Beetje aandacht voor eenzamen Aanhouding in zaak dode eigenaar van B&B in Dreischor krant I I I 9 n Jonge hond De week I I De vraag: Directeur Vis weg bij Orsted Duizend-en-één id^|ën 2 S) Commentaar Eenzaamheid is een ingewikkeld verschijnsel. Het beperkt zich niet tot alleenstaande ouderen die niet meer uit de voeten kunnen en dus wegkwijnen. Jongeren kunnen net zo gemakkelijk eenzaam zijn. Zelfs mensen met een goede re latie en met volop goede sociale contacten daarbuiten, kunnen zeer eenzaam zijn. Een druk leven is ook geen garantie dat je niet eenzaam wordt. En dan zijn er nog de varianten. Je net werk kan te klein zijn of juist veel te groot. Maar het kan ook gaan om emotionele eenzaamheid die niet direct te maken heeft met je sociale kring. Je kunt zelfs alleen zijn in een gevoel van zinloosheid, een vorm van existentiële eenzaamheid. Eenzamen die zelf uiteindelijk toch contact zoeken of naar een dokter gaan, komen doorgaans goed uit hun isolement. Na de moeilijke eerste stap gaat het vaak vanzelf. Het probleem zit bij de mensen die nog niet kunnen of durven bewegen. Daarom is het goed dat vandaag de Week van de Eenzaamheid begint. Overal zijn activiteiten. Ze zijn stuk voor stuk zeer uitnodigend. Op een paar plekken in Zeeland is het probleem heel groot. In de binnensteden van Terneuzen en Vlissingen en in de ge meente Sluis zijn zo veel eenzamen dat iedereen er wel iemand moet kennen die aandacht nodig heeft. Daar zit de uitdaging. Niet alleen omdat eenzaamheid ongezond is, ook uit principe. We mogen mensen die mee willen doen maar daar om de een of andere reden grote moeite mee hebben, niet aan hun lot overlaten. In Terneuzen, Vlissingen en Sluis moet iedereen wel iemand kennen die aandacht nodig heeft Frik was één van de eigenaren van DBF Communicatie. Hij had me dio juli bed and breakfast Herberg De Ring in Dreischor overgeno men. Hij was recent naar het dorp verhuisd. De verdachte zit in beperkingen. Daarom mag hij alleen contact hebben met zijn advocaat en kan er nu verder niet inhoudelijk worden ingegaan op de bevindingen uit het onderzoek, aldus de politie. Eerder sloot de politie een misdrijf niet uit. Een week na de dood van de man hield de politie in de buurt van de Alphense ondernemings- Het slachtoffer nam medio juli bed and breakfast Herberg De Ring in Dreischor over weg een passantenonderzoek. Hierbij werden op drie locaties fietsers en automobilisten aange sproken. Dit leverde 'interessante tips' op, zei een politiewoordvoer der toen. ALMANAK Je kent dat wel: je wilt toegang tot je account, en de website vraagt om te bewijzen dat je geen robot bent. Meestal moet je een onbenullige vraag be antwoorden, of een paar tekens overtypen. Maar deze website had er een ware puzzel van gemaakt. „Hoe heet een jonge hond?", luidde de vraag. 'Pup' ant woordde de Middelburger. Fout. Hij peinsde, maar hij kwam er niet uit. De helpdesk moest eraan te pas komen om hem toegang te geven. Want het juiste antwoord was, jawel: 'puppy'. De Okkernoot krijgt nieuwe bestuurder Druivenoogst 2018 Kleine Schorre wordt 'top' DOMBURG Innovatieprijs Veere gestart van de In het kader van de Week van de Krant zoeken we elke dag het antwoord op de brandende vraag van een lezer. Vandaag in de vierde aflevering Yvonne van Stee: „Waarom liggen er uien en appels uit verre landen in de supermarkt, terwijl die in Zeeland massaal worden geteeld?" De Vlissingse Yvonne van Stee verbaast zich regelmatig als ze boodschappen doet. „Waarom liggen er zo vaak uien uit Nieuw-Zeeland in de super markt? Zeeland teelt toch zelf genoeg uien? Exporteren we onze heerlijke Zeeuwse uien misschien naar Nieuw-Zee land?" Van Stee winkelt doorgaans bij Lidl en Albert Heijn. In het fruitschap treft ze er appels uit verre oorden aan. „Waar zijn de smakelijke Nederlandse appels gebleven? Ik zie appels met de meest exotische namen zoals Pink Lady en Jazz. De prijzen zijn net zo exo tisch. De Elstars en Jonagolds die er nog wel liggen, zijn ook aan de prijs, maar smake loos en melig. Willen ze ons consumenten dwingen om idioot dure appels te kopen? Met een klein inko men kun je je dat echt niet ver oorloven." VLISSINGEN Jasper Vis verlaat 0r- sted, het energiebedrijf dat het windpark Borssele 1 en 2 bouwt. De directeur Nederland van het Deense energiebedrijf draagt per t oktober het roer over aan Steven Engels. Vis, die sinds 2012 voor 0rsted (voorheen DONG Energy) werkt, is toe aan een nieuwe uitdaging, laat het bedrijf weten. De plannen voor Borssele 1 en 2 liggen op koers. Wat Vis gaat doen, is niet duidelijk. Op Twitter laat hij weten dat hij onder meer een boek wil schrijven over de 'feiten en fabels rond de energie transitie'. Vis geeft ook af en toe colleges op de HZ in Vlissingen. 10 t/m 14 okt 2018 Koop je kaartje nu online met korting voor slechts 10,- u De politie heeft dinsdagochtend een 58-jarige Alphenaar aange houden in verband met de dood van de 54-jarige Aldrik Frik. Zijn lichaam werd op 3 augustus aangetroffen in zijn bedrijfspand in Alphen. Ashley Doogan Dreischor Tip? redactie@pzc.nl SCHOONDIJKE Woonvoorziening De Ok kernoot in Schoondijke krijgt eind dit jaar een nieuwe bestuurder. Ans van Rooijen neemt na ruim veertig jaar afscheid van de stichting. Van Rooijen wordt opgevolgd door Martin Schoolmees ter uit Middelburg. Hij deed de afgelopen jaren ervaring op bij de Veerse- singel Zorg, SDW en als zorginkoper bij zorgver zekeraar CZ. De kleine woonvoorziening voor verstandelijk gehandi capten opereert al sinds 1975 zelfstandig en gaat met Schoolmeester ook op die voet verder. DREISCHOR De druivenoogst van 2018 is in volle gang. De komende weken worden de duizenden wijnranken van hoeve De Kleine Schorre bij Dreischor ge plukt met hulp van meer dan honderd vrijwilligers. Wijnboer Johan van de Velde heeft hoge ver wachtingen van dit sei zoen. „Het is een mooi jaar geweest met een super nazomer, de kwali teit is dus top" De witte wijnen van De Kleine Schorre komen van tien hectare kalkrijke grond en zijn door heel Neder land verkrijgbaar in de betere restaurants. De tweede editie van de Groene Innovatieprijs Veere is gestart. Tot en met 10 oktober kunnen belangstellenden een ondernemer uit de ge meente Veere via de website van de ge meente nomineren. De prijs van 10.000 euro wordt sinds vorig jaar uitgereikt aan de meest innovatieve, groene on dernemer in de ge meente. Zij of hij heeft een bijzondere, groene innovatie gerealiseerd of in gang gezet, die bij draagt aan de ambitie van de gemeente: een energieneutrale ge meente in 2050. donderdag 27 september 2018 Waarom liggen er hier appels uit verre landen I in het schap? Frank Balkenende Vlissingen Kampeer Caravan Jaarbeurs Jaarbeurs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30