'Het moet bij FC Groningen 22 WK WIELRENNEN INNSBRUCK Tweede. Weer tweede. Ook bij zijn derde grote doel van 2018 stuit Tom Dumoulin op één betere concurrent. Al is het verschil met Rohan Dennis, de nieuwe wereldkampioen tijdrijden, wel heel groot. Kort Oranje: drie nieuwkomers Ronald Koeman heeft in de voorlopige se lectie voor de interlands tegen Duitsland en België drie spelers voor het eerst opgeno men: Feyenoord-doelman Justin Bijlow (foto), Club Brugge-aanvaller Arnaut Groe- neveld en PSV'er Pablo Rosario. Pogba raakt band kwijt Manchester United-coach José Mourinho heeft middenvelder Paul Pogba de aanvoer dersband afgenomen. Pogba uitte in het weekeinde kritiek op de defensieve speel wijze van Manchester. Barcelona danig van slag Barcelona is sinds de 4-0 tegen PSV danig van slag. De Spaanse kampioen zette zich zelf bij hekkensluiter CD Leganés voor schut: 2-1. In het weekeinde werd het thuis tegen Girona FC ook maar 2-2. Nabil El Zhar en Oscar Rodriguez, na een blunder van Gerard Piqué, scoorden voor Leganés, dat deze competitie voor het eerst won. Nieuw incident rond Ullrich Jan Ullrich (foto) blijft voor opschudding zorgen. Nu is er aangifte gedaan tegen hem door een restaurantmedewerker op het vliegveld van Hamburg. Ullrich zou hem in een wurggreep hebben genomen. Omdat de aangifte drie uur later werd gedaan kon de politie de Tourwinnaar van 1997, die on langs tot twee keer toe werd opgepakt van wege mishandeling, niet direct verhoren. Flitsen Bevalling DavisCup Spelen Aan de Rennweg in het centrum van Innsbruck, waar een dag eerder Annemiek van Vleuten nog zo eu forisch van haar fiets stapte, hangt nu een man in een oranje snelpak ontgoocheld over zijn stuur. Tom Dumoulin staart naar niets in het bijzonder en terwijl de fotografen om hem heen zijn teleurstelling in beeld vastleggen, schudt hij eens flink met zijn hoofd. Hij haalde niet zijn topniveau vandaag. „Ik zat totaal mislukt op de fiets", zegt de uittredend wereldkampi oen later, met de kramp nog in zijn lijf. Al vanaf de eerste kilometer heeft hij door dat de tweestrijd met Rohan Dennis een moeilijk verhaal wordt. De tijdrit van 52,5 kilometer wordt een onemanshow van de Australiër. Het verschil met Du moulin is met 1 minuut 21 gigan tisch. Nipt eindigt de Limburger in de strijd om het zilver nog voor de Belg Victor Campenaerts. Tweede. Weer tweede. Na de Giro en de Tour stuit Dumoulin ook bij zijn derde grote doel van het seizoen op één betere concurrent. De Giro en de Tour op het hoogste niveau rijden en daarna nog het WK is misschien teveel geweest Winnen heeft een topsporter niet volledig zeifin de hand, aan van al les valt te schaven, maar niet aan de vorm van tegenstanders. In de Giro wordt Dumoulin verslagen door een onnavolgbare Chris Froome na een ongekende solo. In de Tour is hij minder fris en kan hij niet op te gen Geraint Thomas, die met af stand zijn beste grote ronde ooit rijdt. En hier in Innsbruck maakt Dennis indruk met zijn eerste vlek keloze WK-tijdrit. Zet dat eens af tegen vorig jaar, toen voor Dumoulin alles net wél zijn kant op viel. Alleen al in de Giro hing zijn eindzege op meer dere momenten aan een zijden draadje. Maar hij won toch, zijn ri valen waren niet bij machte te pro fiteren én de veerkracht van de Limburger bleek groot. Later dat jaar blies hij de concurrentie weg in de tijdrit in Bergen. De nummer 8 die dag? Dennis. De Australiër kwam ten val, zoals er bij hem altijd wel iets misliep tijdens de WK. In zijn regenboogtrui vertelt Dennis over zijn traditionele tegen spoed op het mondiale evenement. „Het was geen complex, want ik reed goed, alleen had ik gewoon al tijd pech. Maar ik ben er in blijven geloven dat ik het een keer wel af zou maken en het eens mijn dag zou worden." De beste tijdrijder van dit sei zoen, specialist pur sang, heeft na zijn klassementspoging in de Giro alles op dit toernooi gezet. Zijn tweede grote ronde van het jaar, de Vuelta, stond volledig in het teken van deze tijdrit in Innsbruck. Hij verliet Spanje na winst in de lange tijdrit, terwijl hij op dag 1 ook al de openingstijdrit had gewonnen. Bij Dumoulin is dit WK pas laat echt gaan leven. Van Dennis verliezen is geen schande, weet Dumoulin. De twee zijn bijzonder aan elkaar gewaagd. Van de 29 onderlinge krachtmetin gen in tijdritten bij de profs was Dumoulin vijftien keer sneller, veertien keer versloeg Dennis hem. Dit jaar klopt Dumoulin Dennis in de voor hem ideale openingstijdrit van de Giro in Jeruzalem. Later die ronde laat Dennis in de lange tijdrit zien dat hij de krachtpatser is die op Quote van de dag 'Het plastic is mijn enige vijand hier' Het is maandag laat en Hans Nij- land zucht nog maar eens diep, na een dag die om 6 uur 's ochtends begon met talloze berichten op zijn telefoon. „Het wordt hoog tijd dat het hier weer over voetbal gaat, joh", zegt de algemeen directeur van FC Groningen. „Winnen en verliezen hoort er bij, al baal je ver schrikkelijk van het laatste. Maar van dit gezever word je zó moe." Wéér stond bij Groningen een dag in het teken van randzaken. Wéér moest Nijland een binnen brandje blussen. Nu omdat Sergio Padt, de aanvoerder nota bene, zich in een trein misdroeg en een nacht in de cel moest doorbrengen. Het was een volgend hoofdstuk in de praktijkcursus crisismanagement, die Nijland maar niet kan afronden. Goedbeschouwd weet je bij zijn club niet meer waar de ellende be gint, laat staan waar het eindigt. Dat Groningen moeizaam draait, kun je onmogelijk een verrassing noemen. Ook onder Erwin van de Looi en Ernest Faber, voorgangers van coach Danny Buijs, waren veel thuisduels slaapverwekkend. Het leidde tot een exodus onder de fans. Maar beleidsmatig rommelt het ook. Neem Gerard Kemkers. De schaatscoach werd met trompetge schal gepresenteerd als manager topsport en talentontwikkeling, maar had andere ideeën dan de di rectie. Zijn vertrek kwam Nijland en technisch manager Ron Jans op veel kritiek te staan. Steeds vaker vallen termen als 'machtsstrijd' en 'machtsgreep' bij de club. En dan zijn er nog de spelers, die in opspraak kwamen. Mimoun Mahi, Oussama Idrissi en Lars Veld wijk werden vorig seizoen uit de selectie gezet. Onlangs sloegen Tom van Weert en Jesper Drost aan het muiten, nadat zij hun basis plaats hadden verloren. Zij forceer den in de laatste week van de trans ferperiode een vertrek. donderdag 27 september 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN GO Wereldkampi oen baanwiel- rennen Maximi- lian Levy heeft zich afgemeld voor de WK 2019 in Prusz- kow. De Duitse topsprinter wil bij zijn vrouw blijven, die in februari een derde kindje verwacht. Levy won drie olym pische medail les. De Nederland se tennissers spelen de kwa lificatieronde van de Davis Cup op 1 en 2 februari in en tegen Tsjechië. De ploeg van Paul Haarhuis (foto) kan zich plaatsen voor de eindronde, nieuw in 2019. De organisatie van de Olympi sche Spelen in Tokio heeft de 2de, net als bij Pim Bijl Innsbruck -Tom Dumoulin (27) sollicitatiepro cedure ge opend, die in 2020 liefst 80.000 onbe zoldigde vrijwil ligers moet op leveren. Daryl Janmaat heeft een ingreep aan een knie ondergaan. De verdediger van Watford kan een week of zes niet spelen. Robert Klaasen mist twee duels bij De Graafschap na zijn rood in het bekerduel met VVSB. De vrouwen van Ajax hebben de laatste zestien bereikt in de Champions League. De voetbalploeg versloeg Sparta Praag in Tsje chië met 2-1 en had thuis met 2-0 gewonnen. —Ben Lecomte (51), een Franse zwemmer die er al 1600 kilometer van de Stille Oceaan op heeft zitten, moet almaar stuk ken plastic wegduwen. Nooit was een eerste bekerron de belangrijker voor FC Gronin gen dan vanavond, thuis tegen FC Twente. Voor het sportieve succes natuurlijk, maar bovenal om in rustiger vaarwater te ko men. Al is het maar voor even. Sander de Vries Groningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22