I Cultuursector sluit allianties ZIE WAT WE DOEN 7 SCHELDEWIJKVLISSINGEN VOORBEREIDINGEN Wegwerkers zijn gisteren begonnen met de aanleg van asfaltwegen in de Scheldewijk in Vlissingen. Het asfalttracé is bedoeld om werkverkeer straks naarde bouwpercelen in de nieuwe buurten Broederband en De Vesting te brengen. - r De straten van die twee wijkjes sluiten aan op bestaande wegen in de nabije Rooie Buurt. Dus krijgen ook de nieuwe wijkwegen straks een bestrating van klinkers of an dere stenen. De op de huidige Sin gel aansluitende asfaltwegen, die gisteren werden aangelegd, zijn puur bedoeld als tijdelijke werk- wegen. „Ze zijn nodig voor het bouwverkeer. De komende jaren moeten honderden huizen wor den gebouwd en voor die werk zaamheden zal verkeer af en aan rijden", legt projectleider Schelde- kwartier Hans van Houdt uit. De nieuwe wijken verrijzen in diverse fases. Het bouwrijp maken van grond voor de Broederband en De Vesting is ver gevorderd. De bouw van vele tientallen huur- en koophuizen ten zuiden van de doorgetrokken Singel be gint volgend jaar. In 2020 moeten - de eerste bewoners van die wo ningen de sleutel krijgen. Dage lijks projectleider Scheldewijk Raymond Versloot meldt dat de deze week aangelegde asfaltwegen zo lang blijven liggen als er bouw verkeer overheen moet. Pas als bouwvoertuigen niet meer verder de Scheldewijk in moeten, kun nen de wegen worden vervangen door permanente klinkerwegen. Overigens hoeft transport voor onder meer ruim 180 huurwonin gen net achter de Paul Kruger- straat niet over de nu aangelegde asfaltweg. „De bestaande Singel heeft twee rijbanen. Die komen ook in het verlengde deel terug. We leggen dus over een tijdje ook ten noorden van de huidige bouw- weg een tijdelijke asfaltweg aan voor het bouwverkeer in dat deel van de Scheldewijk", legt Versloot uit. De komende jaren moeten honderden huizen worden gebouwd Het duurt overigens nog wel even voor aan de bouw van huur woningen van L'Escaut in het deel ten noorden van de Singel wordt gebouwd. Zo moet een perceel achter de vroegere wasserij Edel weiss tot zeven meter diep worden afgegraven om de grond goed te saneren. Behalve in de Scheldewijk wordt begin volgend jaar ook druk ge bouwd in de Ketelmakerij en op de Kop van het Dok in het Schelde kwartier. Het bouwrijp maken van de Kop van het Dok begint vol gende week. De eerste maand is nodig voor het ontgraven en slo pen van een klein deel (23 meter) van de voormalige scheepshelling, waarop een nieuwe rijbaan komt. Als die weg er ligt, wordt tussen november en volgend jaar februari de huidige Hellingbaan opgebro ken. Tijdens een inloopbijeenkomst in zorgcentrum Scheldehof kregen enkele tientallen omwonenden van Scheldewijk-noord gister(voor)avond informatie over de komende werkzaamheden. Ook kregen ze antwoord op vra gen over te verwachten overlast in de buurt van hun woning. Belangstelling Concrete inschrijvingen voor te bouwen huizen hoefde Van Houdt niet aan te nemen. Maar hij con stateerde wel dat vooral welge stelde ouderen ook belangstelling hebben voor een duurdere (huur)woning in de Scheldewijk. „Vooralsnog willen we tussen Paul Kruger- en Willem Ruys- straat vooral koop- en huurhuizen in de goedkope en middeldure sector laten bouwen", benadrukte Van Houdt het beleid. Dit is één van de vele uitkomsten van de Alliantiefabriek waarin gis teren mensen uit kunst en cultuur in Middelburg elkaar hebben ont moet. Daarin stond het sluiten van verbintenissen (allianties) cen traal. Meer en betere samenwer king is namelijk het speerpunt in het nieuwe kunst- en cultuurbe leid van de gemeente voor de ko mende tien jaar. De Cultuurvisie Middelburg 2028 is geschreven door de culturele sector zelf. In de schouwburg troffen zo'n zestig kunstenaars en vertegen woordigers van instellingen en or ganisaties elkaar. Ze wisselden vraag en aanbod met elkaar uit om daarna te ontdekken wie elkaar kunnen helpen. Jammer „Leegstand is jammer. En tegelij kertijd zoeken kunstenaars naar ruimte. Een pand als podium, dat zou dan toch mooi zijn", opperde Annet Hannewijk van de ge meente. „Wij willen wel bemidde len." Sterker nog: „We hebben vandaag al veel partners gevon den." Poppodium De Spot en de Stadsschouwburg Middelburg gaan elkaar ook helpen. In dit geval niet met voorstellingen, maar met kennis over het huren van LED- verlichting en een duurzame toe komst. Doe-Groep „Er zijn zichtbare maar ook veel onzichtbare allianties gesloten", concludeerde Manon Veroude van de Doe-Groep die de Alliantiefa briek organiseerde. Zonder con crete afspraken ontstonden name lijk ook veel ideeën voor nieuwe projecten en samenwerkingen. „De komende tijd gaan wij alle kaartjes met vraag en aanbod be kijken. Misschien ontdekken wij nog meer mogelijkheden. Dan gaan wij die mensen bij elkaar brengen." donderdag 27 september 2018 WA Asfalt ligt klaar voor bouwverkeer René Hoonhorst Vt? -f - Het eerste op de Singel aansluitende stuk asfaltweg is gisterochtend aangelegd, foto ruben oreel '•r.. '2 - Hans van Houdt, projectleider Scheldekwartier Kunstenaars die in Middelburg ruimte zoeken om hun werk te laten zien, kunnen de oplossing zijn voor leegstaande monu mentenpanden. De gemeente Middelburg gaat daarin bemid delen tussen kunstenaar en ei genaar. Maurits Sep Middelburg PROGRAMMA Presentatie van verschillende afdelingen over onze productieprocessen, verladingen, milieu- en innovatieprojecten Rondleiding over ons raffinaderijterrein t Spuitvaardigheidstest voor jong en oud bij de bedrijfsbrandweer Presentatie van de specifieke vakgebieden van onze vaste onderhoudsaannemers Kinderhoek met kinderlaboratorium en schminken U bent op zaterdag 13 oktober van harte welkom op de open dag bij Zeeland Refinery. Wij laten u graag zien hoe wij aardolie verwerken tot brandstoffen zoals benzine, diesel, LPG en vliegtuigbrandstof. MELD U AAN VOOR DE RONDRIT online via www.zeelandrefinery.nl/aanmelden of telefonisch via 0800 -0231 805 ZeQLanD RBFinQRtl Luxemburgweg 14455 TM Nieuwdorp (havennr. 6501

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35