. De film leunt vooral op de vertolking van Reidinga die het tragische lot van haar perso nage aardig weet te vertolken. KOMEDIE Voor de derde keer speelt Rowan At- kinson de rol van Johnny English, een soort brokkenpiloot die denkt dat hij James Bond is. Ondanks zijn gestun tel moet toch hij Engeland behoeden tegen een cyberaanval die het hele land dreigt stil te leggen. Hoe kan de digibeet English dat oplossen? AWARDS De korte anima tiefilm Emily van Marlies van der Wel is geselec teerd om na mens Neder land ingezonden te worden voor de aankomende Academy Awards in de categorie Best Animated Short Film. De film gaat over Emily, een bloemiste op leeftijd, die terugblikt op haar leven en die zich dan af vraagt: zal ze zelf ooit nog op bloeien? Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week. E 1 Ab Zagt FAMILIEFILM Regie: Eli Roth. Hoofdrollen: Jack Black, Cate Blanchett Jack Black in zijn rol als oom Jonathan, foto entertainment one benelux FL1NT WATER donderdag 27 september 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50