Gezin uit Zonnemaire in zak en as na diefstal van puppy Pip Restaurant De Beren in voorjaar naar Goes 4 Angstvoor mislopen loon houdt Russische bemanning in Terneuzen Unieke www.dekoninck.be 4 ZONDER GIDS, OPEIGEN RITME Ze mogen gewoon van boord, ver telt inspecteur Gijs Mol van de In ternationale Transportfederatie (ITF). Dat is volgens hem ook het probleem niet. „Maar", vertelt hij, „als ze voorgoed het schip verlaten en het vliegtuig naar huis nemen, verbreken ze hun contract en ver spelen ze hun rechten. Ze doen daarmee afstand van hun loon- en arbeidsvoorwaarden." De meeste bemanningsleden op de Kuzma Minin hebben, weet Mol, een arbeidsovereenkomst voor zes maanden. Het schip ligt inmiddels sinds 15 mei vast in de Terneuzense Massagoedhaven. Verschillende contracten zullen binnen afzien bare tijd aflopen. Het is volgens Mol dan nog maar de vraag of de be manningsleden van boord kunnen of willen. „Eén man is sinds januari op het schip", vertelt de ITF-inspecteur. „Hij is ver over zijn contract heen, maar hij wil toch niet naar huis uit angst zijn rechten te verliezen." Als bemanningsleden wel zou den willen vertrekken, komen an dere problemen om de hoek kijken. Ze hebben dan een visum nodig. Iets of iemand zal ook de reiskosten moeten betalen. Mol vraagt zich af of de rederij Een bemanningslid is ver over zijn contract heen, maar wil toch niet naar huis uit angst zijn rechten te verliezen van de Kuzma Minin, de Mur- mansk Shipping Company, nog wel in staat is vliegtickets te betalen. Schuldeisers hebben wereldwijd beslag laten leggen op schepen van de maatschappij. Of het bedrijf dan toch onlangs achterstallig loon heeft uitbetaald, zoals eerder ge meld, kan Mol niet bevestigen. „Ik heb de indruk dat de zeelui in Ter neuzen zelf geen geld hebben of contanten kunnen opnemen." Wat ook meespeelt, is dat op een schip een minimale bemanning aan boord moet blijven, al ligt het aan de ketting. De havenautoritei ten eisen dat uit veiligheidsoverwe gingen. De Kuzma Minin stamt uit 1980. „Op zo'n oud schip moet mi nimaal veertien, vijftien man aan boord blijven", schat Mol in, „voor onderhoud en het verhelpen van eventuele technische mankementen, want als het beslag eraf wordt ge haald, moet het schip wel weer weg kunnen varen." De ITF-inspecteur heeft geen idee hoe snel er een op lossing kan zijn voor de Russi sche zeelui. „Het is bekend dat de rederij in financiële problemen ver keert, maar de oorzaken ken ik niet." Een faillissement kan voor een stroomversnelling zorgen of een schuldeiser moet naar de recht bank stappen om openbare verkoop van het schip af te dwingen. Mol: „Er is geen pijl op te trekken hoe lang dit nog gaat duren." Het hondje, een golden retriever van drie maanden oud, woont sinds acht weken bij het gezin. „We heb ben haar opgehaald uit het asiel in Tilburg", vertelt Damian. Omdat het hondje nog speels is en 'alles ka pot bijt in huis', moet ze altijd even in de schuur als het gezin de deur uit gaat. Zo ook dinsdag, toen De Feiter een boodschap ging doen. „Maar toen ik terug kwam en haar wilde uitlaten, was ze verdwenen." De Feiter ging in eerste instantie aan zichzelf twijfelen, maar toen hij ontdekte dat ook haar riem en haar Het is bizar. De schuur was open, maar de poort was op slot voer weg waren, concludeerde hij dat Pip wel meegenomen moet zijn. Dat is gebeurd tussen ir.30 en 12.30 uur. Maar door wie en waarom, daarvan heeft hij geen idee. „Het is bizar", zegt hij. „De schuur was open, maar de poort was op slot. Dus daar zijn ze over heen geklommen", denkt de inwo nervan Zonnemaire. Hij heeft aan gifte gedaan bij de politie en het hele dorp al afgezocht. Ook is de hond als vermist opgegeven bij Amivedi en heeft De Feiter een op roep op Facebook geplaatst. Het be richt is al meer dan 2500 keer ge deeld, maar tot nu zonder resultaat. „Ik weet niet meer wat ik moet doen." Dat Pip weg is, treft ook zijn zoontje van anderhalf. „Ze waren twee handen en vier pootjes op een buik. En Pip is ons tweede kindje." Zeeuwen die graag een vorkje prikken bij de populaire restau rantketen De Beren hoeven vanaf volgend voorjaar niet meer naar Roosendaal of nog verder het land in. Er komt definitief een vesti ging in Goes. Dat de komst van een restaurant in Goes werd onderzocht, was al bekend. Nu laat een woordvoer ster weten dat de plannen rond zijn. „We hopen in het tweede kwartaal van 2019 de deuren te openen." Het Beren-restaurant komt op de zogeheten foodkavel bij de nieuwe afslag van de A58. Daar komen ook drie fastfoodrestau- rants: Kentucky Fried Chicken (KFC), Burger King en McDo nald's. Die laatste keten is inmid dels begonnen met bouwen, na dat de gemeente onlangs een ver gunning heeft verstrekt. De BEREN McDonald's zit nu nog naast de Zeelandhallen, maar vindt de lo catie bij de nieuwe afslag een stuk gunstiger. Voor de Burger King wordt de vestiging in Goes de eer ste in Zeeland. De foodkavel bevindt zich aan de noordkant van de Nansenbaan, schuin tegenover het cremato rium en naast de Agri Sneltank. ANTWERPSE STADSBROUWER^/gi^l^ Kom alles te weten over de geschiedenis van de brouwerij en haar bieren donderdag 27 september 2018 GO Zeelui zitten figuurlijk gevangen Waarom gaan ze niet gewoon naar huis, de 21 Russische zeelui op het in Terneuzen aan de ket ting gelegde vrachtschip Kuzma Minin? Omdat ze figuurlijk ge vangen zitten. Harmen van der Werf Terneuzen - Gijs Mol, ITF-inspecteur De gestolen pup Pip. fotodamiandefeiter Damian de Feiter en zijn vriendin Manuela uit Zonnemaire zijn ten einde raad. Dinsdag werd hun pup Pip gestolen uit hun schuur. De Feiter heeft geen idee door wie en waar het beestje nu kan zijn. Luc Oggel Zonnemaire - Damian de Feiter Wie Pip (die is gechipt) heeft ge zien of weet waar het hondje is, kan contact opnemen met Da mian de Feiter op 06-53778627 of de Dierenpolitie Zeeland-West- Brabant via 144. Rob Paardekam Goes efittfs 1984 Restaurant De Beren in Gouda. DE KONINCK MECHELSESTEENWEG 291, 2018 ANTWERPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32