Nostalgie, liefde en alles anders doen 0 Tentoonstelling 4 Peter Koelewijn komt met zijn theatertour naar Zeeland. Zaterdag staat hij, samen met zijn band The Rockets, in het Ledeltheater in Oostburg. „Het is een eindje rijden, maar dat jfl hebben we er graag voor over." Onderdompeling in nostalgie bij Weet je nog wel... World Press Photo Ik heb periodes gekend dat ik wel klaar was met het leven als artiest 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Muziektheater donderdag 27 september 2018 GO Zolang het publiek komt, Peter Koelewijn en zijn Rockets. Hans Puik De huidige theatertour van Koelewijn is een bijzon dere. Het is zijn eerste ei gen theaterprogramma met de band. „Natuurlijk ben ik regelmatig in thea ters geweest, maar nooit met mijn eigen programma. Daarom kijk ik er ex tra naar uit." Wat opvalt aan de aankomende tour, zijn de vele optredens in Vlaanderen. „Al mijn bekende liedjes werden ook in België grote hits. Je zou kunnen zeggen dat het Vlaamse pu bliek trouwer is aan artiesten dan het Neder landse. Als je in België als zanger wordt omarmd, is dat voor het leven. In Nederland is men iets kritischer." A Koelewijn en zijn bandleden zijn hele- gA maal klaar voor de drukke periode met optredens. „We hebben er veel zin in, al moet ik zeggen dat het overlijden van Anneke Grönloh wel een donkere schaduw werpt over onze tour. An neke en ik hadden aan het begin van onze carrières een bijzon dere band. We traden allebei op in dezelfde shows en dan reed ze, samen met haar moeder, mee met het busje van onze band. Het was een schok F toen ik hoorde dat ze was overleden." J Het is ruim 58 jaar gele den dat Koelewijn zijn eer ste nummer één hit scoorde. Kom Van Dat Dak Af was de Nederlandstalige sensatie van dat moment. In die peri ode traden Koelewijn en 'zijn Rockets' vaak op in Zeeland. „Je had bekende zalen in IJ- zendijke, Goes en Middelburg. Alle grote Nederlandse artiesten stonden in de rij om daar op te tre- Peter Koelewijn Deze week kunt u zich onder dompelen in nostalgische Neder landse liedjes, foto's van over de hele wereld begeleid door mu ziek, de ingewikkelde liefdes van een Italiaanse componiste en, voor de verandering, cabaret over het roer om, alles anders doen en hoe moeilijk dat is. Nut van Noord-Beveland laat met het muziektheaterpro gramma Weet je nog wel... in Dorpshuis Onder de Toren in Wissenkerke de nostalgie hoogtij vieren. Het trio Maaike Widdershoven, Tony Neef en Ruud Bos brengt tijdloze Ne derlandse liedjes. Hun reper toire bevat onder meer num mers van Robert Long, Wim Sonneveld, Annie M. G. Schmidt, Frans Halsema, Toon Hermans, André Hazes, Karin Bloemen en Vader Abraham. Het belooft een ode aan het muzikale Nederlands cultuur goed te worden, een feest van Ruud Bos, Maaike Wid dershoven en Tony Neef (vlnr). herkenning. Maaike Widders hoven is bekend als musical ster, maar beschikt ook over een klassieke zangstem. Ook Tony Neef maakte naam met talrijke musicalrollen, maar is tevens kleinkunstzanger en stemacteur. Pianist, componist en bandleider Ruud Bos maakt dit trio compleet. De nummers in Weetje nog wel... zullen worden afgewis seld met verhalen uit het rijke beroepsleven van deze drie ar tiesten. Zaterdag 29 september, Dorpshuis Onder de Toren, Wissenkerke, 20.00 uur. De prestigieuze World Press Pho- totentoonstelling komt eind no vember naar Hulst. De expositie leidt Hulst Cultureel in met een mu zikale avond waarin fotografie de rode draad vormt. De onderschei den fotografen Pieter ten Hoopen, Sohrab Hura en Sébastien van Mal- leghem presenteren hun werk. Mu ziek van onder meer Tip Toe Topic, Hannes d'Hoine en Sjoerd Bruyl. m Vrijdag 28 september, Spoor 011 in Hulst, 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48