Aanblijven vmbo-baas verbijstert Kamer 3 dgn Duitsland**** 4 De ene dag liet ze dolblij een hanenkam knippen, de volgende dag lag ze in bed en wilde dood. Tineke is manisch depressief, net als haar broer en moeder. De familie worstelt al jaren met het vinden van de juiste hulp. Incidenten met verwarde personen doen zich geregeld voor. In veel gevallen moet de politie ingrijpen. k hoorde vandaag iets belachelijks: er zijn basisscholen in het land waar kinde ren les krijgen in ver ward gedrag." Tineke trekt haar wenk brauw op. „Normaal gesproken leer je kinderen om geen snoepjes aan te nemen van vreemde man nen. Maar je leert ze toch niet wat ze moeten doen als ze een verward persoon tegenkomen. Dat maakt ze bang. Wie zijn die rare mensen op straat? Wat doen ze dan? Bo vendien is die zorg toch echt iets voor gespecialiseerde zorgverle ners." Tineke (33)* is volgens de com missie van Onno Hoes 'een ver ward persoon', iemand die de grip op zijn leven kwijt is. „Met als grote verschil met de verhalen in de media: ik ren niet schreeuwend over straat en steek ook geen auto's van de buurman in de fik. Ik ben zoals zoveel anderen: aan mij zie je niets, ik zit vooral mezelf in de weg. Er zijn zelfs mensen ge weest die op mijn dieptepunt zei den: wat zie je er goed uit." Tineke is manisch depressief. Dat betekent dat ze stemmingswisse lingen heeft en niet kan werken. Na dit interview, weet ze al, is ze doodmoe. De rest van de week heeft ze verschillende afspraken afgezegd om haar tollende hoofd - 'dat staat nooit uit' - rust te gun- nen. Het gaat nu redelijk, vertelt ze. Ze slikt nog altijd elf pillen per dag, maar heeft eindelijk een goede psychiater gevonden. Tij dens haar tienerjaren dachten hulpverleners dat Tineke depres sief was. Ze beschadigde haar be nen met een keukenmesje, lag het liefst in bed en deed een zelf moordpoging. „Maar ze misten mijn overmoedige periodes, de manies, waarin ik al mijn geld uit gaf aan spulletjes die ik niet nodig had of de kinky kapper instapte en zei 'doe maar wat leuks'. Ik liep met een hanenkam weer naar bui ten." Belasten Pas jaren later vertelde Tinekes moeder haar kinderen dat ze ma nisch depressiefis - 'ze wilde ons er niet mee belasten' - en viel het kwartje. Al die tijd had Tineke de www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-235969370cPg Terwijl alle andere bestuurders deze zomer opstapten nadat 354 examens ongeldig waren ver klaard, kan Postema nog zeker twee jaar door. 'Verbijsterend', oordelen de partijen. Saillant de tail: de Onderwijsinspectie komt uiterlijk over twee weken met het onderzoeksrapport over het deba cle. Postema beloofde eerder zijn lot daaraan te verbinden. De con tractverlenging van Postema bij de Stichting Limburgs Voortgezet Onderwijs viel deze week hele maal verkeerd bij een aantal par tijen. SP-Kamerlid Peter Kwint wil dat minister Slob in de Tweede Ka mer komt uitleggen hoe Postema kan aanblijven na de grootschalige examenproblemen. „Honderden kinderen zijn gedupeerd, maar de bestuurder verlengt zijn contract met twee jaar", aldus Kwint, die spreekt van een 'totaal gebrek aan verantwoordelijkheid nemen'. Een Kamermeerderheid van D66, CDA, VVD, GroenLinks en de PVV steunt het debat. Michel Rog (CDA) noemt de contractver lenging verbijsterend. Lisa Wes- terveld (GroenLinks) wil dat er breder wordt gekeken naar de werkwijze van raden van toezicht en besturen. Het was de raad van toezicht die Postema's contract verlengde. Beertema (PVV) hekelt het feit dat de minister weinig wettelijke middelen heeft. „De ra den van toezicht en de colleges van bestuur hebben alle macht en le ven in hun eigen morele bubbel." De Onderwijsinspectie ver klaarde op 24 juni 354 examens van VMBO Maastricht ongeldig. De leerlingen moesten hun exa mens overdoen. Twee bestuurders van de scholenkoepel stapten op, maar Postema bleef aan. Wel gaf hij zijn voorzitterschap van de PvdA-fractie in de Eerste Kamer op. Postema was gisteren niet be schikbaar voor commentaar. 4 dagen 69, 3 dgn Makkum**** 4 dgn Duitse Eifel HP donderdag 27 september 2018 A Augustus 2016, A4 bij Amsterdam. Politie haalt verwarde man uit bus. fotoanp A Februari 2018, Den Haag. Man gooit huisraad op straat, fotodistricts Tineke kreeg j arenlang de verkeerde behandeling Hanneke van Houwelingen Rotterdam „Aan mij zie je niets, ik zit vooral mezelf in de weg", vertelt Tineke openhartig. FOTO SASKIA BERDENIS VAN BERLEKOM 1 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Een Kamermeerderheid wil zo snel mogelijk tekst en uitleg van minister Arie Slob (Onder wijs) over de contractverlen ging van André Postema bij de scholenkoepel waar VMBO Maastricht onder valt. Maarten van Ast Den Haag Voor maar: Slaap in het landelijke Niederkassel nabij Keulen (20 km) en Bonn (15 km). 2 nachten incl. ontbijt in 4* Hotel Clostermanns Hof (8,4) Gratis parkeren, gebruik Finse sauna en fitness De Kerstmarkt van Keulen is van 26 nov. t/m 23 dec. Aankomsten t/m maart. Betaal pas bij aankomst! 4* Beach Hotel De Vigilante (8,3) 3* Hotel Katharinenhof (7,7) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt Gratis gebruik van wifi cy| 50 3x een 3-gangen diner Aankomsten t/m maart Gratis wifi en parkeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4