3 Wat begon als een examenfeestje |p Dvd AQuiet Place Tim Fransen Doe maar in kleur Mount Eerie Boek BRIEVEN AAN KOOS Cd lp Lp GESCHIEDENIS duo genaamd The Emiglios. We ken den ze niet, maar het bleek een erg leuke act te zijn. Zij gaan twee optre dens doen. In de middag spelen ze een jukebox-sessie volgens het con cept 'U vraagt, wij draaien' en 's avonds treden ze nog een keer op. Een minder verrassende naam op het festival is Renzo van Poecke. Uit mijn hoofd durf ik gerust te stellen dat hij verreweg de meeste optredens in Sas van Gent gegeven heeft. In allerlei sa menstellingen is hij al bij ons ge weest." Geluidsbestendiger Net als vorige edities is er dit jaar ook weer een singer-songwritergedeelte ingericht. Tot groot genoegen van Vinke. „Mijn muzikale voorkeur ligt bij de rock, dat zal je niet verbazen. Toch vind ik het mooi dat we ook rustigere muziek aan ons publiek voorschotelen. In het singer-song- writer gedeelte kunnen mensen in een intieme sfeer met bijvoorbeeld een lekker glas wijn relaxed genieten van mooie luistermuziek. Voor onze dj's hebben we trouwens dit jaar een andere ruimte gevonden. Een wat ge luidsbestendiger om het zo maar te zeggen, haha. Een groepje van onze een kunstgalerie en een cinema, waar in samenwerking met filmfesti val Tegenstroom korte films worden vertoond. Geen drempel Een grote verandering voor Vinke en zijn kompanen is dat de Leutfabriek tegenwoordig permanent gehuurd wordt. „Dat is echt een grote vooruit gang. We kunnen nu zaken zo in richten, dat ze blijvend zijn. Zo heb ben we sinds dit jaar de pub volledig naar onze wensen omgebouwd. Geen gesjouw meer met mobiele harren, maar gewoon onze eigen pub. De voorbereiding duurt dit jaar dan ook een stukje langer. We pakken de za ken nu grondig aan, zodat we langere tijd met deze opzet door kunnen gaan. Ik vind het geweldig om een festival van deze grootte aan te kun nen bieden aan het Zeeuws-Vlaamse publiek. We hebben er altijd bewust voor gekozen om het festival gratis te houden. Er moet geen enkele drem pel voor wie dan ook zijn om naar ons festival te komen." Daar zitten zeker ook wat commerci ëlere nummers bij, die toegankelijk zijn voor een breed publiek. Een an dere band die ik wil noemen is Cash Only. Zoals de naam al zegt, spelen ze alleen nummers van Johnny Cash. Het zijn stuk voor stuk rasmuzikanten die trouwens allemaal uit Zeeland komen. Ze hebben al eerder bij ons gestaan, maar toen stonden ze veel te vroeg op de dag geprogrammeerd." Sowieso staan er de nodige lokale acts op Factory Festival. Soms komen er echter ook artiesten uit andere windstreken waaien. „Een tijd terug zijn we benaderd door een Italiaans vrijwilligers heeft hier een prachtige Worst Case Scena- ruimte voor gemaakt in de kelder van rio. het gebouw. Ik blijf het zeggen, onze foto kevin van campenhout locatie is uniek. Er zijn zoveel ruim tes, waar je alle kanten mee op kunt." Zo zijn er naast de muziekpodia ook donderdag 27 september 2018 GO A Quiet Place onder scheidt zich van andere horrorfilms. Niet zozeer door het verhaal (wie uit de klauwen van een groep blinde monsters met su- pergehoor wil blijven, kan alleen overleven door stil te zijn), maar wel door de uitwer king. Stilte wordt in deze film gebruikt om de spanning op te voeren en om aan te tonen hoe beangstigend het voor mensen moet voelen om stil te moeten zijn. Verschenen bij Universal Pictures. Cabaretier Tim Fransen (30) debuteert als schrij ver. In Brieven aan Koos, avonturen van een zolder kamerfilosoof beantwoordt hij de grote levensvragen. Wat is van waarde, in het licht van onze sterfelijk heid? Hij reist zijn helden Friedrich Nietzsche en Albert Camus achterna en belandt zo in onverwachte avonturen. Zo verzorgt hij bejaarden in Rusland. Verschenen bij Das Mag. De Nederlandstalige ska van Doe Maar was ongekend populair in de jaren 80. De band treedt nog steeds op. Met het tweede studio album (en het eerste met Henny Vrienten) Skunk brak de Til- burgse formatie door bij het Nederlandse publiek. Dat album verschijnt nu, net als vier andere, als gekleurde vinylplaat, inclu sief een cd. Verschijnt morgen bij Music on Vinyl. Het was een van de hoog tepunten op de vorige editie van Le Guess Who?, het jaarlijkse festi val voor baanbrekende muziek in Utrecht. In de Jacobikerk speelde Mount Eerie een hartverscheu rende akoestische set liedjes over zijn aan kanker overleden echtgenote. Zanger Phil Elverum van de Amerikaanse muziek groep hoorde dat het goed was en be sloot het concert uit te brengen op vinyl. De dubbel-lp is nu te koop. Skunk City. Nu 28 jaar geleden ontstond het idee voor Rock around the Bridge. Wat begon als een examen feestje groeide uit tot een rockfestival, dat binnen en buiten de regio bekend was. De eerste editie vond nog plaats op het scoutingterrein in Sas van Gent, maar al snel werd een grotere locatie gevonden. Vlak voor de vijfentwingste editie werd besloten de formule stop te zetten. Jan Vinke: „Het was tijd voor vers bloed, nieuwe ideeën en een nieuwe formule. Gelukkig hebben we een nieuwe generatie gevon den, die maar wat graag helpt met de organisatie en zaken bedenken. Rock around the Bridge was ge weldig, maar de toekomst ziet er minstens zo mooi uit." Factory Festival, zaterdag 29 september, De Leutfabriek in Sas van Gent. Eerste optreden, Kinder band, vindt plaats om 13.15 uur. Voor het programma zie: factory- festival.nl. Cash Only bestaat uit Zeeuwse muzikanten die uitsluitend num mers van Johnny Cash brengen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47