Dief olielampje aan de schandpaal Het Schenge viert renovatie met sportdag 7 NIEUWE SINGLE BAND DELTA WORKS Zijn muzikale leven in Engeland is top. Maar Zeeland blijft aan Folly den Toom trekken. Met of zonder zijn band Delta Works komt hij nog altijd regelmatig langs. Hoewel gitarist Folly den Toom (21) het grootste deel van het jaar in Engeland woont, komt hij re gelmatig terug naar zijn Zeeuwse geboortegrond. Voor 'de normale kaas', de rust en 'het platte uit zicht'. Maar óók om muziek en vi deo-opnames te maken met zijn band Delta Works. Dat is te zien aan de videoclip bij de nieuwe single van de band, Rivers ofDye. Met uitzondering van een wa terval in de Franse Alpen draaide kunstenaar Kat Pöllu, de net als Folly in Brighton wonende vriendin van de muzikant, de beelden volledig op Schouwen- Duiveland. In de straten van Zie- rikzee, op de duingronden van Nieuw-Haamstede en in bos- wachterij Westerschouwen. Be kend gebied voor Folly, die tot zijn tiende in Zierikzee woonde en daarna verkaste naar Westen- schouwen. Gek als zijn ouders op muziek zijn, kon het haast niet anders of ook Folly ging voor de bijl. Hij be landde, hoewel hij eigenlijk hele maal niet van plan was te verhui zen, op de Engelse Rock Academy BIMM. Maar zijn Zeeuwse bloed kruipt waar het niet gaan kan. De provincie waar hij opgroeide, blijft hem inspireren. Vorig jaar zomer sloot Folly zich met de rest van de band op in het 'voorhuisje' op het erf van zijn opa en oma in Westenschouwen. Om daar in alle rust muziek te schrij ven en demo's op te nemen. Ook maakte de band die zomer een vi deo bij het nummer The Flood. Op het strand, met de Ooster- scheldekering (Delta Works) op de achtergrond. Omdat dat een krachtig beeld is, geeft Folly aan. Maar ook omdat Zeeland en Ne derland hem na aan het hart lig gen. „Iets wat ik me eigenlijk pas realiseerde toen ik naar Engeland verhuisde." Voor de overige leden van de band was Nederland onbe- Openen voor iemand anders in Paradiso zou ook al heel wat zijn kend terrein. Geweldig vonden ze het, blikt Folly op die zomer terug. „Ook omdat we anderhalve week zorgeloos bezig konden zijn met onze passie. Onder het genot van een 'chocomelletje'. Dat hadden ze nog nooit eerder geproefd, want dat bestaat niet in Enge land." Delta Works typeert hij als een hardrockformatie met invloeden van psychedelische en progres sieve rock. Een beetje a la Radio- head, Soundgarden en Rush. De bijbehorende clip is een soort 'narrative short film': een filmpje dat het verhaal van de liedtekst vi sualiseert. „Een psychedelische trip waarin de hoofdpersoon wor stelt met het doolhof dat zijn ei gen brein is." Folly, net klaar met zijn bache lor in Brighton, gaat nu verder voor zijn master aan de universi teit van Sussex; music sonic media. Een studie gericht op het schrijven van muziek voor games, films en reclames. Hoewel hij best impulsief richting Engeland ver trok, vindt hij het achteraf gezien een goede keuze. Omdat-ie het super naar zijn zin heeft in Brighton, maar ook omdat 'de muzikale infrastructuur en cul tuur daar veel groter en verder doorontwikkeld zijn dan in Ne derland'. Maar een beetje Nederlands dromen kan hij nog wel. Met Delta Works in Paradiso staan, lijkt hem fantastisch. Of, met een vette knipoog: „Openen voor ie mand anders in Paradiso zou ook al heel wat zijn." „Beste gast van 22 september", luidt de boodschap van het steakhouse. „Helaas zijn de leuke olielampjes op tafel niet bij de prijs van de saté in begrepen. Op onze camerabeelden zien we duidelijk dat het om een flauw, impulsief geintje gaat. Zou u zo vriendelijk willen zijn het lampje weer aan ons te retourneren zodat ze weer met z'n drietjes op ta fel kunnen staan?" De dader is daarbij duidelijk in beeld gebracht. Gezichten van an dere gasten zijn onherkenbaar ge maakt. Helaas zijn de leuke olielampjes op tafel niet bij de prijs van de saté inbegrepen Het gaat eigenaar Nick Meerdink om het principe. „Na het terug brengen worden de foto's verwij derd. Of anders over een weekje. Die lampjes kosten een paar tien tjes. Moedwillig een stukje zaak ka pot maken, terwijl wij zeven dagen in de week hard werken, dat viel bij mij verkeerd." Niet iedereen begrijpt het online gooien van camerabeelden, blijkt uit een aantal van de tientallen re acties onder het bericht. „Diefstal keur ik verre van goed, maar weet dat deze meneer in zijn recht staat omdat jullie zijn foto plaatsen. Schending van de privacywet. Op deze manier zijn jullie uiteindelijk dubbel de pineut", schrijft een re- ageerder. „Ik heb nog geprobeerd een zwart balkje voor de ogen te plaat sen, maar dan was hij niet herken baar", verklaart Meerdink. „Het zou mooi zijn als iemand de 'grappen maker' herkent en hem wijst op zijn ongepast gedrag." GOES Na een kleine tien jaar is de grootscheepse opknap beurt van sportpark Het Schenge in Goes voltooid. Dat wordt zaterdag gevierd met een groots opgezette feeste lijke sportdag. De gemeente besloot in 2010 om het in 1933 aangelegde sportpark flink te vernieuwen. De infrastructuur en het groen werden aangepakt, clubs kre gen nieuwe accommodaties en bij de zuidelijke ingang werd een openbaar sport- en speel terrein aangelegd. Om de afronding van het pro ject te vieren, kan de Goese jeugd zich zaterdag tussen 10.00 en 15.00 uur vermaken op het sportpark. Zo kan bij alle clubs worden deelgeno men aan een try-out. Een volle stempelkaart levert een leuke gadget op. Ook studenten van het CIOS zetten allerlei activi teiten op touw. JayJay Boske, oud-rugby- speler, televisiepresentator en bekend YouTuber, geeft om 10.00 uur een rugby-clinic ge volgd door een meet greet. De Goese Freerunners laten hun trucs zien op het gloed nieuwe parcours. Deelname aan de activiteiten is gratis. woensdag 26 september 2018 SD Zeeland ligt Folly na aan het hart >,rai i Esme Soesman Westenschouwen - Folly den Toom, gitarist A Folly den Toom (midden en inzet) met twee andere bandle den van Delta Works, met op de achtergrond de Oosterschelde- kering. fotokatpöllu Kijk voor de muziekclip op PZC.nl De diefstal van een olielampje van 'een paar tientjes' is voor restaurant 't Genot in Zierikzee reden om beelden van de dader op Facebook te zetten. ,De plicht om met je klauwen van an dermans spullen af te blijven, gaat hier boven privacy", vindt eigenaar Nick Meerdink. Gerrit van Loon Zierikzee -Nick Meerdink, 't Genot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58