Bill Cosby achter tralies. Wie volgt? 13 Nog een vrouw beschuldigt Kavanaugh Kerstspecial Wenen #METOO KAVANAUGH ONTKENT Ze kreeg doodsbedreigingen, zag een hacker inbreken in haar mail box, moest om veiligheidsredenen haar huis uit en overwoog beveili ging voor haar kinderen. En toch wil Christine Blasey Ford (51) Amerikaanse senatoren vandaag zelf vertellen wat haar als 15-jarig meisje overkwam toen ze op een feestje Brett Kavanaugh ont moette; destijds een dronken 17-jarige, nu president Trumps ge droomde kandidaat-rechter. Betasten Kavanaugh zou Ford tijdens een tienerfeestje op een bed hebben gedrukt, waarna hij haar betastte en probeerde haar uit te kleden. Beschonken hield hij zijn hand over haar mond, zodat ze niet kon schreeuwen, herinnert ze zich. „Ik dacht dat hij me per ongeluk zou kunnen vermoorden", zei ze tegen The Washington Post. Ze kon ont snappen toen een toekijkende vriend van Kavanaugh bovenop het duo sprong. Kavanaugh zelf ontkent alles. Ford had haar verhaal anoniem willen delen met senatoren die de kandidatuur van Kavanaugh moe ten goedkeuren, maar toen haar naam uitlekte, besloot ze toch een MISBRUIK interview te geven. Na dagen ge bakkelei tussen haar advocaten en senatoren, zegde ze ook toe te ge tuigen in de hoorzitting vandaag. „Mijn burgerlijke verantwoorde lijkheid weegt op tegen mijn angst voor wraak", zei ze daarover in de Washington Post. Tot voor kort leidde Ford een rustig leven als ietwat nerdy we tenschapper en hobbysurfer. Ze geeft les in klinische psychologie aan de universiteit van Palo Alto in Californië. Haar trauma kwam weer boven toen president Trump de lijst met namen van de potenti ële rechters voor het hoogge rechtshof bekend maakte. Dat haar aanvaller werd genoemd, maakte dat Ford overwoog de Ver enigde Staten te verlaten, zei haar man tegen de Amerikaanse krant. „Als hij in het hooggerechtshof zit, kan ik hier niet wonen", zou ze hebben gezegd. Als tiener ging Ford naar een eli taire privéschool voor meisjes in Bethesda, niet ver van Washing ton. De leerlingen gingen om met de jongens van een katholieke school in de omgeving, waar ook Kavanaugh op zat. In de week- enden werd veel gedronken, blijkt uit verhalen van oud-klasgenoten. Maar bewij s dat Kavanaugh zich op zo'n wild feestje seksueel mis droeg is er vooralsnog niet. De se natoren zullen er een flinke kluif aan hebben als ze willen beoorde len wie de waarheid spreekt, de professor of de rechter. Ze was des tijds bang dat ze problemen zou krijgen met haar ouders, omdat ze op een feestje was waar werd ge dronken door minderjarigen en zweeg daarom over het voorval. Therapeut Notities bevestigen dat ze de erva ring in 2012 wel met een therapeut deelde. Waar en wanneer het be wuste feestje precies plaatsvond, herinnert ze zich 35 jaar later niet precies. De vriend van Kavanaugh die in de kamer zou zijn geweest, ont kent dat hij gezien heeft wat Ford beschrijft. Haar verhaal wordt wel onder steund door een tweede beschul diging, van een vrouw die met Ka vanaugh studeerde. Zij zegt in tijdschrift New Yorker dat hij zijn geslachtsdeel in haar gezicht duwde toen ze beiden dronken waren. 'Laster', noemt Kavanaugh ook dat verhaal. In een interview met Fox News zei hij maandag: „Ik laat me niet intimideren tot het punt dat ik me terugtrek uit dit proces. De gecoördineerde pogin gen om mijn naam te besmeuren zullen mij niet wegkrijgen." Het is aan de Republikeinse meerderheid in de Senaat om te besluiten of Kavanauhs benoe ming doorgaat. De stemming staat gepland voor morgen. Miljonair Bill Cosby werd gisteren voor het eerst wakker in een ge- vangenisbed. De 81-jarige Cosby is bijna blind en zijn gezondheid is broos. Reden voor zijn advocaat om te vragen om huisarrest in de aanloop tot zijn hoger beroep, maar dat werd afgewezen. Afgelopen maandag kreeg Cosby een gevangenisstraf van minimaal drie en maximaal tien jaar. Hij is de eerste Amerikaanse superster die na het uitbarsten van de #MeToo-discussie daadwerke lijk achter tralies is beland. Harvey Weinstein De golf van #MeToo-berich- ten op Twitter begon in oktober 2017 met de val van de machtige Hollywood-producent Harvey Weinstein. Nadat actrice Ashley Judd klaagde over ongewenste intimiteiten, brachten talloze actrices soortgelijke ervaringen naar buiten. De onthullingen leidden tot het ontslag van Weinstein. In mei van dit jaar werd hij gearresteerd. De filmproducent moest zich al ver antwoorden wegens verkrachting van twee vrouwen in 2004 en 2013. Een derde zaak is uitgesteld tot november. Als hij in alle zaken schuldig wordt bevonden, wacht hem mogelijk levenslang. Kevin Spacey Hij won tegen de veertig acteer- prijzen, waaron der een Oscar. De hitserie House of Cards op Netflix maakte hem 's werelds favoriete schurk. Tot ook Kevin Spacey werd beschul digd van aanranding. Het was ac teur Anthony Rapp die in oktober 2017 vertelde dat Spacey hem in 1987 had aangerand. Rapp was toen 14 jaar oud. Prompt rolden andere klachten naar buiten, zo wel in Hollywood als in Londen, waar Spacey artistiek directeur was van het Old Vic Theatre. Hij zou het telkens gemunt hebben op jonge, mannelijke medewerkers. Zowel The London Metropoli tan Police als justitie in de VS on derzoeken meerdere aanklachten. Steven Seagal De voormalige actieheld Steven Seagal zou tij dens de productie van de film Deadly Ground in 2993 figurante Regina Simons hebben verkracht. Simons was r8 jaar oud. Begin dit jaar ver telde ze hoe Seagal haar onder het mom van een feestje naar een huis in Beverly Hills zou hebben gelokt. Toen ze daar aankwam, bleek ze de enige te zijn. Het OM kan Seagal niet vervol gen omdat de zaak is verjaard. De voormalig Hollywoodacteur woont inmiddels in Rusland. Daar helpt hij bij de betrekkingen tussen het land en de VS. Job Gosschalk De #MeToo-dis- cussie waaide ook over naar Nederland. Zo was er een aanklacht van Jelle Brandt Corstius tegen tv-pro- ducent Gijs van Dam, maar die trof juridisch geen doel. Het OM ziet te weinig aanknopingspunten de zaak te vervolgen. Talrijker waren de klachten te gen regisseur, producent en cas tingdirecteur Job Gosschalk. Hij zou acteurs hebben overgehaald zich in zijn woning te ontkleden. Sommigen zeggen - anoniem - dat ze in hun kruis gegrepen werden, of zeggen te zijn gedrogeerd. Het OM in Amsterdam bestudeert de aangiftes tegen Gosschalk. Een woordvoerder kon gisteren geen nieuwe ontwikkelingen melden. „Het onderzoek loopt nog." donderdag 27 september 2018 GO Brett Kavanaugh blijft erbij dat de beschuldigingen aan zijn adres niet waar zijn. fotoafp Beoogd opperrechter Brett Ka vanaugh wordt vandaag om 10.00 uur gehoord door het Amerikaanse hooggerechtshof. Professor Christine Blasey Ford beschuldigt hem van sek sueel misbruik toen ze allebei tieners waren. Karlijn van Houwelingen Washington Christine Blasey Ford. Een derde vrouw be schuldigt Brett Kavan augh van seksueel misbruik in zijn jonge jaren. Julie Swetnick verklaarde gisteren onder ede dat Kavan augh en zijn vrienden meisjes dronken voer den of drugs gaven zodat ze niet meer in staat waren seks te weigeren en verkracht konden worden door een 'trein' van jongens. Ze herinnert zich een rij van jongens die wacht ten op hun 'beurt'. Onder hen was Kavan augh, stelt zij. Julie Swetnick zegt slachtoffer te zijn ge worden van zo'n groepsverkrachting, op een feestje waar hij ook was. Ze schat in dat het in 1982 is geweest. Ka vanaugh verklaarde maandag nog dat hij als scholier druk was met zijn kerk en vrijwilligers werk. Hij zei maagd te zijn geweest tot ver na zijn middelbare school tijd. „Een grove leugen", stelt Swetnick. Ze wordt bijgestaan door advocaat Avenatti, de zelfde man die pornos ter Stormy Daniels ver dedigt. Tot grote irrita tie van president Do- nald Trump, die Kavan augh blijft steunen. Bill Cosby is de eerste acteur die door de #MeToo-discussie de gevangenis indraait. Wat staat de andere verdachte ster ren en filmproducenten te wach ten? Koen Voskuil Boek nu op oad.nl/kerstspecials of L 0547 20 16 83 (ma-zal Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. Senaat hoort hennen haar t JJblM 8-daagse busreis va. 999, 6-daagse vliegreis va. v 1099,- Beleef een kerst om nooit te vergeten! Alleen Oad-gasten hebben toegang tot de meest bijzondere locaties Hoogtepunten kerstavonddienst in de St. Michaelkirche 3-gangen diner op 23 en 26 december 4-gangen kerstdiner in de balzaal y 4-gangen galakerstdiner in Palais Ferstel op y galadiner in het Gundel restaurant 25 december bezoek aan Palais Schönbrunn na sluitingstijd kerstconcert op de Börsensale op 26 december y stadsrondrit en wandeling o.l.v. Nederlandssprekende gids

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13