TeamNL i Ryder Cup-team eert vermoorde golf ster In de hotseat 24 T^L KALENDER JUDO WK IN BAKOE Voor een land met een rijke judohistorie ging het een aantal jaar slecht op de belangrijkste toernooien. Nu sluit Nederland de individuele WK in Bakoe af met drie medailles. „Nu heb ik hem niet, maar die medaille komt er." Handbal: NL-Japan Swimming World Cup 2s t/m 30 september WK volleybal VANAF 30 SEPTEMBER WB-finale boogschieten 29 30 september Kira Toussaint pakte bij de Swimming World Cup zowel in Doha als in Kazan goud op de 50 meter rugslag. Wat doet ze in Eindhoven? BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP EAMNL.ORG |/dI (Or>kpn A k. Zijn donkere ogen staan dwin gend. Van verlies lijkt op het ge zicht van Roy Meyer geen sprake, ook al verloor de 27-jarige zwaar gewicht zojuist zijn herkansings partij op de WK judo in Bakoe. „Potverdikkie, wat zit ik er dicht bij. Ik haal hier heel veel motivatie uit. Nu heb ik hem niet, maar die medaille komt er." Een belofte, die puur gekeken naar de recente successen van de nationale ploeg plotseling reëler lijkt. Na extreem magere jaren op de belangrijkste judotoernooien, de WK's en de Olympische Spelen, sluit Nederland, een land met een rijke judohistorie, de individuele kampioenschappen in Bakoe met drie medailles af. Twee keer brons en één keer zilver. Een grote verbe tering ten opzichte van een jaar ge leden, toen de teller op nul bleef staan, of de WK daarvoor, in 2015, waar Marhinde Verkerk als enige Nederlandse op het podium stond Henk Grol heeft in het verleden veel medailles gewonnen. Nu is hij het boeg beeld, straks is dat Roy Meyer met brons - dezelfde kleur als ze dinsdag won. Bondscoach Maarten Arens: „Vorig jaar heb ik niet lekker gesla pen natuurlijk. Maar dan weet je ook: je slaat een bepaalde weg in, met onder meer een nieuwe staf. Je hebt sporters in speciale situa ties die maatwerk vragen, dat heeft ook tijd nodig. Als je het afzet te gen een jaar geleden en alleen kijkt naar de medailles, hebben we nu absoluut een goed toernooi ge draaid." Om er vervolgens direct aan toe te voegen dat hij daarnaast ook optredens zag die beter moe ten. Alle medailles aan Nederlandse zijde werden gewonnen door een vrouw. Eerst Juul Franssen met brons, een paar dagen later Ver kerk en Guusje Steenhuis. Laatst genoemde won zilver. Frank de Wit vloog er tot ieders verrassing al in de eerste ronde uit. Arens: „Daar baalden we als een stekker van. Hij had minimaal het finale- blok moeten halen." Breder „Judo is bij de mannen op interna- tionaal niveau breder", weet Meyer. En dat geldt al helemaal voor de categorieën onder hem, het middengewicht. Bij sommige klasses komen ruim tachtig natio naliteiten op de mat. Meyer: „Er zijn in Nederland nu eenmaal minder judoënde mannen, al wordt dat steeds beter bij de jeugd. Ook zit het niveau van de mannen dichter bij elkaar. Daar kun je in de tweede pot al uitkomen tegen de wereldtop. Arens beaamt dat. „Je moet het in perspectief zien. Ik wil niks stond prof te worden. „Het is een tragedie, vooral ook omdat ze nog zo jong en veel belovend was. Helaas ge beuren dit soort vrese lijke drama's en wij kunnen niet meer dan onze eer bewijzen en ervoor zorgen dat de familie trots op ons kan zijn. We willen de Ryder Cup winnen en vanwege het drama met Celia nog meer dan ooit", aldus Garcia. Team Europa neemt het vanaf morgen op tegen Team USA op golfbaan Le National in Parijs in de strijd om de prestigieuze beker. UITSLAGEN donderdag 27 september 2018 GO TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we de komende week onder andere actief zijn en volg ons via sr teamnltweets, teamnlinsta of KEchtTeamNL. In de aanloop naar het Europees kampi oenschap in Frank rijk zijn de handbal vrouwen ook nog een paar keer in eigen land te zien. Te beginnen in Eind hoven met een twee luik tegen Japan, op 27 en 28 september. 27 EN 28 SEPTEMBER Na de eerste twee Swim ming World Cups in Doha en Kazan is de derde World Cup in eigen land. De internationale top van het zwemmen komt van 28 tot en met 30 sep tember in actie in het Pieter van den Hoogen- band Zwemstadion in Eindhoven. Van 29 september tot en met 20 okto ber vindt het WK vol leybal voor vrouwen plaats in Japan. Oranje moet in poule A in Yokohama afre kenen met Duitsland, Japan, Kameroen, Argentinië en Mexico. De beste handboog schutters van de we reld hebben zich tijdens vier World Cups kunnen plaatsen voor de Ar- chery World Cup Final in het Turkse Samsun. Mike Schloesser (com- pound) en Steve Wijier (recurve) verdedigen de Nederlandse eer. NEDERLANDSE LOTERIJ Heineken Rabobank Magere jaren Lisette van der Geest Bakoe - Roy Meyer (27) Roy Meyer (links) verloor in de herkansing pas na verlenging van de Japanner Hisayoshi Harasawa. fotoepa PARIJS De golfers van Team Europa spelen het komende toernooi om de Ryder Cup in Parijs met gele lintjes om de armen. Het is een eerbetoon aan de 22-jarige Spaanse amateurgolfster Ce- lia Barquin Aroza- mena (foto), die vo rige week werd ver moord op een golfbaan in het Amerikaanse Ames. „We waren zeer bedroefd toen we het hoorden", zei Sergio Garcia, een van de twaalf spelers in het Europese team en een landgenoot van Arozamena, die op het punt TENNIS Mannen. Chengdu, 1ste ronde: Berrettini (Ita) - Gunneswaran (Ina) 6-3 6-4.2de: Auger (Can) - Chung (ZKo) 7-6 5-7 6-4, Jaziri (Tun) - Manna- rino (Fra) 6-3 7-6, Sousa (Por) - Pospisil (Can) 6-7 6-4 7-6, Tomic (Aus) - Harris (ZAf) 7-6 2-6 7-6. Shenzhen, 2de: Norrie (GBr) - Coric (Kro) 6-3 7-6, Herbert (Fra) - Tsitsipas (Gri) 6-3 7-6, Nishioka (Jap) - Shapovalov (Can) 7-6 3-6 7-5, Ramos (Spa) - Troicki (Ser) 7-6 4-6 7-6. Vrouwen. Tashkent, 2de: Jakupovic (Slv) - Rus 6-17-6, Barthel (Dui) - Rodina (Rus) 7-5 4-6 6-4, Gasparian (Rus) - Maria (Dui) 6-2 3-6 7-6, Lapko (WRu) - Jorovic (Ser) 6-2 6-4, Schmiedlova (Slw) - Hibino (Jap) 7-6 6-4, Kozlova (Oek) - Ferro (Fra) 7-5 6-4, Potapova (Rus) - Danilovic (Ser) 6-3 6-3, Stollar (Hon) - Zvonareva (Rus) 7-6 6-4. Wuhan, 2de: Puig (PRi) - Wozniacki (Den) 7-6 7-5, Barty (Aus) - Kerber (Dui) 7-5 6-1, Pavljoetsjenkova (Rus) - Kvitova (Tsj) 3-6 6-3 6-3, Ciboelkova (Slw) - Kasatkina (Rus) 6-3 7-6, Siniakova (Tsj) - Mu- guruza (Spa) 7-6 7-6, Sabalenka (WRu) - Kenin (VS) 6-3 6-3, Kontaveit (Est) - Zhang (Chn) 6-4 4-6 6-1, Wang (Chn) - Gavrilova (Aus) 7-5 6-2. WIELRENNEN Innsbruck. WK. Tijdrit mannen: 1. Dennis (Aus) 52 km/1.03.02,2. Dumoulin 1.21,3. Campenaerts (Bel) 1.21; 16. Kelderman 4.21; 20. Van Emden 4.33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24