Arduin I Ernstig zieke Jade (10) krijgt haar wedstrijd 'Parfumdiefstal' is zaak met een luchtje 2 WILLEM VAN DAM Column DESTELLING Vandaag: Kinderpostzegels zijn een prachtige traditie Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters oplichters gebruiken vervalste app WE OP TIKKIE LIJKT ,HAB JE JE BRIL NIET OP HENK. JE ZIET TOCH BUIBELIJK EEN VERSCHIL f Gewonde bij botsing auto's M--- Vrouw rijdt met scootmobiel in de sloot GENT Hoger beroep in Kasteelmoord Om Jade een hart onder de riem te steken, houdt de Goese atletiekver eniging AV'56 voor haar een baan- wedstrijd: de Kanjerloop. Tot dit jaar kwamen de leden van de club in actie voor Serious Request, maar op 14 december staat nu Jade en het door haar gekozen goede doel cen traal. Ze traint altijd enthousiast mee en ze is graag bij wedstrijden „Ze is sinds 2015 jeugdlid van AV'56", meldt de club. „Ze is zeer ernstig ziek en heeft een goed doel aangewezen dat samenhangt met haar ziekte. Ze traint altijd enthou siast mee en ze is graag bij wedstrij den. Haar favoriete onderdelen zijn hoogspringen, verspringen en sprint. Buiten de atletiek is ze ver zot op paardrijden." Jade ligt nu zeven weken, vanaf medio augustus tot begin oktober, in vrijwel volledige isolatie in het Prinses Maxima Centrum voor kin- deroncologie in Utrecht om de stamceltransplantatie te onder gaan. Op haar blog kanjerjade.nl schrijft ze, met haar ouders, over het verloop van haar ziekte. Haar vader en moeder vinden Jade een kanjer, omdat ze haar zware ziekte en alle belastende behandelingen met een positieve instelling onder gaat. Het doel waarvoor AV'56 in actie komt hangt nauw samen met Jades verblijf in het ziekenhuis. Jade is erg enthousiast over het 'Café des Ar- tistes', een rijdend kunstatelier. Een grote kar met materialen komt langs bij de kinderen om met hen unieke kunstobjecten te maken, zo als een beeldje of een portret. De politie werd dinsdag om 22.45 uur gebeld door de eigenaar van een parfumerie in Vlissingen. Er zou den onlangs verschillende flessen dure parfum uit zijn winkel zijn ge stolen en hij was erachter gekomen waar die zouden staan. Agenten gingen kijken op een adres in de wijk Papegaaienburg in Vlissingen. In een woning werden vijf flessen parfum aangetroffen. Deze zijn door de politie in beslag genomen om uit te zoeken hoe de vork in de steel zit. De eigenaar zou kunnen aantonen dat deze flessen uit zijn winkel afkomstig zijn. De mensen waar de flessen bij zijn aangetroffen, zeiden ook te kunnen bewijzen dat zij op rechtmatige wijze aan de parfum zijn gekomen. Van beide betrokkenen worden door de politie op korte termijn verklaringen opgenomen. Er is daarom ook nog niemand aange houden. Mogelijk gebeurt dat wel wanneer de parfum uit de winkel gestolen blijkt. 4 dagen luxe hotel in de Belgische Ardennen Een zooitje was het er, toen ook Neen, meneer Van Wijk ken ik niet persoonlijk. Ik heb zijn foto de afgelopen da gen wel een paar keer in de krant zien verschijnen. Maar omdat mijn moedertje mij van jongs afleerde dat je iemand nooit op zijn uiter lijk mag beoordelen, doe ik dat nu ook niet. Wijk een verstandig man is. Want hij krast op. En dat lijkt verreweg het verstandigste wat iemand in zijn positie kan doen; niemand die er nog in geloofde dat Van Wijk er in zou slagen om de treurboel die Arduin is geworden weer enigs zins op orde te brengen. Arduin heette toen nog Vijver vreugd en viel onder de paraplu van de Stichting Voor Regionale Zorgverlening Zeeland (SVRZ). Een zooitje was het er, toen ook. ners hadden het over 'Roemeense toestanden'. De inspectie voor de volksgezondheid dreigde met slui ting en onder druk van staatsse cretaris Terpstra werd Vijver vreugd uit de SVRZ gelicht en ging zelfstandig verder als Arduin. In de jaren die volgden, ontwik kelde Arduin zich tot een toonaan gevende instelling. Het instituut 'voor zwakzinnigen zorg' aan de rand van Middelburg werd afgebroken, de bewoners, die plots 'mensen met mogelijkheden' waren, werden gehuisvest in ge wone woningen in gewone wijken en konden gaan werken in lunch room, galerie, of winkel. Ik heb het destijds als verslaggever allemaal mogen volgen. En nu? Het is alsof een tijdma chine Arduin zo'n 25 jaar heeft te ruggezet. Opnieuw wordt er ge rept van wantoestanden, opnieuw grijpt de inspectie in, opnieuw worden in Haagse kringen wenk brauwen gefronst over een organi satie die niet eens zo heel lang ge leden gold als voorbeeld voor de verstandelijk gehandicaptenzorg. Ik heb het fotootje van meneer Van Wijk nog eens goed bekeken. Maar ik zie zelfs geen schaam- blosje op de wangen. donderdag 27 september 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Appverbod in het verkeer is niet te handhaven 773 reacties RITTHEM Bij een ongeval op de Ritthemsestraat bij Rit- them is gistermiddag een man gewond geraakt. Het ongeval, waarbij drie auto's betrokken waren, gebeurde rond half vier. Op de Ritthemsestraat wordt aan de weg ge werkt. Bij de tijdelijke ver keerslichten botste een bestuurder van een be stelauto achterop een zwarte personenauto. Die knalde vervolgens ook weer op zijn voorganger. Alle betrokkenen werden onderzocht door ambu lancepersoneel. Eén van de bestuurders werd met spoed naar het zieken huis gebracht. •wrevfs KAMPERLAND Een vrouw is gistermid dag gewond geraakt, nadat ze met haar scoot mobiel in een sloot was gereden bij Kamperland. Dat gebeurde rond 13.00 uur aan de Baas Huis- weg. Omdat er water in de sloot stond, werden ook duikers van de brandweer opgeroepen. Deze zijn uiteindelijk niet meer ingezet. De brand weer van Kamperland heeft geassisteerd na het ongeval en de scootmo biel uit de sloot getakeld. Deze is later opgehaald. Het slachtoffer is met een ambulance meege nomen. E. de C. uit IJzendijke staat vanaf 12 november weer voor de rechter. Dan begint in Gent het hoger beroep in de Vlaamse Kasteelmoord. De C. ging in beroep nadat hij afgelopen voorjaar werd veroor deeld tot 27 jaar cel. Hij wordt verdacht van be trokkenheid bij de moord op kasteelheer Stijn Saelens, in 2012 in Wingene. Ondanks het feit dat alle vier ver dachten in de zaak een hoge straf kregen, ging het Vlaams parket tegen allemaal in beroep. De C. ontkent alle betrok kenheid. Vorig jaar november kreeg het gezin De Lange uit Goes een verdrietige boodschap. De tien jarige Jade heeft leukemie. In middels heeft de Goese vele on derzoeken, opnames en chemo- therapieën ondergaan. Daaruit kwam naar voren dat een stam celtransplantatie noodzakelijk is. Maurice Steketee Goes - Goese atletiekvereniging AV'56 Jade. Een zaak met een luchtje in Vlis- singen: zijn vijf flessen dure par fum nu gestolen uit een Vlis- singse parfumerie of niet? Dat zoekt de politie uit. Luc Oggel Vlissingen Hotel-La Grande Cure 3 overnachtingen incl. ontbijt 1 x entree bij lokale chocolaterie Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel •y Op Zoover beoordeeld met een 8, 5 Tip: bezoek Durbuy of La Roche hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Ik heb echter het idee, dat Van Weet u nog, de jaren negentig? Ouders van Vijvervreugdbewo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2