O CD 10 ZE Bij VC Vlissingen is Bannani wel welkom Belgische transfer voor Van de Guchte WK in Innsbruck de kroon op superseizoen Goes kiest unaniem voor Jos Smits Antwan Tolhoek bereidt zich voor op zijn WK-debuut. De wielrenner uit Yerseke ging op bezoek bij voormalig dorpsgenoot Johnny Hoogerland. Karim Bannani heeft dinsdagavond voor de eerste keer meegetraind bij VC Vlissingen. De zondag-hoofdklasser biedt hem de kans zijn conditie op peil te houden, nadat dat vorige week bij Hoek niet mogelijk bleek. Bij de der dedivisionist waren ze bang dat het meetrai- nen van de Terneuzenaar voor onrust zou zor gen binnen de selectie. Karim Bannani is clubloos omdat hij deze zomer geen nieuwe werkgever wist te vinden. De voetballer, die op de hele linkerflank uit de voeten kan, speelde zes jaar in de jeugdopleiding van PSV en maakte in januari de overstap naar FC Dor drecht. Daar vertrok Bannani aan het eind van het vorige seizoen. Quinty Van de Guchte maakt na dit seizoen de overstap van de ene Belgische ploeg naar de andere. De negentienjarige wielrenster uit Driewegen verkast van het Isorex NoaAqua Ladies Team naar het Keukens Redant Cycling Team. „Het was geen makkelijke beslissing", vertelt Van de Guchte over haar keuze. „Ik heb vier jaar met veel plezier bij Isorex gereden, gelukkig gaan we op een goede manier uit el kaar. Bij mijn nieuwe ploeg rijden wat meer dere oudere vrouwen dan bij Isorex. Die erva ren rensters kunnen mij veel nieuwe dingen bijbrengen." Lees meer over de transfer op www.pzc.nl/sport Jong Oranje Voetbalvereniging Goes heeft in Jos Smits (65) een nieuwe voorzitter gevonden. Hij werd gisteravond unaniem verkozen tijdens de Al gemene Ledenvergadering van de club. Sinds het vertrek van Henk Zwartelé afgelo pen januari voerde Smits op interim basis het bestuur aan. Gisteren werd hij dus officieel benoemd. Als het financieel mogelijk blijkt, wil de voorman de stap naar de tweede divisie wagen. „Die ambitie is er." Met de benoeming van Smits telt het Goese bestuur zeven namen. Na het vertrek van Zwartelé bestond de dagelijkse leiding van de vereniging uit slechts twee personen. Kerkhove Beker Terwijl de gebeurtenissen in de Tour de France de wielerheadlines bepaalden in de zomer van 2016, was Antwan Tolhoek actief in de Ronde van Oostenrijk. De renner uit Yerseke (24), die zondag zijn WK-debuut maakt, keerde deze week terug in het Alpenland. Daarop kwam bij hem het besef dat hij 'toch wel aardig wat bereikt heeft in die twee jaar'. Hoewel Tolhoek dit weekeinde pas in actie komt op het wereld kampioenschap in Innsbruck, zit hij al ruim een week in Oostenrijk om zich voor te bereiden. Hij ver blijft in Velden am Wörthersee, zo'n vierhonderd kilometer van Innsbruck, bij het pension van voormalig dorps- en ploeggenoot Johnny Hoogerland. De Nederlands kampioen van 2013 runt sinds dit jaar samen met zijn vrouw Gerda zijn eigen pension in Oostenrijk. „Als je het WK rijdt, mag je hier heen komen, had Johnny gezegd toen nog niet duidelijk was of ik het WK ging rijden", vertelt de renner van Team LottoNL-Jumbo. Tol hoek, die dit seizoen onder meer lof oogstte met zijn sterke optreden in de Tour de France, werd inderdaad door bondscoach Thorwald Vene- berg geselecteerd voor de bergach tige wegwedstrijd. „Ik was nog nooit bij het pension van Johnny geweest en we hadden al afgesproken dat ik er een keer heen zou komen", zegt Tolhoek. „Dus ja, dan is dit de ideale gelegen heid om dat te doen. Johnny weet natuurlijk wat je voor de sport moet doen en laten, dat maakt het wel makkelijker. Als een vriend een ho tel heeft waar je naar toe kan, is dat leuk. Maar als hij niks van wielren nen snapt, is dat ook niet handig. Bij Johnny heb ik dat allemaal." Tolhoek spreekt daarom van de ideale omstandigheden om zich voor te bereiden op het WK. „Het is hier prachtig in Oostenrijk en in aanloop naar het WK is het super belangrijk om veel kilometers in de Als je het WK rijdt, mag je hierheen komen, had Johnny gezegd bergen te maken", stelt hij. „Je moet trainen op wat nodig is. Als je moet sprinten, moet je op sprinten trai nen en als je moet klimmen, moet je op klimmen trainen. En ja, er een WK met veel klimwerk aan." „Johnny heeft iedere dag een mooie ronde gemaakt, die ons over verschillende beklimmingen leidt", gaat de Bevelander verder. Zo reden de twee woensdag de Dobratsch op, een berg die Tolhoek ook be dwong tijdens zijn optreden in de Ronde van Oostenrijk in 2016. Des tijds fungeerde de ruim tweedui zend meter hoge bergtop als finish- locatie van de vijfde rit en kwam de Bevelander als achtste boven. „Ik weet nog dat ik me die dag ei genlijk heel slecht voelde en hele maal niet voor een uitslag wilde rij - den", vertelt Tolhoek. „Dan zie je toch dat je boven jezelf uit kunt stij gen op sommige momenten. Die prestatie was voor mij de bevesti ging van: goh, ik kan toch wel goed klimmen eigenlijk. Dus dat was wel een leuke herinnering die daar bo venkwam. Het was mooi om er even bij stil te staan en terug te den ken aan waar ik twee jaar terug stond. We hebben nog even een fo tootje gemaakt." Toppers „Want weet je", zegt de klimmer, „voor mij is het ook gewoon bijzon der als ik die lijst zie van de Neder landse renners die zijn geselecteerd voor het WK. Het is niet niks dat ik daar nu tussen sta." Behalve Tol hoek behoren onder meer toppers als Tom Dumoulin, Steven Kruijs- wijk en Wout Poels tot de achtkop- pige formatie die Nederland zon dag vertegenwoordigt in de 258 ki lometer lange wegrit. Tolhoek ziet zijn WK-selectie als een bekroning van zijn goede sei zoen, met de Tour als uitschieter. Na de Ronde van Frankrijk reed de Yersekenaar nog zes eendagskoer- sen, waaronder de Clasica San Se- bastian, die een week na de Tour werd verreden. De tiende plaats die hij daar behaalde, was voor hem het bewijs dat hij ook in eendagskoer- sen met de besten mee kan komen. Voor Tolhoek, die vandaag arri veert in Innsbruck, is gezien het grote aantal sterren in de Neder landse ploeg vermoedelijk een die nende rol weggelegd. „Maar", merkt hij op. „Bergop kan er veel gebeuren tijdens zo'n lange rit. Je moet maar net de juiste benen heb ben." En daar zal het bij Tolhoek in elk geval niet aan liggen, na zijn ideale WK-voorbereiding in de Oostenrijkse bergen. donderdag 27 september 2018 GO VOETBAL WIELRENNEN Van de Guchte in haar nieuwe tricot. VOETBAL Korfbalster Willemijn Bouwens is door bondscoach Kees Vlietstra opgenomen in de selectie van Oranje onder 21. De negentienja rige speelster van TOP Arnemuiden zat eerder al in Nederland onder 19. Daarmee werd ze in het voorjaar van 2018 Europees kampioen. Bij de Zeeuwse hoofdklasser is ze inmiddels ook niet meer uit de basisacht weg te denken. Tennisster Bente Bierma (14) uit Koude- kerke heeft de Masters-titel van het district West-Brabant in de D-categorie (4.0-4.9999) op haar naam gepakt. De speelster van TC Etten was dinsdagavond in de vanwege de weersomstandigheden uitgestelde finale met overtuigende cijfers te sterk voor Kelly Goris- sen: 6-2 6-3. Rick van Dron- gelen (HSV) is één van de 26 voetballers in de voorselectie van Jong Oranje. Bart Nieuwkoop (Feyenoord) ontbreekt op de lijst van bondscoach Erwin van de Looi. J Tennisster Le- sley Kerkhove had drie sets nodig om de tweede ronde te bereiken in het Franse Clermont-Fer- rand. Ze ver loor de eerste set van de En gelse Eden Silva, maar sloeg terug: 6-7 6-1 6-2. In de krant van gisteren stond abusievelijk vermeld dat de voetbalsters van Sparta/JVOZ gisteren tegen IJzendijke zou den spelen in de beker. Dit duel vindt ech ter pas plaats op 17 oktober in Rotterdam. O CL CO Antwan Tolhoek (r), Johnny Hoogerland (I) en Reinier Honig op een Oostenrijkse berg. fotoprivéfoto Ons kent ons in Oostenrijk Arwin Willemsen Velden am Wörthersee - Antwan Tolhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38