>1 TV U: Zó goed is het Roosevelt College Oranje boven op WK tijdrijden: goud, zilver én brons! Directeur school Oss praat voor het eerst over de dood van vier van zijn leerlingen »P3 Kabinet wil veelverdiener uit sociaal huurhuis verjagen Walcheren Van Vleuten, Van der Breggen en Van Dijk» pis TISSOT f AU T S Hoe succesvol is University College Roosevelt in Middelburg eigenlijk? Die vraag stelt Ruud Nakman ons in het kadervan de Week van de Krant. Heel succesvol naar het schijnt. Oud-studenten Jonathan Heek, Ivar Troost en Sebastian Krantz hier van links naar rechts) weten wel waarom. Zij zijn heel succesvol in hun vervolgstudies in binnen-én buitenland. „Bij UCR leer je vaardigheden voor het leven." Nederland telt honderdduizenden scheefwoners: mensen die eigen lijk te veel verdienen voor het soci ale huurhuis waar ze in wonen. Re geringspartijen CDA, WD, D66 en Christenunie stellen vandaag voor om die huurders een fikse huur verhoging op te leggen, waardoor ze sneller op zoek gaan naar een koophuis of een particulier huur huis. Doorstroming „Het kan niet zo zijn dat woning zoekenden die lang op de wachtlijst staan en recht hebben op een soci ale huurwoning, worden opgehou den door mensen die met een te hoog inkomen een goedkope huur woning bezet houden", zegt CDA- Kamerlid Erik Ronnes. „Dat fru streert de doorstroming en zorgt ervoor dat de woningmarkt niet goed functioneert." Nu is het nog zo dat scheefwo ners -huurders die meer dan 41.000 euro per jaar verdienen- Nu wordt de huur met heel kleine stapjes verhoogd. Dat moetje in één keer doen jaarlijks niet meer dan 5,4 procent huurverhoging mogen krijgen. De coalitiepartijen willen de huurprijs voor scheefwoners in één klap ver hogen naar de maximale maand- huur die bij de woning past, oplo pend tot de huurliberalisatiegrens van 710 euro per maand. 40 procent Dat betekent dat een stel dat nu ge zamenlijk bijvoorbeeld 100.000 euro verdient en 500 euro per maand huur betaalt in een klap ruim 200 euro (ruim 40 procent) meer moet gaan betalen. „Nu wordt de huur met heel kleine stapjes ver hoogd. Wij zeggen: die stap moetje in één keer maken", zegt Ronnes. Het plan van de coalitiepartijen werkt ook de andere kant op: de huur moet versneld omlaag kun nen als het gezinsinkomen daalt, bijvoorbeeld wanneer de kostwin nerwerkloos wordt. De coalitiepar tijen vragen minister Ollongren van Binnenlandse Zaken om met de woningcorporaties en huurders organisaties afspraken te maken. „Woningcorporaties moeten zich kunnen beperken tot hun kerntaak: het huisvesten van mensen met een kleine portemonnee", zegt WD'er Daniël Koerhuis. „Als een bewoner van zo'n woning ineens meer gaat verdienen is dat prachtig. Daar moet alleen wel tegenover staan dat je dan op zoek gaat naar een meer passende woning in het middensegment." P6 Nieuwsmedia ZEELAND 2 Scheef woner veel duurder uit Mensen die te veel verdienen voor hun sociale huurhuis moe ten fors meer huur gaan beta len. De huurstijging kan oplopen tot enkele honderden euro's per maand. Op die manier willen de regeringspartijen hen dwingen te verhuizen. Peter Winterman Den Haag —Erik Ronnes, CDA-Kamerlid woensdag 26 september 2018 Zonnig 18°C herfstweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1